Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Pag

Dovolená Chorvatsko Pag


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou a jedno z nejkrásnějších letovisek v Chorvatsku je Pag. Pag je ostrov nacházející se v severní části Jaderského moře a nabízí návštěvníkům krásné pláže, fantastickou kuchyni a úchvatné přírodní scenérie.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Pagu, věřte, že se nebudete nudit. Ostrov nabízí několik krásných pláží, jako například pláž Zrće, která je velmi populární mezi mladými lidmi kvůli svým nočním klubech a party atmosféře. Dalšími krásnými plážemi jsou stranou pláže Mandre a pláž Simuni s písečnými dunami.

Pokud hledáte zajímavé aktivity mimo koupání, můžete si pronajmout kola a projet se po ostrově od východu na západ. Na cestě můžete vidět mnoho krásných scenérií, včetně velké solné plošiny jihovýchodně od ostrova. Solná plošina má neuvěřitelnou historii, kdy byla Pag největším solným exportérem v zemi a na ploše se dodnes těží sůl, která se používá při výrobě sýrů a dalších místních produktů.

Největším městem na ostrově je Novalja, kde můžete procházet křivolakými uličkami a ochutnat místní speciality. Místní kuchyně na Pagu je velice zajímavá, protože má mnoho odkazů na sousední Itálii, ale i na své vlastní tradice. Pagský ovčí sýr je mnohými považován za jeden z nejlepších sýrů na světě a určitě byste ho neměli na své dovolené minout.

Pokud chcete získat lepší představu o historii ostrova a jeho kultuře, navštivte Palachův památník v Novalji. Památník slouží jako připomínka protestu studenta Jana Palacha, který se upálil na protest proti sovětské invazi do Prahy v roce 1968.

Pokud tedy hledáte krásné pláže, úchvatné scenérie, dobrou kuchyni a velkou dávku kultury a historie, Chorvatsko Pag je pro vás tou pravou volbou. Navštivte tento krásný ostrov a udělejte si nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Chorvatsko Pag


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, turistickými atrakcemi a romantickými slunečnými západmi. A jedním z nejpopulárnějších turistických míst je ostrov Pag. Když se řekne Pag, většina lidí si představí krásné slunečné počasí a azurovou oblohu. Nicméně, počasí na Pagu může být velmi proměnlivé a může ovlivnit plány návštěvníků.

Léto na Pagu přináší velmi horké počasí s průměrnou teplotou 30°C. Dny jsou dlouhé, slunce svítí a tam je také mírný vánek, který dodává pocit osvěžení. Chorvatsko je známé svými kristalově čistými vodami, takže když se potřebujete osvěžit, můžete skočit do moře. Nicméně, hodně slunce může být také nebezpečné a je nutné si zajistit dobré opalovací krémy a chránit se před přehřátím.

Podzim na Pagu je také krásný, ale může přinést více deště a větrné počasí. Průměrná teplota v září a říjnu se pohybuje kolem 20°C a 10-12 dní v měsíci může pršet. Deštivé dny se většinou střídají s krásnými slunečnými dny a mohou nabídnout návštěvníkům romantické procházky po pláži.

Zima na Pagu je obvykle mírná a průměrná teplota se pohybuje kolem 10°C. Zimní měsíce jsou nejdeštivější a kromě deště může Pad zaznamenat i sněžení, což je velmi neobvyklé pro pobřežní oblasti této části Evropy. Návštěvníci mohou sledovat krásné slunce, které se zvedá a zapadá nad horizontem moře, a užívat si klidných procházek po pláži.

Jaro na Pagu je krásné, přináší mírné počasí s průměrnou teplotou kolem 15°C. Toto období je ideální pro procházky po divoké krásné přírodě, která se kolem nachází. Návstěvníci mohou užívat krásy kvetoucích ovocných sadů a květin, pozorovat místní faunu a floru a vychutnat si krásné písčité pláže.

Vzhledem k tomu, že se počasí na Pagu může velmi rychle měnit, je důležité si přinést vhodné oblečení a obuv v závislosti na počasí. Nicméně, krása ostrova a jeho okolí se nejvíce projevuje s prázdninovým počasím, a proto je to ideální doba pro návštěvu. Život na Pagu je silně spojen s mořem a počasí také. Tento krásný ostrov si zaslouží návštěvy po celý rok, protože každé roční období nabídne něco jiného.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pag


1. Jak se do Chorvatska Pag dostat?
Odpověď: Pag lze dosáhnout autem, autobusem nebo trajektem. Nejbližší letiště jsou Zadar a Split.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Pag?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže patří Zrće, Mandre, Caska a Ručica.

3. Existují na ostrově Pag turistické trasy?
Odpověď: Ano, na ostrově Pag jsou několik turistických tras, včetně stezky do Velebitu, zátoky Šimuni, Starého města Pag, Krčička a dalších.

4. Jaká je místní kuchyně na ostrově Pag?
Odpověď: Místní kuchyně na ostrově Pag se vyznačuje četnými produkty z kozího sýra a agavi. Vynikající je například paški sir (kozí sýr), slanina a olej z oliv.

5. Kdy je nejlepší doba k návštěvě ostrova Pag?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě ostrova Pag je období od června do září, kdy jsou teploty nejteplejší a příjemné pro plavání a turistiku.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Pag?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity patří plavání, potápění, vodní sporty, turistika, návštěva historických památek a výlety do okolních oblastí.

7. Kde se dá ubytovat na ostrově Pag?
Odpověď: Na ostrově Pag jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů.

8. Jaké jsou nejbližší města k ostrovu Pag?
Odpověď: Nejbližšími městy jsou Zadar a Omišalj (na Krku).


Letenka Chorvatsko Pag


Letenka Chorvatsko Pag – Toulky krásným ostrovem plným památek a přírodních divů

Pokud hledáte ideální australskou destinaci pro svou dovolenou, máme pro vás tip v podobě ostrova Pag v Chorvatsku. Pag je město na stejnojmenném ostrově, které může poskytnout tolik vzrušení a zábavy pro všechny vaše potřeby.

Ostrov Pag se nachází v severní Dalmácii, v blízkosti města Zadar. Je to druhý největší ostrov v Chorvatsku, který nabízí návštěvníkům kouzelnou rovnováhu mezi jedinečnou přírodou a historickými památkami. Ostrov Pag je také proslulý svými slanými poli a produkcí ovčího sýra, což významně přispívá k místní ekonomice.

Co se týče přírodní krásy, ostrov Pag je obklopen Adrijou a má mnoho malebných pláží a vodopádů. Pláže jsou ideální pro plavání, potápění, surfování a další vodní sporty. Na východě ostrova najdete malý městečko Novalja, které je obdivováno pro svou velkolepou pláž, čisté mořské vody a skvělé podmínky pro vodní sporty.

Pokud si chcete prohlédnout kulturu a historii města Pag, je tu mnoho starých kostelů a historických budov, které stojí za návštěvu. Město Pag je také známé pro své gastronomické speciality. Můžete ochutnat tradiční jídla, jako je čerstvý ovčí sýr, zelí a jehněčí maso.

Když hledáte letenky do Chorvatska, měli byste zvážit letenky na ostrov Pag. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety z Prahy do Zadaru s následným autobusovým přesunem na ostrov Pag. Letenky jsou většinou k dispozici po celý rok, s výjimkou zimy, kdy je provoz letů omezen.

Celkově lze říci, že letenka do Chorvatska – na ostrov Pag, je dobrý nápad pro každého, kdo hledá nové a zajímavé místo k návštěvě. Tento ostrov nabízí množství aktivit pro každého, od přírodních krás až po historické památky a gastronomické zážitky. Rozhodně stojí za to navštívit tento krásný kousek jižní Evropy.


Ubytování Chorvatsko Pag


Chorvatsko je krásná země s mnoha turistickými atrakcemi, a proto se stává velice populární destinací pro dovolenou. Mezi zajímavá místa patří i ostrov Pag, který se nachází v severní Dalmácii a skládá se převážně z kamenného povrchu. Ostrov je obklopen krásným Jadranem a nabízí mnoho možností ubytování.

Nabídka ubytování na ostrově Pag je široká a zahrnuje hotely, penziony, kempy a apartmány. Váš výběr závisí na vašem rozpočtu a potřebách. Při hledání ubytování je však nejdůležitější lokalita, jelikož na Pagu jsou klidnější oblasti, jako například městečko Novalja, kde najdete mnoho pláží a spoustu aktivit. Na druhé straně ostrova je mnoho vesnic, které nabízejí klid a romantiku.

Pro ty, kteří si chtějí užít luxusní dovolenou, jsou připraveny luxusní hotely a apartmány s výhledem na moře a vysokým standardem. Pokud hledáte ubytování pro rodinu nebo skupinu lidí, pak jsou ideální apartmány a domky, které nabízejí samostatné pokoje, kuchyň a obývací pokoj. Tyto apartmány mohou být velice přístupné a jsou vhodné pro ty, kteří chtějí mít více soukromí.

Pro dovolenou v přírodě jsou připraveny kempy, ve kterých lze stavit vlastní stan nebo karavan. Většina kempů se nachází blízko moře a nabízejí výhled na krásnou přírodu. K dispozici jsou zde i sociální zařízení a kuchyňky. Kempy jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí relaxovat v klidu a potřebují maximum kontaktu s přírodou.

Jelikož ostrov Pag je oblíbeným turistickým místem, je lepší ubytování si zarezervovat dopředu. Mnoho turistů se těší na krásnou dovolenou a k dispozici je pouze omezený počet míst, hlavně v období letních prázdnin. Proto je lepší si mít zarezervováno, aby byla vaše dovolená bez problémů a plná radosti.

Celkově vzato, ostrov Pag nabízí mnoho různých typů ubytování a je na každém, které si vybere. Důležité však je, aby bylo ubytování v dobře dostupné lokaci a mělo výhled na moře. Pokud hledáte dovolenou v přírodě, pak jsou kempy tou nejlepší možností. Pro dovolenou v luxusním stylu jsou zde hotely a luxusní apartmány. A pro ty, kteří přijedou s rodinou a s přáteli, jsou k dispozici samostatné apartmány a domky s možností vlastní kuchyně. Pokud plánujete dovolenou na ostrově Pag, zarezervujte si ubytování dopředu a těšte se na své dovolenou plnou krás a přírody!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách