Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Indonésie Surabaya

Počasí Indonésie Surabaya


Surabaya, největší město na jihovýchodě Indonésie, se nachází na ostrově Jáva a má vlivné kulturní a obchodní dědictví. Město má tropické klima, takže obvykle má vysokou vlhkost a teplotu v průměru kolem 30 ° C po většinu roku.

V období dešťů od října do března, dochází v Surabayě k častým dešťům a záplavám. Míra srážek se v průměru pohybuje kolem 180 mm za měsíc. Během tohoto období může být přístav Surabya zavřen kvůli vysokým vlnám a silnému větru.

V období sucha od dubna do září je v Surabayě sucho a suché období se obvykle spojuje s obdobím intenzivního horka a vysokého slunečního záření. Teploty se v noci obvykle pohybují mezi 25-27 ° C, zatímco v nejteplejších dnech dosáhnou až 35-37 ° C.

Během období sucha se mohou v Surabayě vyskytnout také silné větry, známé jako "Kuda Lumping", které se mohou blížit k rychlosti 45 km/h. Tyto větry mohou způsobovat poškození budov a narušení vodních dopravních spojení.

Surabaya je také ohrožena přírodními katastrofami, jako jsou zemětřesení a sopečné erupce. V roce 2006 se v okolí města zemětřesení dosáhlo síly 6,2 stupňů Richterovy škály, ale v Surabayě nebylo hlášeno žádné větší škody.

Ačkoliv se může Surabaya zdát v případě silných dešťů a katastrof jako nehostinné místo, lidé jsou zde odolní a vytrvalí. Jejich kreativní a pozitivní přístup ke všem překážkám jim pomáhá přežívat vysoké teploty, vlhkost a katastrofy, které přináší počasí v této oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Surabaya


1. Co je nejlepší způsob, jak se dostat do Surabaye?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Surabaye, je letecky. Letiště Juanda v Surabaye je jedno z nejrušnějších letišť v Indonésii. Můžete také dojet do Surabaye vlakem z největších měst v Jávě.

2. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Surabaye?

Některá z nejlepších míst k návštěvě v Surabaye zahrnují národní park Bromo Tengger Semeru, chrám Surabaya, katedrálu svaté Panny Marie a trh Pasar Turi.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Surabaye?

Nejlepší doba pro návštěvu Surabaye je v období sucha, které trvá od května do září. V této době jsou teploty příjemné a země je suchá. Během deštivého období od října do dubna je mnoho míst k návštěvě uzavřeno kvůli povodním a zhoršeným podmínkám na silnicích.

4. Jaká je místní měna v Surabaye?

Místní měna v Surabaye je indonéská rupie (IDR).

5. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Surabaye?

V Surabaye jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně luxusních hotelů, národních hotelů a levných hotelů. Některé z populárních možností ubytování zahrnují Zest Hotel, Sheraton Surabaya Hotel and Towers a JW Marriott Hotel Surabaya.


Ubytování Indonésie Surabaya


Surabaya je hlavním městem provincie Východní Jáva v Indonésii. Je to druhé největší město v Indonésii a jedno z nejvýznamnějších ekonomických center v zemi. Město nabízí návštěvníkům mnoho aktivit a turistických zajímavostí a je domovem mnoha hotelů a resortů.

Pokud hledáte ubytování v Surabayi, máte na výběr z různých typů hotelů. Od luxusních resortů až po cenově dostupnější ubytování, které splní požadavky každého návštěvníka.

Jedním z nejluxusnějších hotelů v Surabayi je Shangri-La Hotel. Tento hotel nabízí krásné pokoje s výhledem na město a moře, nekonečné bazény a fitness centrum. K dispozici jsou také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční indonéské jídlo a mezinárodní speciality.

Dalším luxusním hotelem v Surabayi je JW Marriott. Tento hotel nabízí prostorné pokoje, moderní vybavení a exkluzivní služby. K dispozici jsou také bazény, vířivky a wellness centrum, kde si můžete příjemně odpočinout.

Pro turisty, kteří hledají cenově dostupnější ubytování, jsou k dispozici různé možnosti v Surabayi. Například hotel Novotel, který nabízí prostorné pokoje a bazén, je ideální volbou pro rodiny. Jinou možností je hotel Ibis Styles, který je moderní a pohodlný, s mnoha vybaveními včetně fitness centra a restaurace.

Na závěr, Surabaya je město s mnoha možnostmi pro ubytování. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní nebo cenově dostupné ubytování, máte na výběr z řady hotelů a resortů. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli z nich, budete moci vychutnat krásy Surabayi a užít si příjemné a pohodlné ubytování.


Dovolená Indonésie Surabaya


Indonésie je země s jedinečnou kulturou, úchvatnou přírodou a bohatou historií. Městem, které kombinuje všechny tyto prvky, je Surabaya. Leží na východním pobřeží ostrova Jáva a je druhým největším městem v Indonésii. Při plánování dovolené zde si můžete být jisti, že se nebudete nudit.

Historie Surabaye sahá až do 11. století, kdy v této oblasti vládlo království Majapahit. Ještě dnes můžete navštívit pozůstatky této vlády v mnoha chrámech a památnících roztroušených po celém městě. Důležitým místem je například Trowulan, který se řadí mezi největší archeologické lokality Jávy.

Indonésie je také známá svou gastronomií a Surabaya není žádnou výjimkou. Město nabízí spoustu místních pokrmů, které si určitě musíte vyzkoušet. Mezi hlavní speciality patří nasi goreng (restovaná rýže), soto ayam (kuřecí polévka s rýží) a bakso (kuličky z těsta naplněné mletým masem).

Kromě kulturního dědictví a gastronomických zážitků však Surabaya nabízí také spoustu zábavy. V místě se nachází několik nákupních center, kde si můžete nakoupit mnoho suvenýrů a místního zboží. Vyzkoušejte si návštěvu Kampung Arab, což je stará čtvrť v Surabaye, kde se prodávají výrobky z koření a jiné tradiční produkty.

Pro ty, kteří touží po přírodě, Surabaya nabízí mnoho možností k prozkoumání v okolí. můžete navštívit například Bromo Tengger Semeru National Park, nejpopulárnější národní park Jávy. Vyzkoušejte si například hike, abyste mohli obdivovat nezapomenutelné scenérie sopky Bromo a Semeru.

Ať už hledáte kulturní zážitky, gastronomické zážitky nebo přírodní krásy, Surabaya vás jistě nezklame. Proto se neváhejte vydat na dovolenou do tohoto kouzelného města a užijte si vše, co Indonésie nabízí!


Letenka Indonésie Surabaya


Pokud plánujete návštěvu Indonésie a rádi byste poznali město, které neustále pulzuje životem a kulturou, pak je Surabaya to místo, kam byste se měli vydat. Toto druhé největší město Indonésie je plné významných památek, ale zároveň nabízí i zajímavé aktivity a relaxaci pro ty, kteří na své dovolené hledají i chvíle odpočinku. A jak se sem podívat? Nejlepší způsob, jak se dostat do Surabayu, je zakoupit letenku.

Indonésie je krásná a pestrá země, která láká miliony turistů z celého světa. A protože Indonésie je od ČR značně vzdálená, cesta tam trvá docela dlouho, a proto je praktickým řešením zakoupit letenku. Většina leteckých společností nabízí lety do Surabayu s přestupem, ale lze se sem dostat i přímým spojením bez nutnosti přestupovat.

Jakmile přistanete na letišti v Surabayu, můžete se těšit na mnoho krás a památek, které toto místo nabízí. Začít můžete třeba prohlídkou památek jako jsou nedaleký národní park Bromo Tengger Semeru, kde se můžete těšit na naprosto úchvatné výhledy na, mimo jiné, 2.392 metrů vysokou sopku Semeru, nejvyšší vrchol Jávy.

Další zajímavou památkou je historický Cigarettenmuseum, který dokladuje historii výroby dýmkových cigaret v Surabayu. Nebo k významným památkám patří i památník hrdinů řeky Juanda, který připomíná hrdinství indonéských vojáků bojujících proti Nizozemské kolonizaci.

Pokud si ale potrpíte spíše na relaxaci a víte, že jste na dovolené, pak nezapomeňte navštívit Surabayskou pláž. Je to velký oddech nejen pro turisty, ale i pro místní. Můžete se tady v klidu vypořádat se stresem z cesty a užít si klidné koupání v kokosové palmami lemovaném prostředí.

Nakonec, pokud máte rádi dobré jídlo, Surabaya je rovněž proslulá skvělou gastronomickou nabídkou. Vyzkoušet musíte například národní specialitu máslovaný křupavý kozí syr se salátem, který se jmenuje soto ayam.

Výlet do Surabayu nabízí nejen krásné památky a zajímavé aktivity, ale i mnoho možností k odpočinku a relaxaci. Tak proč si tuto krásnou část Indonésie nezkusit podrobněji prohlédnout? A k tomu může pomoci jen jediná zakoupená letenka.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách