Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Čierna Hora Žabljak Crnojevića

Dovolená Čierna Hora Žabljak Crnojevića


Leto je tu a na dovolenku sa sa rodina aj priateľmi či sami určite netreba zabudnúť. Ak hľadáte miesto na oddych a relax v spojení s prirodou, čistým vzduchom a krásnym výhľadom, možno vás zaujme Čierná Hora a jej miesto Žabljak Crnojevića.

Toto miesto leží na pobreží Jadranského mora a je ideálnym miestom na vidiecku dovolenku. Najväčší komplex hôtelov a turistického ruchu v regióne leží v blízkosti modro-zelenej rieky Skadar, ktorá ponúka nádherné scenérie. Žabljak Crnojevića bola pre svoju krásu nazvaná "malištanský Benátky". Milovníci prírody si tu určite prídu na svoje.

Túry na horských hrebeňoch, jazda na koni, lov ryb, plavba na člne, v národnom parku, rezervácii Bukumirsko jazero alebo po vodopádoch hľadajúci nezabudnuteľné zážitky. Vďaka hrebeňom Durmitoru ponúka Žabljak Crnojevića aj lyžovanie a snowboarding počas zimného obdobia.

Samotné centrum oblasti je udržiavané a návštevníkov láka aj historickými pamiatkami, ako sú napríklad kostoly sv. Petra, Pošćenjde a Kate. Krásnym miestom na pobyt je aj Njeguši, kde sa vyrába slanina a kde si môžete vychutnať chutnú a typickú Čiernohorskú kuchyňu.

Okrem prírodnej krásy a historických pamiatok ponúka Žabljak Crnojevića aj mnoho príležitostí na oddych a relaxáciu. V klimatizovaných wellness centrách si tu môžete dovoliť masáže, experimentovať s aromaterapiou, alebo si jednoducho oddýchnuť v nejakej spa saune.

Ak ste milovníci adrenalínového dobrodružstva, vyskúšajte si aj rafting na rieke Tara alebo canyoning v blízkosti rieky Morača.

Žabljak Crnojevića je krásnym a príjemným miestom na dovolenku, ktorá určite zostane v živote každého návštevníka nezabudnuteľným zážitkom. Ak hľadáte krásne a nepoznané miesto na dovolenku, určite by ste mali uvažovať, že sa vyberiete práve Sem.


Letenka Čierna Hora Žabljak Crnojevića


Čierna Hora, jedna z najmladších európskych krajín, ponúka množstvo turistických atrakcií na svojom území. Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu je Žabljak Crnojevića.

Žabljak Crnojevića je malebné mestečko nachádzajúce sa vo vnútrozemí Čiernej Hory, medzi hlavným mestom Podgoricou a národným parkom Skadarské jazero. Mesto má bohatú históriu, ktorá sa datuje až do 15. storočia, keď bola oblasť pod vládou dinastie Crnojevića.

Pre turistov ponúka Žabljak Crnojevića množstvo krásnych pamiatok, ktoré sa nachádzajú v historickej časti mesta. Medzi najzaujímavejšie patrí kostol sv. Ondreja, ktorý bol postavený ešte v 14. storočí a neskôr bol viackrát obnovovaný. Okrem toho sa tu nachádza aj mohutný hrad, ktorý slúžil ako pevnosť a ochrana pred rôznymi druhmi útokov.

V okolí mesta sa nachádza tiež množstvo zaujímavých prírodných krás, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou turistického ruchu v tejto oblasti. Najkrajšími miestami sú národný park Skadarské jazero a Kaňon rieky Morača. Tieto miesta sa skutočne oplatí navštíviť, pretože ponúkajú nádherné scenérie a neopakovateľnú atmosféru.

Ak sa chcete vybrať na dovolenku do Čiernej Hory a navštíviť Žabljak Crnojevića, existuje niekoľko možností, ako sa tam dostať. Najlepšou možnosťou bude letenka s prestupom v jednom z európskych letísk. Najbližšie letisko sa nachádza v hlavnom meste Podgorici, odkiaľ do mesta Žabljak Crnojevića vedie cesta dlhá približne 25 km.

Celkovo sa dá povedať, že Žabljak Crnojevića je skutočne cenné miesto na návštevu a ponúka veľa zaujímavých aktivít nielen pre turistov, ale aj pre rodiny s deťmi. Zároveň je to výborná destinácia pre odpočinok a relaxáciu uprostred krásnej prírody. Ak sa rozhodnete navštíviť Žabljak Crnojevića, určite nebudete ľutovať!


Počasí Čierna Hora Žabljak Crnojevića


Čierna Hora je nádherná země plná překrásných přírodních scenérií a fascinující krajiny. Městečko Žabljak je jednou z nejvýznamnějších oblastí Černé Hory, známou svým překrásným národním parkem Durmitor a okolními horami, říčkami a jezery.

Žabljak leží na nadmořské výšce okolo 1 450 metrů nad mořem a je ze všech stran obklopen horami. Díky své poloze má město přísně kontinentální podnebí s typickými zimami a suchými lety. Zimy jsou studené a sněhové, s průměrnou teplotou kolem -6 °C. Extrémní teploty se mohou pohybovat až pod -20 °C, což vede k velkému množství sněhu a nádherným panoramatickým výhledům. To může být ideální pro milovníky zimních sportů, jako jsou lyžování, snowboarding a běžky.

Na druhé straně, léta jsou relativně teplá a příjemná, s průměrnou teplotou kolem 14 °C. Často jsou suchá a slunečná, ideální pro turisty, kteří si chtějí vychutnat krásy okolní krajiny. Přestože může být paradoksem, léto ve Žabljaku lze brát jako nejlepší dobu pro turistiku v oblasti.

Další části Černé Hory, jako například Crnojevića, se nacházejí na nížině, což může znamenat, že zde vládne vlhké podnebí. Jsou zde však velké rozdíly mezi zimou a létem – zatímco zimy mohou být teplé a deštivé, léto je šumivé a suché. Průměrná letní teplota je zde kolem 25 °C.

Celkově lze říci, že počasí v Černé Hoře je poměrně předvídatelné. Přestože zima může být drsná, je to populární čas pro sportování a lyžování na horách. Léta jsou příjemná a teplá, ideální pro turistiku a objevování zajímavých lokalit všude kolem. Bez ohledu na období, vždy je důležité být připraven na nečekané změny počasí a náhlé přírodní podmínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Žabljak Crnojevića


Dotazy a odpovědi ke Černé Hoře, Žabljaku a Crnojevićovi:

1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Černé Hory?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Černé Hory, záleží na vašich preferencích a plánech. Mezinárodní letiště v Podgorici nebo Tivatu jsou nejlepšími možnostmi pro přílet ze zahraničí. Další možností je cesta autem nebo vlakem z blízkých zemí, jako jsou Chorvatsko nebo Srbsko.

2. Co je nejlepší čas na návštěvu Žabljaku?

Nejlepší čas na návštěvu Žabljaku je v létě, kdy můžete výletovat po národním parku Durmitoru, který je oblíbený pro své jezera a horské štíty. V zimě se Žabljak mění na středisko pro lyžaře a snowboardisty.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak vidět Crnojevića?

Nejlepší způsob, jak vidět Crnojevića, je plavba na lodi po řece Bojana. Během této plavby si budete moci prohlédnout všechny okolní památky a přírodu z hladiny řeky.

4. Kde se ubytovat v Černé Hoře?

Existuje mnoho možností ubytování v Černé Hoře, jako jsou hotely, apartmány a penziony. Většina z nich se nachází v blízkosti turisticky atraktivních oblastí, jako jsou Budva, Kotor, Tivat a Herceg Novi.

5. Jakou měnu používají v Černé Hoře?

V Černé Hoře se používá euro jako oficiální měnu. Většina obchodů a restaurací také přijímá karty, jako jsou Visa, Mastercard a American Express.

6. Jak si pronajmout auto v Černé Hoře?

Pronájem auta v Černé Hoře je snadné a nabízí ho mnoho mezinárodních a místních společností. Nejlepší způsob, jak si pronajmout auto, je prostřednictvím online rezervace před cestou nebo přímo na letišti. Některé společnosti vyžadují minimální věk řidiče 21 let, ale mnoho z nich požaduje minimální věk 25 let.


Ubytování Čierna Hora Žabljak Crnojevića


Černá Hora je stále více oblíbeným turistickým cílem a nejvíce navštěvovanou oblastí země je Žabljak, jedno z nejvýše položených měst v celém Balkánském poloostrově. Město leží vysoko v horách a nabízí malebnou krajinu, kterou musí zájemci o přírodu a turistiku vidět. Žabljak má své turistické centrum a mnoho atrakcí mají vresortech na ubytování.

Základem příjemné dovolené v Černé Hoře je pohodlné a dobře zařízené ubytování. V oblasti Žabljaku existuje mnoho typů ubytování, od luxusních hotelů až po pokojíky ve venkovských domech. Filozofie ubytování v Černé Hoře není kladení důrazu na prvotřídní luxus, ale spíše na jednoduchost a útulnost, což znovu odráží hospodářské podmínky Černé Hory.

Pokud hledáte nejlepší ubytování v Žabljaku, nabízí mnoho hotelů na mnoha úrovních pohodlné postele a vybavení v pokojích. Turistický resort Savin Kuk Hotel najdete v blízkosti národního parku Durmitor, nabízí vybavení pro celou rodinu včetně skvělého wellness centra. Resort nalézáme na nejlepší základě, aby získal vynikající výhled na město a okolní hory. Další výhodou je, že resort nabízí speciální služby jako např. transfer z letiště a pronájem aut.

Kromě klasických hotelů, Černá Hora nabízí také mnoho menších, v rodinném stylu vedených penzionů a ubytovacích zařízení, které si zachovávají tradiční styl a historickou hodnotu místní kultury a architektury. Pokud máte rádi tento styl ubytování, můžete zkusit penzion Zabljak House, který nabízí pokojíky v horách s výjimečným výhledem na okolní krajinu.

V posledních letech se stále více turistů rozhoduje pro ubytování v soukromí prostřednictvím Airbnb. Typy domů a bytů, které můžete najít v této oblasti, se liší od malebného vesnického domku s výhledem na hory po moderní byt v centru města.

Závěrem lze konstatovat, že Černá Hora nabízí mnoho typů a úrovní ubytování, které se budou líbit mnoha turistům. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel nebo útulný penzion, Černá Hora zaručuje, že se zde budete cítit jako doma.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách