Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)

Letenka Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jednou z nejznámějších pláží na světě a je národním parkem v australském Queenslandu. Tuto krásnou pláž najdete na Whitsunday Island, což je největší z 74 ostrovů, které tvoří Whitsunday Islands. A aby se dostali na tento nebeský ostrov, mnoho turistů letí do Austrálie a poté se přesunují do regionu Queensland.

Pokud jste milovníkem bílého písku, teplého moře a krásné přírody, Whitehaven Beach je tím pravým místem pro Vás. Toto místo je jedinečné svými zvláštnostmi – písek je extrémně jemný a měkký, což se doslova rozpouští v rukou, což je velký kontrast k velkým kamenům či skalám, které se tady obvykle nacházejí. Díky tomu vypadá jako sněhová krajina, což je velmi neobvyklé pro takové tropické místo. Voda je také velmi teplá a je perfektní pro koupání a potápění.

Pláž je dostupná pouze malebnou lodí, turistickým člunem nebo soukromou lodí. Většina z těch, kteří navštíví Whitehaven Beach, si nevynechá možnost si užít obdivuhodný pohled na osvětlený písek při slunečním západu.

Pokud si chcete užít dovolenou v Austrálii a zároveň si prohlédnout tento neuvěřitelný úkaz, můžete si zakoupit letenky do Brisbane, Melbourne nebo Sydney, odkud se můžete snadno dostat do Queenslandu pomocí letu nebo jiných dopravních prostředků.

Australie je vynikající destinací pro ty, kteří hledají kombinaci neuvěřitelné scenérie, romantické atmosféry a zábavy. S nekonečnými možnostmi, jak prozkoumat tento kus světa, jistě si užijete dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.


Počasí Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je bílý písečný pláž v australské oblasti Queensland, která je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Jeho bílý písek a křišťálově čistá voda vytváří idylické pobřeží a přitahuje turisty až z celého světa.

Počasí v této oblasti je tropické s vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota v létě (listopad až leden) je kolem 31 °C, přičemž minimální teploty se pohybují kolem 23 °C. Průměrná teplota v zimě (červenec až srpen) je kolem 24 °C s minimální teplotou kolem 18 °C.

Během léta se na Whitehaven Beach můžete těšit na slunečné dny s lehkým větrem z východu. To je také období, kdy je tato oblast nejvíce navštěvována a průměrné srážky jsou na nejnižším bodě. Během zimy se počasí může stát nestabilním, ale srážky jsou většinou malé a nesnižují kvalitu pobytů na pláži.

Hloubka vody v okolí Whitehaven Beach se pohybuje kolem jednoho metru až dva metry, což umožňuje turistům a návštěvníkům, aby si užili pohodlnou plavbu v příjemně teplé vodě.

Díky svým idylickým podmínkám se na Whitehaven Beach konají také nejrůznější akce a sportovní turnaje, jako jsou například stolní tenis, kriket a házená.

Celkově lze říci, že počasí na Whitehaven Beach je ideální pro milovníky tepla a slunce. Bez ohledu na roční období lze očekávat příjemné a především slunečné počasí, které umožní návštěvníkům volně si užít plážové zážitky, jako jsou opalování, koupání, potápění a další aktivity v příjemně teplé vodě.


Ubytování Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach v Queenslandu je úchvatným turistickým cílem pro každého, kdo by rád viděl jednu z nejkrásnějších pláží na světě. Tato pláž se nachází na největším ostrově Whitsunday v australském území a je velmi oblíbená nejen mezi turisty, ale také mezi místními obyvateli.

Whitehaven Beach se chlubí bílým pískem, který je zcela unikátní a odlišuje se od jiných pláží na světě. Jeho bílá barva je způsobena vysokým obsahem křemene v tomto sedimentu, což z něj dělá velmi jemný a příjemný na nošení.

Turisté přijíždějí k Whitehaven Beach z celého světa, aby se mohli potápět v krásném tyrkysovém moři, relaxovat na bílém písku a obdivovat okolní tropickou vegetaci a zvířata. Pláž je také oblíbeným místem pro různé aktivity jako jsou: kajak, preskakování horských vrcholů, turistiku, camping, ale také cruising a další.

Vzhledem k tomu, že Whitehaven Beach se nachází na ostrově, není zde příliš mnoho možností pro ubytování. Základní možnosti ubytování zahrnují stanování na pláži s vlastním stanem nebo využití některých z dostupných kempů na ostrovech, jako je například Whitehaven Beach Access. Pokud však chcete mít větší pohodlí a luxus, doporučujeme využít nabídky přilehlých letovisek, kde se kromě ubytování můžete těšit na množství dalších služeb a aktivit.

Turistické letovisko Hamilton Island nabízí luxusní ubytování a all-inclusive služby, jako je plně zařízený apartmán, privátní bazén, klimatizací a vybavenou kuchyň. V letovisku také najdete další aktivity, jako jsou například golf, tenis, koňské dostihy, plachetní jachty a mnoho dalších.

Další možností ubytování je Palm Bay Resort na ostrově Long. Toto letovisko nabízí bungalovy vzdálené jen pár metrů od pláže a je ideální pro romantický pobyt nebo rodinnou dovolenou. Mezi další nabízené služby patří snorkeling, vodní lyžování, rybolov, masáže a další.

Whitehaven Beach je bez pochyb jednou z nejkrásnějších pláží na světě a stojí za to strávit zde alespoň pár dní, pokud máte možnost navštívit tento nádherný kousek Austrálie. Ubytování na pláži samotné není možné, nicméně v okolí najdete letoviska a ubytování, které poskytují komfort a všestranné služby pro turisty jakéhokoliv typu.


Dovolená Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


Pokud hledáte kousek nebes na Zemi, Austrálie má pro vás ideální destinaci. Whitehaven Beach v Queenslandu, je jednou z nejkrásnějších pláží na světě a má co nabídnout všem, kteří touží po dokonalé dovolené.

Whitehaven Beach se táhne na více než 7 km, pláži tvoří jemný bílý písek, který je složen z čistého křemene. Pro návštěvníky je to malý koutek nebe s tyrkysovou vodou korálového moře. Pláž je naprosto čistá, bez jakýchkoliv stop lidského znečištění. Nevěříte-li, zkuste si nabrat hrst písku a udělat si test doma. Najdete řadu písečných oblouků, které se objevují a mizí pod vlivem přílivu a odlivu.

Jedním z nejvýznamnějších rysů na Whitehaven Beach je také jeho teplota, která se pohybuje okolo 27°C po celý rok. Díky teplému podnebí můžete na této pláži praktikovat celou řadu vodních sportů, jako jsou například šnorchlování, potápění, plavání, kitesurfing a mnoho dalších.

Pro ty, kteří chtějí vyzkoušet všechny možnosti, které Whitehaven Beach nabízí, jsou zde k dispozici různé organisované aktivity, jako jsou kajaky a katamarány. Ty vás odvezou do zapomenutých zátok, kde můžete objevovat tajemství korálového moře.

Národní park Whitsundays Island, kde se pláž nachází, má také mnoho dalších nabídek pro turisty. Milovníci přírody můžou navštívit slavný Great Barrier Reef, zatímco ti, kteří chtějí zažít luxus, si mohou pronajmout soukromou jachtu, aby si užili krásné pobřeží.

A nakonec, až vás bude unavovat prohlížení krás Whitehaven Beach, můžete se podívat do města Airlie Beach, které se nachází v blízkosti. Tam můžete navštívit různé obchody a restaurace, nebo se prostě projít a pokochat se výhledem na Austrálii.

Whitehaven Beach v Queenslandu je skutečně malým koutkem nebe na Zemi. Pokud toužíte po dokonalé dovolené, je toto místo tou správnou volbou pro váš výlet. Pláž nabízí nejen bohaté rekreační možnosti, ale také takovou krásu, že si ji budete pamatovat po celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Whitehaven Beach (Queensland)


1. Jak se dostanu na Whitehaven Beach?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Whitehaven Beach, je lodí nebo katamaránem od Hamilton Islandu nebo na pevninském pobřeží se dvěma přístavy, Shute Harbor a Airlie Beach.

2. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Whitehaven Beach?
Odpověď: Nejlepší čas k návštěvě Whitehaven Beach je během australského léta (prosinec až únor). Během tohoto období jsou teploty vysoké a voda je ideální pro plavání.

3. Jaká je délka pobytu na Whitehaven Beach?
Odpověď: Většina návštěvníků Whitehaven Beach zůstává 2-3 hodiny. To vám umožní prozkoumat pláž, nabrat slunce a proplavat si v krásném moři.

4. Je Whitehaven Beach vhodné pro rodiny s dětmi?
Odpověď: Ano, Whitehaven Beach je vhodné pro rodiny s dětmi. Pláž má plytký vstup do vody a voda je klidná.

5. Mohu si s sebou na Whitehaven Beach vzít jídlo a nápoje?
Odpověď: Ano, můžete si s sebou na Whitehaven Beach vzít jídlo a nápoje. Nicméně, nechte prosím pláž čistou a odnesete si všechny odpadky ze sebou.

6. Je na Whitehaven Beach k dispozici ubytování?
Odpověď: Ne, na Whitehaven Beach není k dispozici žádné ubytování. Pláž je denní rekreační oblast a musíte se vrátit na pevninské pobřeží nebo na přilehlé ostrovy k ubytování.

7. Potřebuji povolení k návštěvě Whitehaven Beach?
Odpověď: Ne, není třeba žádné povolení k návštěvě Whitehaven Beach. Pláž je volně přístupná, ale dbajte prosím na to, abyste si pláž ponechali čistou a upravenou.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách