Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bolívie Cal Orcko

Letenka Bolívie Cal Orcko


Bolívie Cal Orcko je jeden z nejzajímavějších geologických a paleontologických nálezů na světě. Nachází se nedaleko města Sucre v Bolívii a je známý největšími stopami dinosaurů na světě. Celkem se jedná o více než 5000 stop, které pochází z období svrchní křídy před 68 až 65 miliony let.

Na Cal Orcko můžete vidět stopy různých druhů dinosaurů, jako jsou tyranosauři, sauropodi, teropodi a mnoho dalších. Stopy jsou viditelné na útesu, který se tyčí nad městem Sucre. Tyto stopy byly objeveny v roce 1985 a v roce 1994 byla oblast prohlášena za národní paleontologický park.

Abyste se mohli vydat na tuto zajímavou cestu, musíte nejprve dostat letenku do Bolívie. Bolívie Cal Orcko se nachází nedaleko města Sucre, které je hlavním městem departementu Chuquisaca. Sucre má malé mezinárodní letiště, které se nachází přibližně 6 km od centra města. Na letišti jsou pravidelné lety především z Bolívie, například z La Pazu či Santa Cruzu.

Pokud se chcete vydat na dobrodružnou cestu k roku 65 milionů před naším letopočtem, je Sucre pro vás ideálním výchozím bodem. Z města pak můžete jet taxíkem nebo autobusem k archeologickému nalezišti Cal Orcko. Tam si můžete prohlédnout stopy, využít služeb průvodce a pozorovat mnoho dalších zvířat, které se v této oblasti vyskytují.

Bolívie Cal Orcko je ideálním místem nejen pro milovníky paleontologie, ale také pro turisty, kteří se rádi procházejí krásnou přírodou. Obdivujte ty největší stopy dinosaurů na světě a nechte se unést touhou po objevování nových míst, odkud máme tolik co se učit.


Ubytování Bolívie Cal Orcko


Pokud hledáte originální a neotřelou dovolenou, která Vás zavede do jedinečného prostředí, určitě byste měli zvážit návštěvu Bolívie a přespání v Cal Orcko. Tuto exotickou destinaci lze označit za jedno z nejzajímavějších míst jihoamerického kontinentu.

Cal Orcko je známé pro velká množství stříbro-šedých fosilních otisků dinosaurů, které zde byly objeveny. Tyto otisky se nacházejí na skalním stěně, která lemujeme údolí města Sucre. Celý areál měří přes 4,5 kilometrů na délku a 120 metrů na výšku. Tento skalní reliéf je tak jedinečný, že byl zařazen mezi jedny z nejvýznamnějších geologických objevů světa.

Když se přes den procházíte po skalách, připadáte si jako kdybyste se pohybovali v pravěku – stopy diplodoků a tyrannosaurů, které bezpočet let zůstaly na skále zachovány, jsou opravdu úchvatné. A když se setmí, můžete se obdivovat fantastickému údajnému nebe na noční obloze, daleko od světelného smogu měst.

Aby Vaše dovolená v Cal Orcko byla dokonalá, nabízí se Vám možnost ubytování přímo na místě. Ubytování zde vyhledávají jak nadšení paleontologové, tak turisté, kteří se zajímají o neobvyklé zážitky.

Přestože jsou ubytovací možnosti v této oblasti spíše limitované, hosté tu najdou vše, co potřebují k pohodlnému, avšak skromnému pobytu. Velmi oblíbené jsou například dřevěné bungalovy s výhledem na řeku a horu, které nabízejí klimatizované pokoje, soukromou koupelnu a bezplatné Wi-Fi připojení. Naši hosté také mohou využívat venkovní bazén a výborné restaurace, kde se podávají tradiční speciality jihoamerické kuchyně.

Pobyt v Cal Orcko je zcela nezapomenutelný – je zde jako na jiné planetě. Pokud máte odvahu vyzkoušet něco nového, vstoupit do zcela nového světa a odložit všechny starosti, je Cal Orcko bez pochyby místem pro vás. Tak zažijte jedinečný zážitek a zajímavou dovolenou, kterou si budete pamatovat celý život.


Dovolená Bolívie Cal Orcko


Cal Orcko je neuvěřitelné místo v Bolívii, které přitahuje turisty z celého světa. Tento skalnatý útvar se nachází v povodí řeky La Venta v blízkosti města Sucre a je známý svými ohromujícími nástěnnými malbami dinosaurů.

Na skalní stěně, která je dlouhá asi 1,5 km a vysoká až 80 metrů, jsou vyobrazeny stovky dinosauřích stop a více než 5 000 malých i velkých dinosauřích figur. Malby jsou velmi realistické a dají návštěvníkům představu o tom, jak by mohly vypadat živé dinosaury. Cal Orcko tak patří mezi nejvýznamnější paleontologické naleziště na světě.

Návštěva tohoto místa je jako cesta do minulosti. Nabízí se zde možnost vidět stopy různých druhů dinosaurů, jako jsou teropodi, sauropodi nebo ornitopodi. Nejimpozantnějším dinosaurem, který je na skále vyobrazen, je Tyrannosaurus rex, který se pyšní délkou asi 12 metrů.

Tuto památku lze navštívit po celý rok, nejlépe však mezi květnem a říjnem. Nejlepší doba pro prohlížení skalní stěny přitom jsou dopoledne, kdy malby nejsou osvětleny sluncem, nebo pozdě odpoledne, kdy slunce již září přímo na stěnu.

Kromě návštěvy skalní stěny s dinosaurími malbami si v Bolívii můžete užít i jiné zajímavé zážitky. Například v blízkých Baños de Incachoque můžete vyzkoušet paragliding, rafting nebo canyoning. V Sucre, hlavním městě okolí, se potom nabízí návštěva koloniálního centra s katedrálou a mnoha muzei.

Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou a máte rádi dinosaury, je Cal Orcko tou správnou volbou. Toto místo je důležitou součástí světového dědictví, které může poskytnout neučesané množství zážitků. Přijďte a dejte se unést do světa pravěkých dinosaurů!


Počasí Bolívie Cal Orcko


Bolívie, menší jihoamerická země, nabízí pro turisty mnoho zajímavých míst, mezi kterými patří i Cal Orcko, známý svými geologickými útvary a unikátním klimatem.

Cal Orcko se nachází v blízkosti města Sucre v bolivijských Andách a je známý svými skalními křídami, které byly vytvořeny před více než 65 miliony lety. Tyto křídy obsahují více než 5 000 stop dinosaurů, což činí z Cal Orcka jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě.

Kromě svých geologických záznamů je Cal Orcko také známý svým klimatem, které je v Bolívii velmi rozmanité. Sucre a okolní oblasti jsou obecně chladné, s průměrnou teplotou okolo 12-15 stupňů Celsia během dne a 1-5 stupňů Celsia v noci. To znamená, že byste měli být připraveni na chladné podmínky, zejména pokud se tam vydáte v zimních měsících.

V létě (od listopadu do března) se teploty zvyšují, ale nezávažně. Průměrná teplota se pohybuje kolem 18-20 stupňů Celsia během dne a 8-12 stupňů Celsia v noci. Většina dešťových srážek v Sucre a Cal Orcko přichází během letních měsíců, ačkoli může se pohybovat od října až do května.

Pro ty, kteří se chtějí vydat na výlet do Cal Orcko, doporučuje se přijet během měsíců sucha, které jsou mezi květnem a srpnem. V této době jsou podmínky pro turisty nejpříznivější a pravděpodobně se vyhnete dešti. Zároveň se ale nacházíte v jižní polokouli, takže pamatujte, že sezóny jsou opačné oproti té u nás.

Celkově lze tedy říci, že klima v Cal Orcko a Sucre je celoročně mírné, ačkoli s přechodnou klimatickou nestabilitou během deštivého období. V každém případě, před odjezdem do této oblasti se informujte o předpovědi počasí a vybavte se trochou oblečení, které vám umožní zvládnout oba tyto typy podmínek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Cal Orcko


Dotaz: Co je to Cal Orcko?
Odpověď: Cal Orcko je sedimentární útvar nacházející se v Bolívii a obsahuje tisíce stop dinosaurů.

Dotaz: Kde se Cal Orcko nachází?
Odpověď: Cal Orcko se nachází v městě Sucre v Bolívii.

Dotaz: Jak dlouhá je Cal Orcko?
Odpověď: Cal Orcko je asi 1,5 kilometrů dlouhý.

Dotaz: Kolik stop dinosaurů se nachází na Cal Orcko?
Odpověď: Na Cal Orcko se nachází přibližně 5 000 stop dinosaurů.

Dotaz: Proč je Cal Orcko tak unikátní?
Odpověď: Cal Orcko je unikátní tím, že obsahuje takové množství fosilií dinosaurů na jediném místě.

Dotaz: Můžeme Cal Orcko navštívit?
Odpověď: Ano, Cal Orcko je pro veřejnost přístupný jako součást muzea pro dinosauří stopy.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Cal Orcko?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Cal Orcko je v období od května do srpna, kdy je sucho a méně deště.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách