Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Mongolsko Khorgo Volcano

Letenka Mongolsko Khorgo Volcano


Mongolsko je země s neuvěřitelně rozmanitou přírodou a bohatou historií. Jedním z největších přírodních klenotů této země je bezpochyby khorgojská sopka. Tuto sopku lze navštívit pomocí letenky do hlavního města Ulan Batoru.

Khorgojská sopka, také nazývaná Khorgo Uul, se nachází v národním parku Terkhiin Tsagaan Nuur v Západním Mongolsku. Své jméno dostala původně od místních obyvatel, kteří ji nazývali „lesklá sopka“. Sopka je vysoká více než 2000 metrů a je charakteristická svým kuželovitým tvarem a kráterem, který je široký 200 metrů a hluboký asi 100 metrů.

Pro turisty je tato sopka velice atraktivní kvůli okolní přírodě. V okolí sopky se nachází řada jezer, řek a lesů, kde můžou turisté pozorovat místní divokou zvěř a ptactvo, které obývá tuto krajinu. Místní turistické agenice nabízejí různé druhy výletů a trekingů, které zahrnují i návštěvu samotné sopky.

Při návštěvě khorgojské sopky se můžete těšit na krásné výhledy a zážitky, které budou patřit k těm nejlepším, které v Mongolsku můžete zažít. Cesta na sopku bude pro turisty náročná, proto si připravte pevnou obuv, teplé oblečení a nejlépe i turistické vybavení.

Pokud si chcete zajistit letenku do hlavního města Ulan Batoru a prožít tuto nevšední zkušenost, vyhledejte si turistickou agenturu, která poskytuje služby spojené s návštěvou khorgojské sopky. Mongolsko je země, která překvapí nejednoho turistu svou nádhernou přírodou, výjimečnou historií a nádhernou kulturou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Khorgo Volcano


Jaké je Khorgo láva pole?

Khorgo láva pole je fascinující geologický útvar, který vznikl v důsledku erupcí Khorgo sopky před více než 15 000 lety. Můžete tam vidět stovky bazaltových sloupů, které vytvářejí bělostné kaňony. Některé z těchto sloupů dosahují výšky až 20 metrů.

Kolik stojí vstupenka na Khorgo sopku?

Vstupné na Khorgo sopku se může lišit v závislosti na období a počtu lidí. Průměrná cena za vstup je však zhruba 3000 tugriků na osobu (cca 35 Kč).

Jak dlouho trvá výstup na Khorgo sopku?

Celková délka výstupu na Khorgo sopku je zhruba 6,5 km. Pokud jste zdatný turista, může výstup trvat zhruba 2-3 hodiny. Pokud jste méně zdatní nebo potřebujete více času na fotografování a prozkoumání okolí, může trvat déle.

Může se na Khorgo sopku jezdit autem?

Ne, na Khorgo sopku se nedá jet autem. Můžete se tam dostat pouze pěšky, na koni nebo na kole.

Můžu na Khorgo sopku s sebou vzít psy?

Ano, můžete vzít svého psa s sebou na Khorgo sopku. Je však důležité zajistit, aby váš pes nezatěžoval přírodu a aby byl řádně oblečen (pokud je to nutné) a hydratován.

Má na Khorgo sopce dostatek pitné vody?

Voda je na Khorgo sopce velmi vzácná, takže byste měli zvážit přinesení dostatečného množství vody. Pokud tam jdete s průvodcem, měl by vám být schopen nabídnout vodu k pití, ale je nejlepší si přinést dostatek vody s sebou.


Dovolená Mongolsko Khorgo Volcano


Mongolsko je země plná nádherných přírodních scenérií, zvířectva a kulturálního dědictví. Pokud se vydáte na dovolenou do této země, můžete se těšit na mnoho nezapomenutelných zážitků.

Jedním z nejvíce kouzelných míst v Mongolsku je Khorgo vulkán, který je umístěn v centrální části země. Tento krásný vulkán je oblíbeným turistickým cílem, který přitahuje tisíce turistů každý rok.

Khorgo vulkán je neaktivním vulkánem, který vybuchl asi před 8000 lety. Jeho sopouchy a krátery společně tvoří mystickou krajinnou scenérii, která okouzluje každého. Celá oblast je národním parkem, což jej činí dokonalým místem pro turisty, kteří chtějí zažít původní krásu přírody.

Khorgo vulkán se nachází v nadmořské výšce přibližně 2240 metrů a jeho kráter je v průměru asi 200 metrů. Turisté mohou vystoupat po pronikavé cestě na vrchol kráteru, přičemž cesta vede přes severské lesy a přes rozlehlé pole netopýrů.

Díky sněžnému vrcholku Khorgo vulkánu a čirým pramenům v okolí, se zde mohou turisté těšit na překrásné scény, které naleznete jen málo kde jinde na světě. V prostoru pod vrcholem naleznete oblíbené místo pro pikniky a také tábory, které jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit noc na utkvělém místě a přespat pod hvězdnou oblohou.

V blízkosti Khorgo vulkánu se také nachází nádherná jezera, včetně alpinského Jezera Terkhiin Tsagaan, které je plné ryb a překrásných zvířat, jako jsou lišky, vlci a jeleni.

Mongolsko je země, kterou stojí za to navštívit a Khorgo vulkán by měl být na předním místě vašeho seznamu turistických cílů. Tento nezapomenutelný zážitek vám umožní vidět nejkrásnější kus mongolské přírody a být v blízkosti neuvěřitelné krásy Khorgo vulkánu.


Ubytování Mongolsko Khorgo Volcano


Pokud plánujete návštěvu Mongolska, určitě nezapomeňte navštívit Khorgo Volcano, který je považován za jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších turistických míst Mongolska.

Khorgo Volcano se nachází v Národním parku Gorkhi-Terelj na východě země, asi 600 kilometrů od Ulanbátaru. Tento impozantní vulkán je vysoký 2,210 metrů a je považován za svou velkou kráterovou jezero jednou z největších atrakcí v této oblasti.

Pokud se rozhodnete zůstat přes noc v této oblasti, existuje několik možností ubytování. Nejoblíbenější možností je stanování v kempu, který se nachází asi kilometr od Khorgo Volcano. Kemp je velmi dobře vybaven, s toaletami, sprchami a místem pro ohniště. V kempu jsou k dispozici i stanové přístřešky a lůžka, pokud nechcete spát vlastní stan.

Další možností ubytování v této oblasti je pronajmout si Yurt, tradiční mongolskou stromovou stříšku. Yurt je velmi pohodlný a má dostatek místa pro 2-4 osoby. Yurt může být pronajat v kempu nebo přímo od místních obyvatel.

Pro ty, kteří upřednostňují luxusnější ubytování, je k dispozici několik hotelů a turistických zařízení v blízkosti Khorgo Volcano. Tyto hotely nabízejí vynikající služby, luxusní pokoje, restaurace a další vybavení.

Návštěva Khorgo Volcano je nejen o krásném výhledu na impozantní vulkán, ale také o mnoha dalších aktivitách, které můžete v této oblasti podniknout. Mezi hlavní atrakce patří pěší túry, horolezectví, jízda na koni a kajak. V oblasti se nachází také mnoho termálních pramenů, které jsou oblíbeným místem pro relaxaci.

Pokud tedy plánujete návštěvu Khorgo Volcano v Mongolsku, nezapomeňte se připravit na pobyt v této krásné oblasti. Ať už se rozhodnete pro stanování v kempu, pronajmout si Yurt, nebo pobyt v luxusním hotelu, tato oblast určitě stojí za návštěvu a bude skvělýmmístem pro relaxaci a objevování krás Mongolska.


Počasí Mongolsko Khorgo Volcano


Mongolsko Khorgo Volcano: neuvěřitelné přírodní divadlo

Mongolsko je známé svými rozsáhlými stepemi a nezměrnými pouštními oblastmi. Navzdory takovému vzhledu, jsou zde také přírodní divy, které byste jinde jen těžko hledali. Mezi nimi vyniká Khorgo Volcano, která se nachází v centrální části země.

Kde se Khorgo Volcano nachází?

Khorgo Volcano je jezero, které se nachází v Khangai horském řetězci v provincii Arkhangai v Mongolsku. Je součástí chráněné oblasti zvané Khorgo-Terkhiin Tsagaan Nuur National Park, kde se nachází mnoho horských jezer, sopek a rázovitých skalnatých útvarů.

Khorgo Volcano je stratovulkán, který se vypíná do výšky 2 210 metrů nad mořem. Vznikl v období pravěku (před 8-9 tisíci lety) a je považován za aktivní. Je to tedy jeden z mála vulkánů v Mongolsku, i když jeho poslední výbuch byl pravděpodobně v pravěku.

Jaké počasí najdete v oblasti Khorgo Volcano?

Khorgo Volcano se nachází na vyšší nadmořské výšce a má severnější polohu než města v okolí, ty jsou obvykle velmi chladné. To znamená, že v oblasti vulkánu najdete mírnější klima, než v okolních oblastech. Hlavní turistická sezóna v této oblasti je od května do září, Kdy průměrná teplota dosahuje přibližně 20 ° C během dne. V noci však může teplota klesnout pod průměrných 5°C, tak berte s sebou dostatek teplých oblečení. V zimě je oblast úplně zasazena sněhem a nedostupná pro turisty.

Khorgo volcano a jeho okolí

Vulkán Khorgo je omýván krásným horským jezerem, které má letní teploty přibližně 14°C. Toto jezero je však ledovcového původu, takže když je zima, zamrzne a lze využít jeho zmrzlou plochu k běhání na bruslích nebo sánění. Líbí se vám pěší turistika? Obklopený divokou přírodou, nabízí Khorgo nádherné výhledy na okolní hory a jezera. Výstup na vrchol sopečného kužele je rovněž oblíbenou turistickou atrakcí a nabízí pohled na úchvatné panoráma okolí.

V blízkosti Khorgo je několik dalších turistických atrakcí, včetně Terkhiin Tsagaan Nuur, skalnaté oblasti s vodopády, horkých pramenů a domorodých osad.

Závěr

Khorgo Volcano je fantastickou přírodní atrakcí, která nabízí úchvatné výhledy, turistické aktivity a cenné zdroje geologického a historického výzkumu. Pokud navštívíte Mongolsko a máte rádi outdoorové aktivity, nevynechejte tento přírodní div Mongolska.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách