Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)

Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Albánie Modrého oka jsou:

1. Co je Albánie Modré oko?

Albánie Modré oko, také známé jako Syri i Kaltër, je přírodní památka v jižní Albánii, která se nachází asi 22 kilometrů jihovýchodně od města Saranda. Je to modré jezero, které se nachází uprostřed kopce a je napájeno podzemními prameny.

2. Jak dostanu do Albánie Modré oko?

K Albánii Modré oko se dá nejlépe dostat autem nebo taxíkem, neboť v této oblasti není veřejná doprava. Z Sarandy to trvá asi 30-45 minut jízdy. Je také možné si pronajmout skútr nebo čtyřkolku a projet se po okolí.

3. Jaké jsou vstupní poplatky do Albánie Modré oko?

Vstup do Albánie Modré oko je bezplatný, ale parkování stojí kolem 200 leků (asi 40 Kč). Na místě jsou také některé stánky se suvenýry a občerstvením, kde si můžete koupit pití a jídlo.

4. Jak dlouho trvá návštěva Albánie Modré oko?

Návštěva Albánie Modré oko zpravidla trvá asi hodinu až dvě. Je to ideální místo pro krátký výlet a fotografování krásné přírody. Pokud budete mít čas, můžete si prohlédnout také blízkou pláž Borsh, která se nachází asi 20 minut jízdy autem od modrého jezera.

5. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Albánie Modré oko?

Nejlepší čas na návštěvu Albánie Modré oko je v letních měsících, zejména v červenci a srpnu, kdy je největší pravděpodobnost, že uvidíte modrou barvu jezera na vlastní oči. V jiných měsících se může stát, že jezero bude spíše zelené nebo jiné barvy a nebude tak atraktivní pro návštěvníky.


Dovolená Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je země bohatá na překrásné přírodní scenérie a jedním z nejkrásnějších míst je Modré oko neboli Syri i Kaltër. Toto místo leží v jižní části země, v blízkosti obce Muzinë. Pokud máte plán na dovolenou a hledáte dovolenou, která bude spojovat krásnou přírodu i koupání, Modré oko je tou správnou volbou.

Podívejme se společně na to, co vše Albánie a Modré oko mají turistům na dovolené nabídnout:

Krásné pláže
Albánie a Modré oko se proslavují svými plážemi s jemným pískem a azurově modrým mořem. Tyto pláže patří mezi nejkrásnější v celé Evropě. Navíc se v této oblasti nachází mnoho přístavišť, odkud lze zajistit vodní taxi, které Vás zavezou na skryté pláže v okolí či dokonce až na tajemné a nedostupné ostrovy, které zdobí výrazné útesy s nádhernými skalními útvary.

Modré oko
Modré oko je mimořádně krásné a tajemné jezero. Jeho nezávislý zdroj vody se nachází 25 metrů pod hladinou a vytváří neuvěřitelně modré vody, které působí téměř kouzelně. Toto místo si můžete prohlédnout na vlastní pěst, anebo se nechat na lodičce převézt přímo ke křišťálově modrému jezeru.

Potápění a šnorchlování
Díky průzračné vodě nabízí oblast kolem Syri i Kaltër úžasnou možnost se potápět či šnorchlovat v úžasném podmořském světě, s pestrou faunou a flórou. Pokud nemáte vlastní potápěčské vybavení, není to problém, v oblasti si můžete potápěčskou soupravu sehnat.

Kulturní památky
Albánie má navíc i svou vlastní kulturní historii. V sousedství Modrého oka, ve vesnici Qeparo, se totiž nachází historická pevnost či klášter Himara, které patří mezi hlavní turistické lákadla této oblasti. Můžete se společně s průvodcem projet po malebných horských silnicích a podívat se na malebné vesnice, plné historických památek.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Albánii a navštívíte Modré oko, bude Vám zaručena krásná dovolená v rámci bohaté přírodní scenérie této nezapomenutelné krajiny.


Počasí Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie – země ležící na křižovatce vlivů Východu a Západu, ještě donedávna nebyla příliš známá turistickou destinací, ale to se v posledních letech pomalu začíná měnit. Albánie nabízí mnoho krásných míst či přírodních zajímavostí, jednou z nich je i Syri i Kaltër, v překladu Modré oko.

Syri i Kaltër se nachází nedaleko města Sarandy, v jihozápadní části země. Jedná se o jednu z nejkrásnějších přírodních krás Albánie. Modré oko je přírodní jezero, které vzniklo propadnutím krasové jeskyně. Barva jezera je modrá a průzračná, dno je pokryto oblázky a kamínky. Je to skutečně magické místo, plné klidu a přírodní krásy.

Modré oko je oblíbenou turistickou destinací v létě, kdy zde najdete tisíce návštěvníků. Můžete si tu pronajmout slunečník a lehátko, popíjet si nějaký osvěžující nápoj či si zkrátka jen užít pohodového odpočinku v malebném okolí. Přirozený bazén modrého jezera je ideální pro koupání, potápění nebo šnorchlování.

V okolí Modrého oka najdete také řadu turistických stezek. Pokud máte rádi pěší túry, určitě vás potěší množství tras v této oblasti. Proč nezvolit například průzkum krasové oblasti okolo jezera, která vás zavede k malým jeskyním a skalám s panoramatickými výhledy?

Na konci října 2020 navíc byla v této oblasti otevřena nová turistická stezka mezi sarandským přírodním parkem Butrint a jezerem Modré oko. Toto spojení dlouhé 4,2 km si můžete užít na kole nebo pěšky.

Albánie je krásná země, která nabízí mnoho turistických atrakcí. Pokud náhodou plánujete svou další dovolenou, zkuste na svou cestu zahrnout i Modré oko – tuto skvostnou přírodní krásu uprostřed krajině Albánie.


Ubytování Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Albánie je země, která nabízí úchvatnou přírodu, historická místa, úžasné pláže a krásné hory. Jedním z nejznámějších turistických cílů je Modré oko (Syri i Kaltër).

Modré oko je ukryté uvnitř karstového údolí a je jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v Albánii. Je to pramen, který je napájen podzemními zdroji vodu z okolních hor. Voda je naprosto průzračná a krásně modrá až tyrkysová.

Jedním z nejdůležitějších faktorů vaší cesty do Albánie bude samozřejmě ubytování. V blízkosti Modrého oka nabízí řada ubytovacích možností zahrnujících hotely, apartmány, hostely a kempy. Zde vám přinášíme několik tipů na ubytování.

Hotel Restorant Gërmenj

Hotel Restorant Gërmenj je komplex budov nacházející se jen kousek od Modrého oka. Tento hotel nabízí moderní elegantní pokoje s výhledem na nádhernou přírodu Albánie. V ceně ubytování je zahrnuto snídaně, kterou si můžete vychutnat na prostorné terase s výhledem na údolí. Hotel také nabízí restauraci s tradiční albánskou kuchyní, takže můžete ochutnat místní speciality.

Kampi i Drinit

Kampi i Drinit je rozlehlý kemp, který se nachází v pěkné a klidné oblasti v blízkosti Modrého oka. Z kempu se nabízí nádherný výhled na přilehlé hory a na přehradní nádrž. K dispozici jsou zde různé velikosti chat, od samostatného pokoje až po velké rodinné chaty s vlastním sociálním zařízením. Kemp také nabízí různé aktivity v přírodě, jako je turistika, cyklistika a rybaření.

Guesthouse Alpbes Turistik

Guesthouse Alpbes Turistik je rodinný pension, který se nachází v obci Dardha, asi 30 minut autem od Modrého oka. Guesthouse nabízí pokoje různých velikostí, od jednoduchých pokojů až po velké apartmány. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, kterou si můžete vychutnat na terase s výhledem na okolní hory. Pension také nabízí různé aktivity v přírodě a turistické výlety.

Výhled z pokoje na Modré oko je něco, co si opravdu nesmíte nechat ujít. Na místě jsou také možnosti pronájmu aut a jízdy na kole, takže si můžete prohlédnout krásné okolí více a na vlastní pěst.

Hlavní zprávou je, že Albánie nabízí mnoho možností ubytování v blízkosti Modrého oka. Od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely a kempy, na výběr je spousta. Nezáleží na tom, zda hledáte romantickou pauzu s partnerem, dobrodružství s přáteli nebo rodinnou dovolenou - Albánie má pro každého něco!


Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër)


Letenka Albánie Modré oko (Syri i Kaltër) je jednou z nejatraktivnějších turistických atrakcí, které můžete v této zemi navštívit. Modré oko, což v překladu znamená "modré oko", je přírodní jezero nacházející se v horách jižně od Albánska.

Toto tajemné jezero je omýváno křišťálově čistou vodou a jeho barva se mění v závislosti na počasí, tedy od jasně modré až po tmavě zelenou. Tuto proměnu barvy vytváří intenzita slunečního světla a množství minerálů v jezeře. Jednoduše řečeno, jezero je tak úchvatné, že vás okamžitě přenese do jiného světa.

Pro turisty je Modré oko neuvěřitelným místem pro koupání, potápění a piknikování. Navíc, díky jeho umístění v horách, není příliš přeplněné turisty, což umocňuje jeho tajemnost a magičnost.

Abyste se dostali k Modrému oku, musíte se vypravit do obce Theth v severní Albánii, kde se nachází horská stezka, kterou se k jezeru dostanete. Cesta je náročná, ale o to více stojí za to, protože vám nabízí úchvatné výhledy na alpské kopce a vodopády.

Pokud hledáte opravdovou dovolenou v přírodě a chcete vyzkoušet něco nového, neváhejte si zarezervovat letenku do Albánie a vypravit se do Modrého oka. Určitě nebudete litovat!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách