Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Nepál Makalu Base Camp Trek

Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Makalu Base Camp Trek


1. Jaký je délka trasy Makalu Base Camp Trek?
Odpověď: Celková délka trasy Makalu Base Camp Trek je asi 22 dní.

2. Jaké jsou požadavky pro účast na této treku?
Odpověď: Účastníci by měli být ve vynikající fyzické kondici a mít značnou zkušenost s horskou turistikou.

3. Kdy je nejlepší období pro tento trek?
Odpověď: Nejlepší období pro tento trek je od října do května, kdy jsou nejlepší podmínky počasí.

4. Kolik váží batoh, který je třeba nosit na tomto treku?
Odpověď: Batoh pro tento trek by neměl vážit víc než 10-12 kg.

5. Jaké jsou náklady na tento trek?
Odpověď: Náklady na tento trek se pohybují v řádu několika tisíc dolarů včetně ubytování, stravování a průvodce.

6. Jsou na této trase k dispozici možnosti ubytování?
Odpověď: Ano, na trase jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně stanů a horských chat.

7. Je nutné mít s sebou vlastní potraviny a pití?
Odpověď: Ne, na trase jsou k dispozici různé možnosti stravování a pití.

8. Jaké jsou největší výzvy na této trase?
Odpověď: Největší výzvy na této trase zahrnují extrémní nadmořské výšky a náročné podmínky počasí.

9. Můžou být účastníci této treku vystaveni nebezpečí?
Odpověď: Ano, účastníci této treku mohou být vystaveni různým nebezpečím, včetně lavin, pohybujících se ledovců a extrémních podmínek počasí.

10. Jaký je průměrný denní výkon na této trase?
Odpověď: Průměrný denní výkon na této trase se pohybuje mezi 6 a 8 hodinami chůze.


Ubytování Nepál Makalu Base Camp Trek


Makalu Base Camp Trek je jednou z nejdramatičtějších stezek v Nepálu a nabízí nádherné výhledy na oslnivé himálajské hory. Tato pěší túra, která trvá obvykle 20-25 dní, je ideálním způsobem, jak objevit Nepál.

Ubytování během Makalu Base Camp Trek je poměrně omezené, protože se cestující pohybují v oblasti s minimem obyvatel. Nicméně, na trase jsou k dispozici některé základní a jednoduché ubytovací možnosti.

Základní ubytování na Makalu Base Camp Trek jsou horské chaty, které nabízejí základní vybavení, jako jsou postele s matracemi a peřinami, společná jídelna a koupelna. Tyto chaty bývají většinou postaveny ve vysokých horách a jsou zcela izolovány od civilizace.

Další možností je stanování. Většina návštěvníků si přináší vlastní stan a tuto možnost upřednostňuje pro větší flexibilitu v případě změny trasy nebo počasí. Na některých místech jsou k dispozici stany k pronájmu.

V případě, že preferujete pohodlnější ubytování, můžete zvolit některý z lodží, které se nacházejí v údolích. Tyto lodže nabízejí pohodlné pokoje se společnými koupelnami a společenskou místností, kde si můžete odpočinout a poznat další cestovatele.

Strava je většinou zahrnuta v ubytování. Horské chaty nabízejí základní nepálskou stravu a na lodžích je menu pestřejší. Můžete si tak vychutnat různé druhy polévky, rýže s masem a zeleninou, těstovinové pokrmy a další.

Celkově, ubytování na Makalu Base Camp Trek je jednoduché a základní, ale zároveň přináší nezapomenutelné zážitky a nádherné výhledy na himálajské hory. Pokud máte k dispozici nějaké prostředky, můžete si také najmout nosiče, kteří Vám pomohou s přepravou zavazadel a stanů.


Letenka Nepál Makalu Base Camp Trek


Letenka do Nepálu pro horolezce a turisty je častou volbou, protože tento kout světa nabízí unikátní výzvy a nezapomenutelné zážitky. Jednou z nejoblíbenějších tras pro trekking je cesta k Makalu Base Camp.

Tento trek leží na východě Nepálu v horách Makalu-Barun a je jedním z nejméně navštěvovaných treků v zemi. Celý výlet trvá asi 22 dní a zahrnuje pohledy na mnoho z nejvyšších hor světa, včetně Mount Everestu, Lhotse a Makalu.

Trek samotný začíná letuškou z Kathmandu do Tumlingtar, odkud se vydáte přes Arun řeku a přes mnoho krásných horských vesnic. Trasa se postupně stává náročnější, ale odměna za vaše úsilí roste s každým krokem.

Na trase k Makalu Base Camp mimo jiné navštívíte národní park Makalu-Barun, kde můžete vidět řadu endemických druhů zvířat a rostlin. Klima je zde velmi různorodé, takže se můžete setkat s teplejším počasím v nižších nadmořských výškách, zatímco na vrcholu se bude nacházet sněhem pokryté prostředí.

Nejvyšší bod trasy Makalu Base Camp se nachází ve výšce 5 000 metrů nad mořem. Zde je možné spat ve stanu nedaleko ledovce a pod explozivním pohledem na horu Makalu. Po návratu do Tumlingtar odjíždíte autobusem s deseti hodinovou cestou zpět do Kathmandu.

Koupit letenku do Nepálu je dnes snadné, ať už online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře. Pokud se rozhodnete pro výlet na Makalu Base Camp Trek, musíte si být vědomi nebezpečí, které takové výpravy obnášejí. Je důležité mít zkušenost s trekováním v horách a mít dostatečnou fyzickou připravenost.

V případě, že máte žízeň po dobrodružství, je výlet na Makalu Base Camp Trek tou pravou volbou. Krásná krajina, připomínající scény ze Středozemě, poskytuje stálé vzrušení a výzvy a stojí za to ji navštívit.


Dovolená Nepál Makalu Base Camp Trek


Dovolená v Nepálu nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie, mistrovské umění a kulturu, kterou nelze najít nikde jinde na světě. Makalu Base Camp Trek je jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat Nepál z přirozeného hlediska. Tato treková trasa se nachází v oblasti východní Nepálu a vede turisty přes neuvěřitelné kopce a údolí s nádhernými výhledy na okolní scenérie.

Makalu Base Camp Trek je asi osmidenní trek, který začíná v Tumlingtar v oblasti Sankhuwasabha a končí v Makalu Base Camp. Toto místo se nachází pod nejvyšší horou světa, Mount Everest, a nabízí nádherné výhledy na okolní scenérie. Trek nabízí také návštěvu národních parků, vodopádů, klášterů a tradičních vesnic.

Trasa trek se dá rozdělit do několika etap. První etapa zahrnuje cestu od Tumlingtaru do Khandbari, což je největší město v této oblasti. Poté pokračuje trek k přírodnímu parku Makalu Barun, kde se turisté mohou těšit na nádhernou flóru a faunu, včetně různých druhů ptáků a zvířat.

Další etapa zahrnuje trek přes neuvěřitelné kopce a údolí popřípadě přes řeku Arun. V této oblasti jsou tradiční vesnice s vynikajícími hostiteli, kteří vám nabídnou místní speciality, jako jsou momo a dal bhat (typické nepálské jídlo).

Poslední etapa trek je věnována samotnému Makalu Base Campu, kde se turisté mohou těšit na nádherné scenérie a výhledy na okolní hory a kopce. Toto místo je obklopené nejvyššími horami světa a nabízí turistům nevšední zážitek.

Makalu Base Camp Trek je jednou z nejtěžších trekových tras v Nepálu, ale je zase jednou z nejvíce oceňovaných touto zemí. Turisté, kteří se rozhodnou absolvovat tento trek, si mohou být jisti, že si zde užijí kouzla přírodní scenérie a kultury, která je velmi specifická pro tuto oblast.


Počasí Nepál Makalu Base Camp Trek


Nepál je země fascinující přírodní krásou. Jedním z nejvíce oblíbených treků v Nepálu je Makalu Base Camp Trek. Tento trek se nachází v oblasti Solu Khumbu a je jedním z náročnějších treků v Nepálu. Délka trasy se pohybuje okolo 20 dní a vede kolem nejvyšší hory světa - Mount Everestu. V tomto článku se budeme soustředit na počasí, které můžete očekávat na trase Makalu Base Camp Trek.

Počasí Makalu Base Camp Trek

Makalu Base Camp Trek patří mezi náročné treky, a proto je velmi důležité volit správný termín, kdy se na tento trek vydáte. Nejlepší období pro Makalu Base Camp Trek je od března do května a od září do listopadu. Tyto měsíce nabízejí příznivé podmínky pro trekování v oblastech na vysoké nadmořské výšce.

Březen - květen

Březen až květen je ideální období pro trekování v této oblasti. Teploty jsou příjemné a průměrná denní teplota v této době se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia. V noci se teploty snižují na 5 až 7 stupňů Celsia. Sníh zde téměř neexistuje a dá se očekávat jasná obloha, takže tento termín nabízí nejlepší podmínky pro trekování. V tomto období se potýkáte s více turisty, ale stále není přeplněné a můžete si užít krásné výhledy na okolní hory a údolí.

Září - listopad

Září až listopad jsou další příznivé měsíce pro trekování v této oblasti. Teploty jsou stále příjemné a denní teploty se pohybují kolem 15 až 20 stupňů Celsia. V noci se teploty snižují na 0 až 5 stupňů Celsia. V tomto období se můžete těšit na jasné a slunné dny, takže si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní hory a údolí. Tento termín nabízí menší počet turistů než březen až květen.

Červenec - srpen

Červenec a srpen jsou obdobím monzunů a pro trekování je to nejhorší období v roce. Silné deště, mlhy a sněhové bouře mohou být velmi nebezpečné a omezují viditelnost v oblasti. Pokud se chystáte na trek v této době, je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a dávat pozor na místní zprávy o počasí.

Závěr

Makalu Base Camp Trek je náročný trek a počasí hraje klíčovou roli v tom, jestli bude trek úspěšný nebo ne. Nejlepší období pro trekování v této oblasti jsou březen až květen a září až listopad. V této době se můžete těšit na příjemné teploty a krásné výhledy na okolní hory a údolí. Pokud se chystáte na tento trek, je důležité zvolit správný termín a dodržovat bezpečnostní opatření.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách