Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)

Dovolená Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Pokud hledáte exotické a neobvyklé místo pro svou příští dovolenou, pak by Kazachstán mohl být tou správnou volbou pro vás. Astana, která se nedávno přejmenovala na Nur-Sultan, je hlavním městem a jedním z největších měst Kazachstánu. Nachází se v jeho severozápadní části a v roce 1997 se stala novým hlavním městem země.

Astana je jedinečné místo, kde se setkává moderní architektura s tradičními kulturními prvky. Můžete se těšit na návštěvu několika zajímavých míst, z nichž některé jsou velmi moderní, zatímco jiné jsou zcela historické.

Jednou z nejvýznamnějších památek je Bayterek – 97 metrů vysoká věž, která symbolizuje strom života. Po vylezení na vrchol vás čeká krásný výhled na město. Další zajímavé místo, které by vás mohlo zaujmout, je národní muzeum, kde si můžete prohlédnout bohatou sbírku artefaktů z různých epoch.

Pro tělesné a duchovní uvolnění je k dispozici několik parků, které jsou rozmístěny po celém městě. Největší z nich – park Nazarbayev – je ideální pro relaxaci na čerstvém vzduchu. Parkasy, rozsáhlý park, který byl založen v roce 2006, patří k největším na světě a nabízí mnoho zábavy.

V Astaně, stejně jako v celé zemi, se konají tradiční akce, jako jsou svátky navazující na starý islámský kalendář, házení tradičních úlů koktejlů k meni. V místních restauracích si můžete vychutnat mnoho tradičních pokrmů, jako jsou chalama, beshbarmak nebo kurt.

Kazachstán je také ideální pro objevování okolních scenerií, protože v této oblasti je spousta míst, která můžete navštívit. Například cesta do piramidy v Samarkandu trvá pouhých osm hodin.

Jestliže plánujete svou dovolenou v Kazachstánu, nezapomeňte si přinést kreditní kartu, protože většina míst nepřijímá hotovost. Využijte také služby místních průvodců, kteří vás provedou po městě a řeknou vám mnoho zajímavých informací.

Vzhledem k tomu, že Kazachstán je stále poměrně neznámým cestovatelským cílem, můžete očekávat mnoho nových zážitků a zážitků. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Astany – města, které spojuje moderní architekturu s tradičními kazachstánskými kulturními prvky.


Letenka Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Letenka do Kazachstánu do hlavního města Astany se stává stále častějším cílem cestovatelů a turistů. Astana, která nedávno změnila svůj název na Nur-Sultan, nabízí zajímavou směsici moderní architektury a tradičního kazachstánského způsobu života.

Při návštěvě Astany byste neměli vynechat návštěvu Národního muzea, které se nachází na břehu řeky Isyml. Muzeum nabízí návštěvníkům pohled do historie a kultury Kazachstánu. Zahrnuje rozsáhlé výstavy archeologie, etnografie a umění, včetně známých zlatých předmětů z období Saka.

Dalším nejvýznamnějším místem, které byste neměli při návštěvě Astany vynechat, je Baiterek Tower, jedna z nejvýznamnějších památek města. Tato věž nabízí návštěvníkům nádherný výhled na město a řeku Ishim. Věž má také symbolickou hodnotu a slouží jako památka na nezávislost Kazachstánu.

Pokud máte rádi umění, rozhodně nesmíte vynechat návštěvu Ak Orda Presidential Palace, jednoho z nejvýznamnějších kulturních míst v Astaně. Tento palác je zároveň jedním z nejvýznamnějších sídel prezidenta. V paláci najdete impozantní sbírku uměleckých děl, včetně malířství, soch a grafiky.

Astana také nabízí mnoho příležitostí pro milovníky sportu. Na břehu řeky Isyml se nachází sportovní komplex Astana Arena, kde se konají řada sportovních akcí. Tento areál je také domovským stadionem krajanského fotbalového klubu FC Astana.

Při návštěvě Astany nesmíte zapomenout na kazachstánskou kuchyni. Ta nabízí návštěvníkům bohaté směsice vlivů z východní Evropy, Asie a Blízkého východu. Mnoho restaurací v Astaně nabízí tradiční jídla včetně kebabů, pilaffu a beshbarmaku, pikantního těstovinového jídla s hovězím masem.

Letenky do Astany jsou k dispozici z mnoha zemí, včetně Evropy a Asie. Výhodněji je však možné letenky pořídit v předstihu a nejlépe na základě srovnání cen.

Astana je fascinujícím městem, které nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých a nezapomenutelných zážitků. Pokud plánujete do Kazachstánu cestovat, nenechte si ujít návštěvu této moderní a vzrušující metropole.


Počasí Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Kazachstán Astana, nyní známé jako Nur-Sultan, je hlavním městem Kazachstánu, rozkládajícím se ve střední části země. Mesto bylo pojmenováno po prvním prezidentovi Kazachstánu Nursultanu Nazarbayevovi, který oznámil přejmenování města v roce 2019.

Kazachstán Astana má kontinentální klima s velmi vysokými teplotami v létě a mrazivými zimami. Nejteplejším měsícem je červenec, kdy průměrná teplota dosahuje 22°C, ale někdy může dosáhnout až 30°C. Dny jsou dlouhé a slunečné a noc je krátká.

Zima v Nur-Sultanu je velmi mrazivá a suchá. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -21°C a během noci klesá dokonce až k -30°C. Sníh je běžný a napadne až osm měsíců v roce. V zimě se také často setkáte s mlhou.

Ve městě se může objevit i velké množství větru, zejména v zimě. V takových případech mohou teploty působit ještě chladněji, ale to se děje jen zřídka.

Vzhledem k tomu, že se Nur-Sultan nachází v kontinentální oblasti, dochází k mírným změnám v klimatických podmínkách. V posledních letech můžeme vidět mírné zvýšení teploty a vysokých hodnot srážek.

Celkově lze říci, že Kazachstán Astana má extrémní počasí, především s ohledem na zimu. Lidé, kteří sem cestují, by měli být připraveni na mnoho sněhu, náročné podmínky a náhlé změny počasí. Přesto je město plné krásných památek, parků a kulturních událostí a stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


1) Jaké je hlavní město Kazachstánu?
Odpověď: Hlavním městem Kazachstánu je Nur-Sultan (dříve známé jako Astana).

2) Kdy bylo hlavní město přejmenováno na Nur-Sultan?
Odpověď: Hlavní město bylo přejmenováno na Nur-Sultan v roce 2019, na počest bývalého prezidenta Nursultana Nazarbajeva.

3) Jaké jsou nejznámější památky v Astaně/Nur-Sultanu?
Odpověď: Mezi nejznámější památky patří Baiterek Tower, Khan Shatyr, Palace of Peace and Reconciliation, Astana Opera a Astana Bayterek.

4) Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Astany/Nur-Sultanu?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě je od dubna do října. V létě jsou teploty velmi vysoké a v zimě je velmi chladno.

5) Jaký je hlavní jazyk v Kazachstánu?
Odpověď: Hlavním jazykem je kazachština, ale mnoho lidí také mluví ruštinou.

6) Jaký je místní měnový systém v Kazachstánu?
Odpověď: Měnou v Kazachstánu je tenge.

7) Co jsou nejznámější kazachstánské jídla?
Odpověď: Mezi nejznámější kazachstánská jídla patří beshbarmak (stew s masem a nudlemi), plov (uzbekistánský pokrm s rýží a masem) a kuyrdak (dušené vnitřnosti s cibulí).


Ubytování Kazachstán Astana (nejnověji přejmenované na Nur-Sultan, současné hlavní město)


Astana, která se nedávno přejmenovala na Nur-Sultan, je hlavním městem Kazachstánu. Město leží uprostřed nekonečné stepe a je obklopeno pohořím Žungarských Alatavů. Odtud vypadá Astana jako moderní město s impozantními mrakodrapy, ale zároveň si zachovává svou tradiční atmosféru.

V Astaně se nachází množství hotelů a ubytování pro turisty. Vybírat si můžete mezi luxusními hotely, ale najdete zde i propracované hostely a levné ubytování pro turisty s menším rozpočtem.

Pro turisty, kteří mají rádi luxusní pobyt, je v Astaně zcela jistě správnou volbou hotel „The Ritz-Carlton Astana“, který se nachází v městském centru. Hotel nabízí nádherný výhled na město a souběžně poskytuje přístup k nejmodernějším technologiím a vybavení. Hotel The Ritz-Carlton Astana byl oceněn jako nejlepší luxusní hotel v Kazachstánu.

Další zajímavou volbou pro návštěvníky Astany je hotel „Hilton Garden Inn Astana“. Hotel se nachází poblíž hlavních městských atrakcí a nabízí nádherný výhled na řeku Ishim a na nový nákupní komplex Astana Mall. Hotel nabízí návštěvníkům moderní vybavení a pohodlí v podobě jednotek s vlastní koupelnou, televizí a bezplatným připojením k internetu.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete sáhnout po hostelech jako je „Nomad Hostel“ nebo „Oasis Inn“. Tyto hostely jsou k dispozici pro turisty s menším rozpočtem, ale přesto nabízejí dokonalé služby a zázemí pro pohodlný pobyt. Hostely poskytují různé druhy pokojů - od dvoulůžkových až po mnoholicové - a dále nabízejí bezplatné parkování a možnost výměny měny.

Celkově je Astana považována za město, které si uchovává svou historii, zatímco se vyvíjí v moderní a progresivní metropoli. Bez ohledu na styl a rozpočet, turisté najdou v Astaně množství nabídek pro ubytování, které vyhovují jejich požadavkům. Ubytování v Astaně je zárukou pohodlného a dobrého pobytu, který si turisté budou pamatovat po celý život.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách