Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Brazílie Amazon Rainforest

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Amazon Rainforest


1. Jak velká je Amazonská prales?
Amazonský prales se rozprostírá na ploše přibližně 5,5 milionu kilometrů čtverečních a pokrývá devět zemí Jižní Ameriky.

2. Jaké druhy živočichů lze najít v Amazonském pralese?
V Amazonském pralese žije mnoho druhů živočichů, včetně jaguárů, kapucínů, kajmanů, anacond, opic, tukani a mnoho dalších druhů.

3. Existují v Amazonském pralese domorodé kmeny?
Ano, v Amazonském pralese žije mnoho domorodých kmenů, které udržují své tradiční způsoby života a zvyky.

4. Jak je v Brazílii chráněn Amazonský prales?
V Brazílii existují rozsáhlé programy ochrany životního prostředí zaměřené na ochranu Amazonského pralesa, včetně vytváření chráněných území a výsadby nových stromů.

5. Jaký je dopad kácení dřeva na Amazonský prales?
Kácení dřeva má na Amazonský prales nesmírně negativní dopad, včetně ztráty životního prostředí, ztráty biodiverzity a klimatických změn.

6. Lze v Amazonském pralese najít kmeny, které nebyly kontaktovány moderním světem?
Ano, v Amazonském pralese žijí kmeny, které nebyly kontaktovány moderním světem a udržují své tradiční způsoby života.

7. Lze v Amazonském pralese najít léčivé byliny a rostliny?
Ano, v Amazonském pralese lze najít mnoho léčivých bylin a rostlin, které se používají v tradiční medicíně a jsou využívány v celém světě.

8. Jak dlouho trvá putování po Amazonském pralese?
Putování po Amazonském pralese může trvat od několika dnů až po několik týdnů, v závislosti na trase a zvoleném způsobu přepravy.

9. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Amazonského pralesa?
Nejlepší období pro návštěvu Amazonského pralesa je obvykle od června do srpna, kdy je suché období a je snazší cestovat po řekách a pralese.

10. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Amazonského pralesa?
Nejlepší způsoby, jak se dostat do Amazonského pralesa, zahrnují létání do měst Manaus nebo Belém a následnou plavbu po řekách nebo organizované výlety s průvodcem.


Ubytování Brazílie Amazon Rainforest


Brazílie je známá svým ohromujícím tropickým pralesem Amazonkou, který je domovem pro řadu endemických druhů zvířat, jako jsou jaguáři, opice, motýli, hadi a mnoho dalších. Tento les pokrývá 40% území Brazílie a obývá ho mnoho kmenů, čímž se stal jedním z nejvýznamnějších ekosystémů na světě. Je to také místo, kde turisté z celého světa chtějí strávit nějaký čas a objevovat jeho krásy. Zde jsou některé z možností ubytování.

1. Lesní chatky

Lesní chatky jsou jednou z nejvíce oblíbených možností ubytování v Amazonii. Tato ubytování nabízejí zážitek přímo v srdci pralesa s možností pozorovat zvířata z pohodlí vašeho pokojíku. Tyto chatky jsou běžně postaveny na sloupech a jejich stavba je přizpůsobena okolnímu prostředí. V interiéru najdete vše, co budete potřebovat, včetně koupelny a klimatizace.

2. Eco Lodge

Eco Lodge jsou další populární možností ubytování v Amazonii. Tyto lodžie jsou postaveny tak, aby byly co nejméně škodlivé pro okolní prostředí. Například některé z lodžií používají solární energii venku a zdroje čiští vodou z okolních řek.

3. Boutique hotel

Pro turisty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v Amazonii s kvalitním ubytováním, existuje několik boutique hotelů nabízejících luxusní služby a komfort. Tyto hotely se často nacházejí v blízkosti rezervací a národních parků Amazonie a nabízejí širokou škálu aktivit, jako jsou vyhlídkové výlety na různých místech pralesa, kajakárství, turistiku a mnoho dalšího.

4. Domorodé vesnice

V Amazonii se nacházejí mnoho domorodých vesnic, které nabízejí turistům zážitek z místní kultury a způsobu života. Tyto vesnice často nabízejí tzv. "homestay" programy, které umožňují turistům strávit noc u místních rodin, aby se dozvěděli více o místních tradicích a zvyklostech. Některé z vesnic také nabízejí organizované taneční představení, které turisty seznámí se zvyky domorodých kmenů.

Závěr

Nezáleží na tom, jaký druh ubytování si zvolíte v Amazonii, můžete si být jisti, že vám Vaše dovolená v tomto krásném tropickém pralese zaručeně zůstane v paměti. Od spánek v chatce uprostřed pralesa po nadýchané postele v luxusním hotelu, v Amazonii máte mnoho možností, jak si užít svou dovolenou unikátním způsobem.


Dovolená Brazílie Amazon Rainforest


Pokud máte rádi dovolenou v přírodě a chcete ochutnat něco netradičního, určitě byste měli zamířit do Brazílie a navštívit Amazonský prales - jeden z největších a nejrozmanitějších ekosystémů na světě.

Amazonský prales se nachází v deltě řeky Amazonka, která je největší řekou světa. Jedná se o oblast se značnou rozmanitostí biologických druhů, kde žije ohromné množství zvířat a rostlin. Při pohledu na mohutné stromy, hustou vegetaci a slyšení zvuků džungle si začnete uvědomovat nevýslovnou krásu tohoto místa.

Při návštěvě Amazonského pralesu máte možnost navštívit různá místa podle vašich zájmů. S lodí můžete plout po řece, kde uvidíte mnoho zvířat, jako jsou velryby, delfíni, krokodýli, medvědi a mnoho dalších. V pralese uvidíte mnoho druhů ptáků a opic a dokonce i některé z vrcholů stromů, jako jsou tukany a papoušci.

Můžete si také projít místní vesnice, kde vám místní obyvatelé ochotně ukážou své tradice a zvyky. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete si vyzkoušet kajak, člun nebo jiný vodní sport v místní laguně.

Nejlepší čas pro návštěvu Amazonského pralesu je od května do srpna, kdy je turistická sezóna, a kdy převažuje sucho a menší množství hmyzu.

Pobyt v Amazonském pralese vás však naučí mnoho věcí. Budete se učit respektovat životní prostředí a chránit ho. Budete se cítit jedním s přírodou a budete se chtít vrátit znova a znova.

Nezapomeňte však, že v pralese žijí i nebezpečná zvířata, jako jsou hadi a pavouci, a že se zde také vyskytují choroby a jiná rizika, z nichž je nejvýznamnější malárie, která se šíří komáry.

Pokud vezmete v úvahu všechna rizika a jste připraveni načerpat nové zkušenosti, návštěva Amazonského pralesu je nezapomenutelný zážitek, který stojí za to prožít.


Počasí Brazílie Amazon Rainforest


Brazílie je jednou z nejvíce rozmanitých zemí na planetě, co se týče klimatu. Vybírat si můžeme z klimatických zón, které nám nabízejí úplně odlišná a unikátní počasí, místní klima však lze obecně charakterizovat jako tropické a vlhké. A co se týče Amazon Rainforest, pak mluvíme o největší biorozmanitosti na planetě a v tropickém podnebí, které svým výskytem významně ovlivňuje počasí nejen těchto míst, ale i sousedních oblastí.

V Amazonském pralese lze pozorovat tři základní typy počasí:

- Suché období - Od května do října (západní Amazonská nížina) a od června do prosince (východní Amazonie) se většina oblastí těší na sušší období. I když slovo "sucho" zde neznamená, že by nepršelo. Jsou zde však kratší deště, které nejsou tak prudké a jsou rozkládány během více dní, tudíž se téměř nedostanou do stadia povodní. Teploty v průměru činí 20 - 30 °C a během noci klesají až o 5 stupňů.

- Deštivé období - Od listopadu do dubna (západní Amazonie) a od ledna do července (východní Amazonie) přichází období velkých dešťů. V tomto období jsou deště mnohem silnější a větší, zároveň mají kratší interval mezi sebou. V takovýchto podmínkách často dochází k povodním, ale zároveň zde narůstá chodící fauna. Teploty se pohybují v rozmezí 21 - 32°C a vlhkost vzduchu je poměrně vysoká.

- Meziobdobí - V oblastech na východě Amazonie mezi deštěm a suchým obdobím je také krátké období klidu, kdy dochází k výraznému poklesu srážek a rostliny mají příležitost se rozrůst v klidu. Toto období je charakteristické pro měsíce srpen a září.

Prales Amazonky, podobně jako jindy deštné pralesy, jsou velmi důležité pro globální počasí. V extrémních obdobích, kdy se klimatické události docházejí v této oblasti, mohou mít vliv na celkové počasí kontinenty nebo dokonce celé planetě - například během El Niňo a La Niňa. Tento vliv spočívá v atmosférických obězích a toku energií. Brazílie Amazon Rainforest tedy nejen, že samotným unikátním místem, ale i přispívá svoji roli planetární regulace počasí.


Letenka Brazílie Amazon Rainforest


Pokud hledáte dobrodružný zážitek ve spojení s krásou přírody, neváhejte a vydejte se na letenku do Brazílie, kde se nachází Amazonský prales, největší deštný les na světě. Své kouzlo si uchovává díky rozmanité fauně a flóře, vodopádům, řekám, divokým zvířatům a neobyčejným přírodním scenériím.

Když dorazíte do Brazílie, musíte si zajistit dopravu do Manausu, který je centrem Amazonského pralesa. Zde si můžete pronajmout loď a vydat se na nevšední plavbu po řece Amazonka. Můžete se setkat se zástupy zajímavých zvířat, jako jsou kapibary, jaguáři, anakondy, lenochodi a mnoho dalších.

Jestliže vám toto klišé připadá jako cestovatelský sen, je jistě pravda, že příroda Amazonie vypadá ještě lépe osobně. Můžete se také vydat do národních parků pod správou brazilské vlády, kde jsou chráněny unikátní druhy rostlin a zvířat. Park Pico da Neblina patří mezi nejzajímavější, protože zde roste mnoho endemických rostlin, můžete se zde kochat nádhernými vodopády a pozorovat také různé druhy zvířat.

Velice zajímavým a nesmírně těžce dostupným místem je také město Tefé, kde se nachází hned několik národních parků. Zde můžete pozorovat endemické druhy, jako například největšího pavouka na světě a zoologická zahrada, která je zaměřena na chov a výzkum tihotapů a dalších zvířat.

Pokud toužíte po dobrodružství, neváhejte a vydejte se na letenku do Brazílie, do města Manaus, ze kterého se dostanete do samotného srdce Amazonského pralesa. Zažijete nesmírně fascinující zkušenost, kterou určitě nezapomenete. Přírodní scenérie, nevypočitatelné druhy zvířat a množství aktivit, které si můžete v Amazonii užít, vám poskytnou zážitek, na který jen tak nezapomenete.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách