Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Mexiko Cenotě Ik Kil

Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Cenotě Ik Kil


Níže najdete nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Cenoty Ik Kil v Mexiku:

1. Co je Cenota Ik Kil?

Cenota Ik Kil je přírodní jeskynní bazén, který se nachází v Mexiku, v blízkosti mayského archeologického komplexu Chichén Itzá. Jedná se o jednu z nejznámějších cenot (tzv. podzemních jezer) v Mexiku.

2. Jak se do Cenoty Ik Kil dostat?

Cenota Ik Kil se nachází asi 3 kilometry od Chichén Itzá a je snadno dostupná autem, taxíkem nebo autobusem. Při návštěvě Chichén Itzá si můžete zakoupit kombinovaný vstupenku, která zahrnuje vstup na Cenotu Ik Kil.

3. Jaké jsou hloubky a teploty vody v Cenotě Ik Kil?

Hloubka vody v Cenotě Ik Kil se pohybuje od 26 do 40 metrů a teplota vody je celoročně v rozmezí 24-26 °C.

4. Můžu do Cenoty Ik Kil skočit z vysokého místa?

Ano, pro ty, kteří jsou dostatečně odvážní, je možné skočit do Cenoty Ik Kil z vysokého místa. Nejvyšší místo, ze kterého se dá skočit, má výšku 4,5 metru.

5. Jaké aktivity je možné v Cenotě Ik Kil vykonávat?

Kromě plavání a ochlazování se ve vodě je v Cenotě Ik Kil možné provozovat i další aktivity, jako je například potápění nebo šnorchlování.

6. Je v Cenotě Ik Kil bezpečno?

Ano, Cenota Ik Kil je bezpečné místo pro návštěvu. Návštěvníci by se však měli řídit pokyny a bezpečnostními pravidly.

7. Jaké jsou otevírací hodiny a vstupné na Cenotu Ik Kil?

Cenota Ik Kil je otevřena každý den od 8:00 do 17:00. Vstupné na Cenotu Ik Kil se pohybuje kolem 100 pesosů (cca 4,50 USD).

8. Je nutné mít v Cenotě Ik Kil k dispozici vlastní potápěčskou výbavu?

Ne, v Cenotě Ik Kil je možné si zapůjčit potápěčskou výbavu, pokud si přejete potápět se nebo šnorchlovat. Jedná se však o službu, která není součástí vstupného a má extra náklady.


Ubytování Mexiko Cenotě Ik Kil


Mexiko není známé pouze svými těhotnými plážemi a rušnými městy, ale také mnoha krásnými přírodními scenériemi, jako jsou třeba cenoty. Pokud plánujete návštěvu poloostrova Yucatán v Mexiku, rozhodně byste si měli nechat ubytování v Cenotě Ik Kil neujít.

Cenota Ik Kil se nachází na cestě mezi Chichén Itzá a Valladolidem, což jsou dvě z nejznámějších turistických atrakcí v oblasti. Cenota Ik Kil je ale víc než jen další zastávka na cestě, ale místo, kde můžete strávit celý den. Vstup do parku Cenoty Ik Kil stojí 80 mexických pesů (zhruba 3,50 USD nebo 3 EUR) a ubytování je k dispozici za cenu 400 mexických pesů (zhruba 18 USD nebo 15 EUR) za noc.

Ubytování nabízí šest malých, ale dobře vybavených bungalovů s manželskou postelí, koupelnou a balkónem s výhledem na cenotu. Všechny bungalovy jsou postaveny z organických materiálů a sesbíraných přírodních materiálů ze zdejší oblasti, čímž se snižuje dopad na životní prostředí. Každý bungalov je vybaven ventilátorem a sítěmi proti hmyzu, což je velmi praktické, pokud si chcete užít přírodu a nechat si v noci okna otevřená.

Kromě ubytování se hosté také mohou těšit na vlastní pláž, kde mohou relaxovat u vody, která obsahuje kyslík z připravených filtrovadla, vstřebávající přebytečné oxidy uhličité a chránící tak ekosystém v cenotě. K dispozici jsou také sprchy s teplou vodou, společné kuchyňské prostory a posezení pod stínícími stromy.

Pobyt v Cenotě Ik Kil je ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu, ale také pro ty, kteří chtějí být blízko dění. Cenota Ik Kil je oblíbeným turistickým místem, a tak si můžete snadno najít to, co hledáte. Pokud navíc máte zájem o další turistické atrakce v okolí, jako jsou archeologické objekty nebo chráněné oblasti, jsou v zóně cca 100km od Mexika Cenoty Ik Kil, takže si určitě časově rozvrhněte, co chcete v Mexiku vidět.

Navštěvujete-li Mexiko, zkuste se zaměřit nejen na nejznámější turistická místa, ale také na ty, které upoutají vaši pozornost. Pokud hledáte klidné místo na pobyt, s možností rozmanitého zážitku v příjemném prostředí, Mexiko Cenota Ik Kil by mohla být to dení pro vás.


Dovolená Mexiko Cenotě Ik Kil


Mexiko je země plná překvapení a tajemství. Mezi nejkrásnější a nejpůsobivější zážitky, které zde můžete zažít, patří návštěva Cenoté Ik Kil, jednoho z nejkrásnějších přírodních útvarů Mexika.

Cenoté Ik Kil se nachází nedaleko města Chichén Itzá, které se nachází v jihovýchodní části mexického státu Yucatán. Jedná se o velkou vertikální jeskyni nebo vodopád, který se nachází na dně obrovské propasti. Své jméno Cenoté Ik Kil získal podle mayských kultur, které se usídlily v této oblasti a nazývaly ho "Sacred Blue Cenote".

Jakmile přijedete na místo, budete ohromeni krásou tohoto přírodního útvaru. Propast je obklopena hustými lesy, které tvoří dokonalou kulisu pro tuto krásu. Voda v jeskyni je krásně modrozelená, což působí velmi osvěžující a upokojující. Celá jeskyně je velmi hluboká a velmi široká, což z ní dělá ideální místo pro plavání, potápění a relaxaci.

Cenoté Ik Kil není jen nádhernou přírodní atrakcí, ale také plnou historie a významu pro místní kulturu. Mayské kultury považovaly tyto jeskyně za posvátné místo, kde se setkávají se svými Bohy a provádějí rituály. Cenoté Ik Kil byl také místem, kde byli lidé obětováni bohům a kde se odehrávaly slavnosti a závody potápěčů.

Dnes se Cenoté Ik Kil stala oblíbenou turistickou atrakcí a díky své kráse a historii ji navštěvují lidé z celého světa. Můžete si pronajmout vodopád nebo záhadnou člun, abyste si užili jezera plavání, ale také si můžete vyzkoušet skok z vysokého pódia, abyste viděli vodu zblízka.

Pokud plánujete dovolenou v Mexiku a hledáte dokonalý zážitek, zavítejte do Cenoté Ik Kil. Je to zcela nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat po zbytek svého života. Jen si nezapomeňte vzít s sebou koupací oblečení a fotoaparát, abyste mohli zachytit krásu tohoto přírodního zázraku.


Počasí Mexiko Cenotě Ik Kil


Mexická Cenota Ik Kil je krásné a tajemné místo, které je známé svou překrásnou přírodou a netradičními koupališti. Toto místo je jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Mexiku, a to nejen kvůli své jasně modré vodě a okouzlující krajině, ale také kvůli zajímavému počasí.

V Mexiku Ik Kil leží v oblasti Yucatanu, která je charakteristická svým tropickým klimatem. Toto klima je v celém regionu přítomné po celý rok, přičemž nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy jsou teploty v průměru kolem 34 stupňů Celsia. Na druhé straně jsou nejchladnější měsíce ledna a února, kdy může být teplota až o 10 stupňů nižší.

V oblasti Yucatanu se vyskytují sezónní deště, které trvají od května do listopadu a jsou především způsobeny vápencovým podložím, které není schopné absorbovat vodu. Tyto deště ovšem nejsou tak vytrvalé, jak by se mohlo zdát, ale spíše se jedná o rychlé bouře, po kterých následuje slunečné počasí.

V případě Mexika Cenoty Ik Kil může být počasí velmi proměnlivé v průběhu dne, přičemž v průměru se jedná o teploty kolem 26 stupňů Celsia. Během dne může být slunečno a horko, ale v noci se může výrazně ochladit, takže je nutné mít při sobě oblečení na převlečení.

Je také důležité zmínit, že i když Mexiko Cenota Ik Kil leží na poloostrově Yucatan a tedy i v blízkosti Karibského moře, není tato oblast vystavena nebezpečí hurikánů, které jsou v Karibiku poměrně běžné. Z tohoto důvodu je Cenota Ik Kil bezpečnou volbou pro návštěvu i během dešťové sezóny.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Mexiku Cenota Ik Kil je poměrně příznivé pro návštěvníky, kteří si zde mohou užít krásnou krajinu a odpočinout si v příjemné teplotě. Pokud se chystáte na tuto atrakci, nezapomeňte se připravit na proměnlivé počasí a s sebou si vzít potřebné oblečení a sluneční ochranu.


Letenka Mexiko Cenotě Ik Kil


Mexiko je země, která vás svou kulturou a historií dokáže uchvátit. Ať už vám jde o nalezení pyramid, plážový život nebo obdivování přírodních krás, Mexiko si vás získá.

Co se týče přírodních krás, tak návštěva Cenoty Ik Kil by měla být na vašem seznamu priorit.

Cenote Ik Kil se nachází v okolí města Pisté, které leží v srdci poloostrova Yucatán v jihovýchodní části Mexika. Cenote Je vzdálený pouhých 3 km od světoznámého archeologického naleziště Chichén Itzá a je jedním z nejkrásnějších cenotů v celé zemi.

Tento krásný kaňon s křišťálově čistou vodou, který byl vytvořen rozpouštěním vápenců, je plný života. Pod hladinou v těchto hloubkách, které přesahují 35 metrů, se nacházejí krysy a ryby, což přináší návštěvníkům pocit, že se nacházejí uprostřed pralesa.

Cenote Ik Kil je ideálním místem pro koupání a odpočinek, ale také pro lanové skoky, neboť se ve stropu skalního kaňonu nachází most z něhož lze skákat do vody.

Návštěva Cenoty Ik Kil vás však Obohatí nejen o zážitek, ale také o bohatou historii. Mohylové kamenné stěny několik let byly domovem prospěšných druhů ptáků pro indiánské kmeny. Zvláště v chladnějších měsících zde hledaly úkryt ptáci tmavého hrdla i turéi, kteří sem přilétali ze severu.

Cenote Ik Kil je zkrátka ideálním místem pro všechny, kteří chtějí zároveň odpočinout i poznat krásy Mexika a jeho přírody.

Pokud se chystáte do Mexika, neváhejte a navštivte Cenotu Ik Kil - určitě nebudete litovat.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách