Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Ghana Lake Volta Islands

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Lake Volta Islands


1. Jak se dostanu na ostrovy Lake Volta?
Ostrovy Lake Volta jsou obvykle dostupné pouze lodí. Existuje několik lodních společností, které provozují pravidelné trasy z různých přístavů, jako je například Akosombo.

2. Jaká nejlepší doba k návštěvě ostrovů Lake Volta?
Nejlepší doba k návštěvě ostrovů Lake Volta je během suché sezóny v období od listopadu do února. Během této doby je méně pravděpodobné, že se setkáte s deštěm a můžete si vychutnat suché a slunečné počasí.

3. Co mohu na ostrovech Lake Volta vidět?
Ostrovy Lake Volta jsou známé svou krásnou přírodou a mírumilovnou atmosférou. Můžete se těšit na skvělé výhledy na jezero a okolní krajiny, procházky v přírodě, rybaření a pozorování ptáků.

4. Mohu na ostrově najít ubytování?
Ano, na ostrovech Lake Volta je možné najít několik ubytovacích možností. Zahrnují kempy, chaty a penziony, které jsou ideální pro turisty, kteří chtějí strávit několik dní na ostrovech.

5. Co musím vědět o kultuře a zvyklostech lidí, kteří na ostrovech žijí?
Lidé, kteří žijí na ostrovech Lake Volte, jsou převážně rybáři a zemědělci a jsou velmi přátelští a ochotní. Je důležité respektovat jejich kulturu a zvyklosti, jako je například jejich náboženství a místní zvyky.


Dovolená Ghana Lake Volta Islands


Ghana Lake Volta Islands jsou jedním z nejkrásnějších turistických cílů v Ghanském regionu Volta. Tento oblastní fiskální ráj se pyšní stovkami vodopádů, slánků a biotopů, což je místo, kde se můžete odpočinout a užívat si klidu. Krajina je také plná života, takže můžete vidět mnoho druhů ptáků, opic a dalších zvířat.

Nejlépe je pobyt plánovat na islandu v průběhu letních měsíců. Během této doby je totiž klima celkově velmi příjemné a partner čekající na vás na islandu je většinou ukazuje z té nejlepší strany. Vyhnete se tak přílišné vlhkosti a horku, což může být pro mnoho lidí zdravotně rizikové.

Před příjezdem na island je nejlepší si zajistit ubytování ve vzdálenosti maximálně pěti kilometrů od pláže. Nejlépe vybírejte místa na vrcholech skalních útesů s krásným panoramatickým výhledem. V oblasti najdete nejrůznější typy ubytování, od jednoduchých kempů až po luxusní apartmány s vlastním bazénem.

Na plážích se můžete odpočinout a slunit, když už vám bude nuda, může vám nejlépe pomoci nějaká z místních hotelových služeb jako například lyžování vodní stezky, plavání s delfíny, jachting či rybaření.

Kromě toho se můžete také vydát na projížďky okolní krajinou. V těchto oblastech najdete spoustu malých osad, kde se skvěle seznámíte s místními obyvateli a jejich životem. Dále můžete vyrazit na jachtařskou plavbu kolem ostrovů a pozorovat divokou přírodu, nebo navštívit historické památky jako například starověké hrobky, jiné památky na africkou historii, nebo dokonce i skalnaté památky a mramorové záhrobí.

Do oblasti se nejlepší jezdit s doprovodem během dne, místní zvyky totiž ženou cestovatelům na útěk ještě před setměním, jelikož v nočních hodinách jsou rizika vysoká a může se vás obzvláště výděra místních živnostníků a obchodníků dotknout více, než byste si přáli. V noci lze vidět na pobřeží miniaturní lampičky a rybáře vyplouvající za úlovkem do hlubin moře.

Ghana Lake Volta Islands je ideální destinací pro ty, kteří se chtějí zcela odpojit od obludné civilizace a užít si klid. Toto místo je oáza klidu a míru pro ty, kteří touží po krása Afrického pobřeží.


Ubytování Ghana Lake Volta Islands


Lake Volta is the largest man-made lake in the world and is a popular tourist destination in Ghana, West Africa. The lake was created in the early 1960s after the construction of the Akosombo Dam on the Volta River. The lake is home to over 80 islands, some of which are used for tourism and offer a range of accommodation options.

One of the most popular destinations on Lake Volta is the islands of Dodi and Kpenoe. These islands offer a unique experience for tourists who want to explore the culture and traditions of Ghana. Visitors can stay in traditional huts or lodges that are built using local materials.

The accommodation options on the islands are basic, but comfortable. Most lodges have a private bathroom, and some have air conditioning. Electricity is provided by generators, and hot water is usually available for showers. Guests are usually served traditional Ghanaian food, which is both delicious and healthy.

Visitors can choose to spend their days exploring the island, going on boat trips around the lake, or taking guided walks to nearby villages. There are also plenty of opportunities to swim, fish, and relax on the island's beaches.

Dodi is known for its historical sites, including the Dodi Island Fort. The fort was built in the 18th century by the Dutch and used for slave trading. Today, visitors can explore the fort and learn more about the history of the region.

Kpenoe island is popular for its traditional handicrafts. Visitors can watch locals make pottery, baskets, and other crafts. There is also a small market where visitors can buy local souvenirs.

The islands of Dodi and Kpenoe are the perfect spots for tourists who want to experience the unique culture and traditions of Ghana. The accommodation options are basic, but the experience is unforgettable. If you're planning a trip to West Africa, be sure to add Lake Volta to your itinerary and explore the islands of Dodi and Kpenoe.


Počasí Ghana Lake Volta Islands


Ghana je africká země obklopená Guinejským zálivem na jihu. Jednou z nejvýznamnějších a největších atrakcí této země je bezesporu jezero Volta. Nachází se východně od hlavního města Accra a je největším umělým jezerem na světě. Jezero dokonce větší než všechna ostatní jezera v Ghanské republice dohromady.

Lake Volta je oblíbeným turistickým cílem díky svému ohromujícímu výhledu a mnoha ostrovům, které jsou rozptýleny po celém areálu. Tyto ostrovy jsou domovem různých druhů zvířat, jako jsou například krokodýli, ryby a ptáci. Vzhledem k rozmanitosti zvířat se dá předpokládat, že i klima a počasí na ostrovech je mnohem různorodější a nestálé než na souši.

Podnebí na ostrovech, jako na většině území Ghany, je tropické. To znamená, že jsou zde dvě období: suché a deštivé. Období sucha začíná v prosinci a trvá až do května. V tomto období jsou dny opalováním žhavé a velmi suché. Teploty se mohou pohybovat od 25°C do 35°C. Noční teploty jsou zpravidla mnohem nižší.

Na druhé straně, období dešťů začíná v červnu a končí v září. V tomto období se na ostrovech mohou objevit různé klimatické podmínky, v závislosti na pozici ostrovů. Například ostrovy, které leží blíže ke břehu, mohou být více ovlivněny větrem a deštěm. Naopak, ostrovy, které jsou blíže k centru jezera, mohou být více chráněny.

V období dešťů jsou dny zpravidla chladnější, s teplotou kolem 20°C až 25°C, ale v noci mohou být teploty nízké, až k 15°C. Deštivá období mohou být velmi deštivá a prudká, což může způsobit povodně a další problémy.

Pro návštěvníky ostrovů na jezeře Volta je tedy nutné být připraveni na různé klimatické podmínky v závislosti na období návštěvy. Doporučuje se, aby turisté měli s sebou dostatek oblečení na ochranu před sluncem, ale i deštěm. Teplé oblečení na noci je také doporučeno.

Celkově vzato, klimatické a počasové podmínky na ghanských ostrovech v jezeře Volta jsou velmi různorodé, závisí na období a rozložení ostrovů. Nicméně každé období má svou jedinečnou krásu a přírodu, což z návštěvy činí nezapomenutelné dobrodružství.


Letenka Ghana Lake Volta Islands


Pokud hledáte exotické místo na dovolenou, které nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také možnost poznat zdejší místní kulturu a historii, nemusíte hledat dál než Ghana a jeho největší jezero Volta. To se rozprostírá na ploše více než 8 500 km² a tvoří velkou část jihovýchodní Ghany. Jeho malebné ostrovy, které vznikly v důsledku výstavby přehrady v roce 1965, jsou skvělým cílem pro ty, kteří hledají odpočinek a klid v nádherné přírodě.

Jedním z nejzajímavějších ostrovů je Dodi Island, který představuje ideální místo, kde si můžete vychutnat výhled na jezero a vyzkoušet si nějakou z vodních aktivit, například rybaření nebo plavání. Na ostrově se můžete také projít po zdejší přírodní stezce a pozorovat místní zvířata, jako jsou například krokodýli, hyeny nebo opice.

Když už zde budete, určitě nevynechejte ani místní tradiční vesnice, kde se setkáte s mnoha lidmi, kteří vám ochotně ukážou, jak se tady žije. V mnoha z nich můžete vidět i tradiční africké domy, převážně postavené z hlíny a kamenů, a seznámit se s mnoha zemědělskými praktikami, které se zde používají již po mnoho generací.

Co se týče dopravy na ostrovy, nejlepší volbou je letenka do města Tamale, které se nachází asi 150 km severně od jezera. Ze Tamale můžete poté pokračovat dál autobusem, který vás doveze až k jezeru a poté můžete přejet na některý z ostrovů.

Letenka do Ghany může být sice trochu dražší než do některých jiných afrických zemí, ale stojí za to, protože zajišťuje nejen úžasné zážitky, ale také bezpečnost a pohodlí. Vzhledem k tomu, že Ghana je jednou z nejstabilnějších a nejrozvinutějších zemí v Africe, nemusíte mít obavy z toho, že se vám na ostrovech stane něco neochotného.

Pokud tedy hledáte výjimečné místo na dovolenou, kde můžete relaxovat v nádherné přírodě, poznat místní kulturu a historii a vyzkoušet si nějaké z vodních aktivit, nemůžete si nechat ujít ostrovy jezera Volta v Ghaně. Stačí si jen najít letenku a odletět do této exotické země, kde na vás čekají nezapomenutelné zážitky.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách