Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Nepál Annapurna Base Camp Trek

Ubytování Nepál Annapurna Base Camp Trek


Nepál je země ležící na úpatí nejvyššího pohoří světa, Himálají. Toto území je proto oblíbené u turistů, kteří touží po trekování v pustých a neuvěřitelně krásných horách. Jedním z nejoblíbenějších míst pro trekování v Nepálu je Annapurna Base Camp Trek, který nabízí nádherné pohledy na vrcholky hor a je domovem tisíců zvířat a rostlin. Zde jsou informace o tom, jak získat ubytování během tohoto trekování.

Annapurna Base Camp Trek je jeden z nejnáročnějších treků v Nepálu a turistům nabízí pohled na některé z nejvyšších hor světa. Během této cesty překonávají turisté 4130 metrů nad mořem a užívají si nádherné pohledy na mohutné vrcholky hor, zvláště ten na Annapurnu, která je nejvyšší v této oblasti. Trek trvá přibližně 10 až 14 dní, v závislosti na úrovni zdatnosti turistů, a zahrnuje přechod údolí, řek, pralesů a mnohem více.

Kde hledat ubytování během Annapurna Base Camp Trek

Během tohoto trekování je možné ubytovat se v mnoha různých vesnicích, kterými cesta vede – od překrásné obce Ghandruk až po Deurali Village a Machhapuchhre Base Camp. Každá z těchto vesnic nabízí své vlastní formy ubytování, včetně hotelů, penzionů, hostinců a také ubytování u místních rodin.

Nejoblíbenějším místem pro nocování je v Machhapuchhre Base Camp s nadmořskou výškou 3700 metrů. Toto místo nabízí úchvatné výhledy na horu Machhapuchhre a mnoho dalších hor v okolí, což je pro mnoho turistů hlavním důvodem pro výběr tohoto místa. Machhapuchhre Base Camp má mnoho různých možností ubytování, včetně hotelů, hostinců a guesthousů.

Další velmi populární a doporučované místo pro nocování během tohoto trekování je v Deurali village s nadmořskou výškou 3210 metrů, který nabízí úchvatné pohledy na hory a zároveň je to dostatečně nízko, aby předešlo riziku vysokohorských nemocí. Tato vesnice nabízí množství ubytovacích zařízení všeho druhu.

Během Annapurna Base Camp Treku se turisté mohou ubytovat v mnoha dalších vesnicích, jako jsou Jhinu Danda, Chomrong, Bamboo village a další. Pokud máte problém najít vhodné ubytování, doporučujeme kontaktovat cestovní agenturu nebo průvodce.

Ubytování v místních domech

Pro ty, kteří by si chtěli užít větší zážitek z místní kultury, mohou zvolit ubytování v místních domech. Tyto domy jsou dobře vybavené a nabízejí základní pohodlí pro turisty, včetně sprchy, WC, teplé vody a mnoho dalšího. Ubytování v místních domech také umožňuje turistům získat lepší povědomí o místní kultuře a zvyklostech.

Závěrem

Annapurna Base Camp Trek je jedním z nejlepších zážitků pro turisty, kteří navštíví Nepál. Počítá se mezi nejnavštěvovanější turistické trasy v této zemi, a pro dobrý důvod. Během Annapurna Base Camp Trek můžete zažít dobrodružství zcela nové úrovně a užít si nádherné výhledy na hory v Himálaji. Dobré ubytování a péče během cesty je zásadní, a proto je třeba uvědomit si všechny dostupné možnosti a najít nejlepší řešení pro vaše požadavky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Annapurna Base Camp Trek


1. Kolik dnů trvá Annapurna Base Camp Trek?
Trek trvá obvykle 7 až 10 dní.

2. Jak bych se měl připravit na Annapurna Base Camp Trek?
Doporučuje se zlepšit kondici a vytrvalost, nezapomenout si zabalit pohodlné trekové boty, oblečení na různé teploty a ochranné prostředky proti slunci a hmyzu.

3. Potřebuji na trek s sebou nosit stan a vařič?
Většinou se na trase nachází ubytování v guest housech, takže stan a vařič není nutné nosit. Pokud budete mít přání stanovat v přírodě, tak doporučujeme kontaktovat místního průvodce pro výběr vhodného místa.

4. Jak je to s vodou při Annapurna Base Camp Trek?
Doporučuje se vodu převařovat, případně použít čističku vody. Balenou vodu je v některých oblastech možné zakoupit, ale podstatně dražší než voda z pramene nebo řeky.

5. Potřebuji mít s sebou cestovní pojištění?
Ano, cestovní pojištění je nutné mít, pokud chcete vycestovat do Nepálu. Pokryje vaše lékařské náklady a ztrátu zavazadel.

6. Jaké je nejvhodnější období pro Annapurna Base Camp Trek?
Nejlepší období pro trek je září a říjen a březen a duben. V této době je méně srážek a vyšší teploty.

7. Jak se dostat do Nepálu?
Nejčastější cestou je letecky do mezinárodního letiště Tribhuvan v Kathmandu.

8. Je možné trekovat samostatně nebo s průvodcem?
Je to možné, ale kvůli terénu a kultuře se doporučuje trekovat s průvodcem. Pokud počítáte s průvodcem, tak services of licensed trekking guide is highly recommended.


Letenka Nepál Annapurna Base Camp Trek


Nepál je země, která nabízí mnoho překrásných přírodních krás, z nichž jednou z nejznámějších je Annapurna Base Camp Trek. Trekování v Nepálu patří k oblíbeným aktivitám pro turisty z celého světa. Tuto oblast turisté navštěvují převážně v období od března do května nebo od září do listopadu, kdy je zde příjemné počasí.

Annapurna Base Camp Trek se nachází v oblasti Annapurna, která je jednou z nejznámějších horských oblastí Nepálu. Trek začíná ve městě Pokhara, které je druhým největším městem Nepálu. Po příjezdu do Pokhary je nutné získat povolení na trek v místní kanceláři pro turisty. Poté se vydáte na cestu směrem k prvnímu cíli trekku, kterým je Mardi Himal Base Camp.

V průběhu cesty se setkáte s krásnými horskými scenériemi a pohledy na nejnižší stoupající slunce. V této oblasti se také nachází mnoho vesnic, kde jsou domy z kamene a strniště, kde místní farmáři pěstují obiloviny a zeleninu. Trek zahrnuje návštěvu několika klášterů a chrámů, kde se můžete obeznámit s místním náboženstvím a kulturou.

V průběhu trekku je také nutné několikrát překonat řeku Modi Khola, u které vznikaly překrásné kaskády a vodopády. Na samotném konci cesty se nachází Annapurna Base Camp, který je oblíbeným cílem mnoha turistů. Zde můžete vidět hora Annapurna na vlastní oči – je to jižní nejvyšší hora světa (8 091 metrů). Annapurna Base Camp je polohou na 4 130 metrech nejvýše položeným místem trekku.

Celková délka trekku Annapurna Base Camp je zhruba 116 kilometrů, což může být pro některé turisty poměrně náročné. Přesto však stojí za investici času i námahy. Trekování je skvělý způsob, jak poznat Nepál a jeho nádhernou přírodu a tradice. A pokud se vydáte na Annapurna Base Camp Trek, budete mít nezapomenutelné zážitky a zážitky, které budou na celý život.


Počasí Nepál Annapurna Base Camp Trek


Nepál je země s krásnou přírodou a rozmanitým klimatem. Každý trek zde nabízí jedinečné zážitky, ale Annapurna Base Camp Trek patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším. Tento trek, který je plný úžasných výhledů a překrásné přírody, však může být těžký pro ty, kteří nejsou adekvátně připravení na jeho náročnosti.

Annapurna Base Camp Trek leží v Annapurna Range, jednom z nejkrásnějších horských pohoří v Nepálu. Tento trek začíná v městečku Pokhara a pokračuje přes řeky, vesnice a pastviny až na základnu nejvyšší hory v této oblasti, Annapurny. Během 10-12 dní budete muset zdolat převýšení okolo 4 000 metrů a projít skrz náročný terén, který zahrnuje strmé kopce, úzké cesty přes skalní srázy a kamenné řeky.

Annapurna Base Camp Trek je rozdělen na tři hlavní etapy. První etapa začíná v městě Nayapul a končí v Ghorepani. Tato etapa je zhruba 20 kilometrů dlouhá a budete muset projít přes rýžové pole, pralesy a lesy až na 3 194 metrů vysokou horu Poon Hill, kde se můžete těšit na nádherné východy slunce. Druhá etapa je nejtěžší, protože musíte projít okolo 9 kilometrů po skalnatém terénu a následovat jezdce vedoucí do údolí. Třetí a poslední etapa začíná v Machapu-chre a končí v Annapurna Base Camp, kde uvidíte nejvyšší horu Annapurny, která je vysoká 8 091 metrů.

Při Annapurna Base Camp Trek byste měli mít na paměti, že počasí může být velmi proměnlivé. Pokud plánujete tento trek v období od října do listopadu, bude to nejlepší období, kdy se počasí může stát velmi příjemným a suchým. Únor a březen jsou další dobrá období pro tento trek, kdy se můžete těšit na jasné nebe a nižší teploty. V létě a na podzim se můžete setkat s častým deštěm a lavinami, takže byste měli být velmi opatrní, když se vydáte na tento trek.

Annapurna Base Camp Trek je nádhernou výzvou pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy Nepálu a těšit se na fantastické výhledy. Připravte se však na náročnost tohoto treku a pamatujte na to, že počasí může být velmi proměnlivé. Nicméně, pokud se na toto dobrodružství dobře připravíte, budete mít nezapomenutelný zážitek, který vám zůstane v paměti navždy.


Dovolená Nepál Annapurna Base Camp Trek


Pokud toužíte po adventuře a rádi byste prozkoumali jedinečné přírodní scenérie neuvěřitelné krásy, měla by být vaše další dovolená v Nepálu a to konkrétně na Annapurna Base Camp Trek. Tento trek je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších v Nepálu a nabízí neuvěřitelné zážitky a zkrátka nádhernou atmosféru.

Annapurna Base Camp Trek je 9-denní trek, během kterého se vydáte po stopách horských oblastí Nepálu, abyste nakonec dorazili do základního tábora Annapurny, vysoké téměř 4 000 metrů. Na této trase můžete očekávat krásné scenérie, neuvěřitelné výhledy, umělé vesnice na okrajích hor, a samozřejmě krásné panoramy celého pohoří.

Při cestě se setkáte s mnoha lidmi z nepálského kmenu Gurung, kteří v této oblasti žijí, a jakmile se dostanete na vrchol Annapurny, budete moci obdivovat neuvěřitelný výhled na mnoho nejznámějších hor v Nepálu, včetně Dhaulagiri, Machhapuchhre (Fishtail), Gangapurna a další.

Trek začíná v městečku Nayapul, vzdáleném asi 42 kilometrů od města Pokhara, které leží zhruba 200 kilometrů západně od hlavního města Kathmandu. Odtud se vydáte přes obce Birathanti, Hile a Ghorepani, kde uvidíte nádherné výhledy na vrcholky hor v celém regionu. Pro výlet je nutné mít průvodce, který vám pomůže při cestě a zajištění ubytování a jídla.

V rámci trekování se vydáte i k Poon Hill, nejvyššímu bodu trasy, odkud si můžete vychutnat nezapomenutelné východy a západy slunce. Jedná se o autentický zážitek, který si určitě nenecháte ujít.

Podél trasy naleznete přátelské vesničky, kde můžete okusit místní kulturní dědictví a pochutnat si na tradičních nepálských jídlech. Navíc, většina místních pokrmů je zdravá, plná chutí a přínosů pro zdraví.

Annapurna Base Camp Trek je bezesporu neopakovatelnou příležitostí k pozorování neuvěřitelných hor, k pokroku při podpoře tamních místních obyvatel a samozřejmě k nezapomenutelnému zážitku, při kterém se budete naplno zaobírat sami sebou a ještě více rozeznávat krásu světa.

Krása a šarman Annapurna Base Camp Treku je také v jeho dostupnosti. Trek je poměrně levný a dobře zvládnutelný. Navíc se můžete očekávat málo lidí na trase, kteří vás tomuto zážitku navíc učiní výjimečnějším.

Takže pokud se chystáte na dovolenou, plnou dobrodružství a nádherných scenérií, pak vám Annapurna Base Camp Trek v Nepálu nabízí nezvykle jedinečnou příležitost vychutnat si hojnost přírody, místní kultury a umění vrcholů hor. Přijďte zkusit tento úžasný zážitek!


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách