Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Madagaskar Avenue of the Baobabs

Dovolená Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar je ostrov v Indickém oceánu, který je známý svými endemickými druhy rostlin a zvířat. Patří sem například lemur, baobabové stromy nebo ohrožený druh sloního ptáka. Pro turisty nabízí Madagaskar krásné pláže, přírodní parky a také Avenue of the Baobabs, což je jedno z nejznámějších míst na ostrově.

Avenue of the Baobabs je kilometrová cesta, kde se nachází většina z více než třiceti baobabových stromů, rostoucích v řadách podél cesty. Tyto stromy jsou velmi vzácné a jsou považované za svého druhu posvátné. Svou popularitu si získaly také díky tomu, že byly mnohokrát fotografovány a objevily se například i v různých filmech.

Avenue of the Baobabs se nachází v oblasti Menabe na západě Madagaskaru, v blízkosti města Morondava. Pokud se sem chcete dostat, tak musíte přemýšlet několik možností. Nejběžnější způsob, jak sem cestovat, je letecky do letiště v Morondavě a potom autobusem na konkrétní místo.

Dovolená na Madagaskaru a návštěva Avenue of the Baobabs je zážitek na celý život. Kromě těchto pozoruhodných stromů zde můžete objevit různé další přírodní krásy, jako jsou třeba bažiny a středomořské lesy. Pro milovníky zvířat jsou na Madagaskaru zajímavé turistické trasy v národních parcích, kde můžete vidět lemury, včetně ohrožených druhů.

Pokud sem jedete, tak si určitě nezapomeňte přinést fotoaparát. Avenue of the Baobabs je totiž ideálním místem pro focení. Je zde možnost vytvořit velké množství krásných fotografií, které budou připomínat váš pobyt v této krásné zemi.

Pokud tedy přemýšlíte o letní dovolené, tak je Madagaskar skvělou volbou. Avenue of the Baobabs je jedním z mnoha důvodů, proč si sem určitě musíte zajet. Ovšem Madagaskar nabízí mnohem více než jen tento úchvatný les baobabů, protože ostrov plný neuvěřitelných přírodních krás, nevšedních kultur a nefalšovaných dobrodružství, čeká pouze na vás.


Ubytování Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar je ostrovem divoké krásy, který je plný záhadných míst a pozoruhodných přírodních úkazů. Jedním z míst, které návštěvníci rozhodně nesmějí vynechat, je Avenue of the Baobab.

Avenue of the Baobab je výběžek květinové a zelené divočiny, nacházející se na západě Madagaskaru, v blízkosti městečka Morondava. Tato ikonická alej má délku asi 300 m a skládá se z řady obrovských baobabů, kteří stojí na obou stranách cesty.

Stromové baobaby v Madagaskaru jsou velmi unikátní. Tyto stromy mohou dorůst až 30 metrů a být staré až 800 let. Stromy jsou pro Madagaskar velmi důležité, jelikož poskytují kyslík, stín a také mohou být různým zvířatům domovem.

Návštěva Avenue of the Baobabs je skutečně výjimečným zážitkem. Když se projdete podél této aleje, budete mít pocit, že se ocitnete jinde a čase. Tyto obrovské stromy jsou velmi impozantní a překrásné. Když je slunce na obloze, baobaby vytvářejí pečlivě zvládnuté stíny a krásné odlesky, což přináší živoucí zážitek.

A pokud chcete zažít tuto krásu a nádherné okolí ještě důkladněji, můžete se ubytovat přímo v této oblasti. K dispozici jsou různé druhy ubytování, od jednoduchých stanů po luxusní hotely, které se nacházejí v pravé blízkosti Avenue of the Baobabs.

Ty nejvybranější hotely nabízí nádherné výhledy na tuto ikonickou alej a prostředí, které se nezapomíná. Toto ubytování splňuje požadavky i těch nejnáročnějších cestovatelů a pro ty, kteří milují přírodu, je toto útočiště nevyčíslitelných bohatství Madagaskaru.

Celkově lze tedy říct, že Avenue of the Baobabs je nádherné místo Madagaskaru, které stojí za návštěvu. Pokud milujete přírodu a plánujete návštěvu Madagaskaru, určitě nevynechejte tento jedinečný zážitek. I pobyt v hotelu v blízkosti Avenue of the Baobabs je určitě zážitek, který vám na Madagaskaru nikdy nezapomenete.


Letenka Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar je jednou z nejzajímavějších a nejkrásnějších destinací na světě, kterou by si měl každý cestovatel a milovník přírody určitě navštívit. Tato ostrovní země nabízí nádhernou přírodu, exotické zvířata a neopakovatelný zážitek. Jedním z vrcholů vaší cesty by mohla být Avenue of the Baobabs – tajemné a mystické místo plné baobabů.

Avenue of the Baobabs se nachází v jihozápadní části Madagaskaru a zahrnuje dlouhou alej baobabů, která se táhne na více než 800 metrů. V místě, kde se baobaby nachází, můžete také vidět několik obydlí místních obyvatel, kteří využívají výhody tohoto místa k obchodování a setkávání se.

Baobaby samotné jsou unikátním druhem stromořadí, které rostou pouze na Madagaskaru. Tyto impozantní stromy s kulatým tělem mohou dosahovat výšky až 30 metrů a v šířce mohou mít kmeny až 10 metrů. Na ostrově je možné najít tisíce baobabů, ale Avenue of the Baobabs je tím nejkrásnějším místem k jejich obdivování.

Tato turisticky oblíbená lokalita nabízí nezapomenutelný zážitek, zejména při západu slunce, kdy se baobaby objevují na pozadí červánků a vytvářejí tak tajemnou atmosféru městské džungle. Taková scenérie vypadá již z dálky jako z fantasy filmu.

K poslechu vám doporučujeme také místní legendy, podle kterých baobaby vyzývají turisty k tomu, aby stromy "oslovili" nebo se posadili pod ně v očekávání duchů a mnoha dalších příbězích, které zdrojové obyvatelstvo Madagaskaru toto místo spojují s mnoha očekáváními. Madagaskar totiž patří mezi země, kde jsou tradiční a amatérské zvláštnosti docela běžné a převažují dokonce i nad moderními tendencemi.

Letenky do Madagaskaru vás vyjdou na celkem dost, ale určitě to stojí za to. Tato země nabízí nejen Avenue of the Baobabs, ale i mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou národní parky, krásné pláže, divoký prales a mnoho dalšího. Objevujte krásy Madagaskaru a nechte se unášet v jeho exotické kráse a jeho mystických místech, jako je Aveune of the Baobabs.


Nejčastější dotazy a odpovědi Madagaskar Avenue of the Baobabs


1. Co je Avenue of the Baobabs?

Avenue of the Baobabs je cesta v Madagaskaru, která je obklopena stromy baobab. Nachází se na západě země, v blízkosti města Morondava.

2. Proč jsou baobaby tak zvláštní?

Baobaby jsou unikátní stromy, které se vyznačují silným kmenem, který vypadá jako zploštělá koule. Tyto stromy mohou žít až 3 000 let, což je výjimečné v rostlinné říši.

3. Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Avenue of the Baobabs?

Nejlepší doba pro návštěvu Avenue of the Baobabs je od května do října, kdy jsou po dešťové sezóně stromy ve své plné kráse a je pravděpodobné, že se setkáte s mnoha místními zemědělci, kteří využívají okolí.

4. Jak se dostanu do Avenue of the Baobabs?

Nejlepší způsob, jak se dostat na Avenue of the Baobabs, je využít místní autobusovou nebo taxikářskou službu z města Morondava. Cesta trvá asi 30 minut.

5. Co si mohu při návštěvě Avenue of the Baobabs užít?

Při návštěvě Avenue of the Baobabs si můžete užít krásné západy slunce, procházku mezi stromy baobab a obdivovat místní fauna a floru. V okolí se nachází také mnoho místních řemeslných dílen, kde si můžete zakoupit unikátní suvenýry.


Počasí Madagaskar Avenue of the Baobabs


Madagaskar je ostrovová země v Indickém oceánu, která je známá svou faunou a flórou. Země také nabízí mnoho atrakcí pro turisty, jako je Avenue of the Baobabs. Tato cesta, která se nachází poblíž města Morondava, je obklopena stromy Baobab, které jsou unikátní pro Madagaskar. Tento článek se bude věnovat počasí kolem Avenue of the Baobabs.

Avenuo of the Baobabs se nachází v oblasti, kde převažuje tropické podnebí. To znamená, že země má vysokou teplotu a vysokou vlhkost po celý rok. V létě, které zde nastává od listopadu do dubna, jsou teploty velmi vysoké a mohou dosáhnout až 35-stupňového horka. V tomto období také dochází k dešťům, které mohou být velmi intenzivní. Tyto deště způsobují, že cesta na Avenue of the Baobabs se stává náročnější, ačkoli stromy Baobab jsou v této době našířelné a velmi krásné.

Naopak, v zimě, která zde nastává od května do října, jsou teploty mírnější a častěji fouká chladný vánek. Toto období je pro turisty atraktivnější, protože v tomto období se na Avenue of the Baobabs po obzoru objevuje pestrá kopřivová obloha, což je krásný pohled.

Nicméně, nejlepším obdobím pro návštěvu Avenue of the Baobabs jsou měsíce květen a červenec. V této době je počasí příjemné a stromy Baobabs jsou plné listů a květů. To poskytuje nejlepší možnost pro fotografování.

Konečně, pokud se chystáte na Avenue of the Baobabs, měli byste se rozhodnout, zda chcete vidět krásu těchto stromů v plné síle, či se vyhnout tropickému podnebí a získat různé pohledy na Avenue of the Baobabs během roku. Na madagaskarské Avenue Baobabs můžete zažít nezapomenutelné momenty a obdivovat krásu Madagaskaru.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách