Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Finsko Saimaa jezero

Ubytování Finsko Saimaa jezero


Finsko je země, která je proslulá svými překrásnými jezery a přírodou. Mezi jedno z nejznámějších patří právě Saimaa, které se nachází na jihovýchodě země. Toto jezero, které je největší v celém Finsku, v íteré se nachází mnoho malých ostrůvků, překrásných lesů okolo a nádherných pobřeží, je velmi oblíbeným místem pro trávení dovolené.

Aby vaše dovolená v této malebné oblasti byla co nejpříjemnější, je nezbytné zajistit si kvalitní a pohodlné ubytování. Naštěstí v okolí Saimaa je mnoho hotelů, penzionů a dalších druhů ubytování, které se budou snažit, aby se vám u nich líbilo. Pokud si budete chtít dopřát naprosto exkluzivní dovolenou, můžete zvažovat i pronájem celého domu nebo chaty, kde budete mít naprosté soukromí a pocit, že jste na dovolené naprosto sami.

Jako druhé největší město v oblasti Saimaa, po městě Imatra, je velmi oblíbené město Lappeenranta. Město je plné zajímavých památek, jako například nejstarších kamenných staveb v celém Finsku, kamenného hradu a dalších historických staveb. Lappeenranta je také ideálním výchozím místem pro výlety do překrásné přírody, kterou můžete objevovat pěšky, na kole, nebo dokonce na vodních sportech. V centru města se nachází mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízejí širokou paletu snídaní, obědů, večeří a samozřejmě i místní speciality.

V oblasti Saimaa můžete také najít spoustu dalších měst, které jsou stejně jako Lappeenranta plné zajímavostí a historických památek. Mezi nejpopulárnější města patří například Mikkeli, kde se nachází muzeum, které ukazuje každodenní život v Finsku v 19. století, nebo Savonlinna, kde se každoročně koná operní festival.

Když už máte zajištěné skvělé ubytování a plán, co v oblasti Saimaa navštívit, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek oblečení, protože i když léto bývá v této oblasti poměrně teplé, může se počasí velmi rychle změnit. Můžete se také setkat s pobytovou taxou, která se bude pohybovat mezi 1-3 euro za noc a bude ji nutné zaplatit.

Celkově zaměření dovolené v oblasti Saimaa je ideální pro ty, kteří hledají klidnou, ale zároveň plnohodnotnou dovolenou, plnou historky, výletů, skvělého jídla a pobytu v nádherné přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Saimaa jezero


1. Jak velké je Saimaa jezero?

Saimaa jezero je největší jezero ve Finsku a v celé Evropské unii s rozlohou 4 400 km².

2. Kde se Saimaa jezero nachází?

Saimaa jezero se nachází v jihovýchodní části Finska, v regionu Jižní Savo.

3. Jak se dostat k Saimaa jezeru?

Nejlepší způsob, jak se dostat k Saimaa jezeru, je letadlem do hlavního města Helsinek a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do města Savonlinna, které se nachází přímo u jezera.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Saimaa jezera?

Nejlepší doba k návštěvě Saimaa jezera je v letních měsících, kdy jezerní voda je teplá a počasí je příjemné.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici na Saimaa jezeře?

Mezi nejoblíbenější aktivity na Saimaa jezeře patří rybaření, plavba lodí, kajak a kanoe, turistika, cyklistika a golf.

6. Existuje na Saimaa jezeře nějaké ubytování?

Ano, na Saimaa jezeře je k dispozici mnoho možností ubytování, včetně hotelů, ubytování typu bed&breakfast, chat a apartmánů.

7. Je Saimaa jezero vhodné pro rodiny s dětmi?

Ano, Saimaa jezero je vhodné pro rodiny s dětmi. Existuje mnoho aktivit pro děti, včetně hřiště, bazénů a dětských klubů.

8. Je možné na Saimaa jezeře plavat?

Ano, na Saimaa jezeře je možné plavat. V letních měsících je teplota vody příjemná a jezero je čisté.

9. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Saimaa jezeře?

Mezi nejlepší místa k návštěvě na Saimaa jezeře patří město Savonlinna, které se nachází na jižním pobřeží jezera, a národní park Linnansaari, který je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

10. Je nutné mít na Saimaa jezeře povolení k rybolovu?

Ano, pro rybolov na Saimaa jezeře je nutné mít platné povolení k rybolovu. Tyto povolení lze zakoupit v místních obchodech nebo na internetu.


Počasí Finsko Saimaa jezero


Finsko je jednou z nejsevernějších zemí Evropy a i přesto, že patří mezi nejlépe organizované země světa, není zcela ušetřeno extrémního počasí. Když se podíváme na oblast Saimaa jezera, můžeme říci, že počasí zde je v zásadě podobné jako v celém Finsku. Protože je Saimaa jezero největším jezerem v této zemi, má vliv na místní klima.

V zimě se počasí v oblasti Saimaa jezera může výrazně změnit. Teploty klesají pod bod mrazu a ledová kůra na jezeře zůstává dlouho. Mezi prosincem a březnem mohou být teploty třicet stupňů pod nulou. Obzvláště v severní části jezera se počasí může stát velmi nebezpečným.

Během jara a léta teploty vzrůstají a mohou být i třicet stupňů nad nulou. V této době se Saimaa jezero stává velmi populárním místem pro turisty, kteří zde mohou najít krásné pláže, jachty a nemálo mnoho vodních sportů. Když spadne déšť nebo stoupají teploty, hojí se hojnost místních rostlin a vzrůstá i živost v zemi a na vodě.

Podzim v oblasti Saimaa jezera je chladnější a vlhčí než léto, ale stále se pohybuje v hranicích asi deseti a patnácti stupňů nad nulou. Místní zvířata se začínají připravovat na zimu a je to také doba, kdy se návštěvníci mohou těšit na krásné podzimní scenérie.

Celkově bychom mohli říci, že počasí v oblasti Saimaa jezera se mění v závislosti na ročním období. Bez ohledu na počasí, je Saimaa jezero vždy krásné a atraktivní. Před plánováním vaší návštěvy se však vždy poraďte s místními odborníky na počasí a podmínky pro turisty.


Letenka Finsko Saimaa jezero


Finsko je oblíbenou turistickou destinací pro všechny, kteří hledají přírodu, klid a krásné jezera. Pokud patříte k těmto lidem, nechte se nalákat na největší jezero této země – Saimaa.

Tohle jezero se rozkládá na jihovýchodě Finska a zaujme každého svým klidem, křišťálově čistou vodou a nádhernou přírodou. Saimaa je místem, které si zamilují nejen turisté, ale i místní obyvatelé. Pokud se rozhodnete pro letenku do Finska, nezapomeňte navštívit právě tohle jezero.

Když dorazíte na Saimaa, můžete si vybrat ze spousty aktivit, které Vám umožní naplno si užít přírodu a tuto nádhernou oblast. Například můžete zamířit na rybaření. Saimaa je totiž skutečným rybářským rájem. V jezeře se nachází mnoho druhů ryb, jako například candát, štika, okoun, losos a mnoho dalších. Pokud rádi rybaříte, vydávejte se na rybářské vyhlídky a užijte si skvělý zážitek.

Ovšem pokud nejste rybáři, nemusíte se bát – Saimaa nabízí mnoho jiných aktivit. Například se můžete plavit po jezeře na malém člunu, který si můžete pronajmout. Během plavby se můžete kochat krásami této oblasti, užívat si pohledů na zelené ostrovy a zastavit na mnoha plážích, kde si můžete zaplavat.

Také se můžete vypravit na některou z turistických tras, které vedou kolem Saimaa. Těšíte se na nádherný výhled na jezero, potkáte hospodářská zvířata a užijete si přírodu v plné kráse.

Kterou aktivitu si zvolíte nezáleží, Saimaa Vám nabídne neopakovatelný zážitek. Můžete si být jistí, že se Vám zde bude líbit. Pokud chcete zažít krásy finského jezera Saimaa, neváhejte a pořiďte si letenku do Finska. Určitě nebudete litovat.


Dovolená Finsko Saimaa jezero


Finsko je krásná země, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z nejkrásnějších míst Finska je bezesporu Saimaa jezero. Toto jezero se nachází v jihovýchodní části Finska a je jedním z největších jezer v Evropě. Pokud tedy hledáte ideální cíl pro letní dovolenou, Saimaa jezero určitě stojí za návštěvu.

Saimaa jezero se rozprostírá na ploše více než 4 300 km². Je obklopeno krásnou přírodou a zástupci fauny zde najdou ideální prostředí pro svůj život. V jezeře se nachází mnoho ostrovů, malých jezer a řek. Pokud máte rádi aktivní dovolenou, Saimaa je pro vás jako stvořené místo. Nabízí se zde možnost kajakování, windsurfingu, rybaření, plavání a mnoho dalších aktivit.

Místní obyvatelé jsou velmi pyšní na své jezero a turistům nabízejí mnoho zajímavých zážitků. Jedním z nejoblíbenějších je výlet na parníkem, během kterého si můžete prohlédnout krásy jezera a jeho okolí. Naleznete zde také mnoho cyklostezek, které vedou kolem jezera a přes okolní lesy.

Pokud se rozhodnete navštívit Saimaa jezero, neměli byste vynechat návštěvu města Savonlinna. Toto velmi malebné městečko se nachází na břehu jezera a nabízí mnoho historických památek. Mezi nejvýznamnější patří hrad a stará pískovcová katedrála. Také zde najdete mnoho restaurací, kaváren a obchodů.

Saimaa jezero je krásné místo pro dovolenou, které nabízí mnoho aktivit a zážitků. Pokud máte rádi vodu a přírodu, určitě byste si měli toto místo pro svou letní dovolenou vybrat. Navštívíte-li Finsko, neměli byste tento klenot mezi finskými jezery vynechat.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách