Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Portugalsko Aveiro

Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Aveiro


Dotazy:

1. Jak se dostat z letiště do Aveira?
2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Aveira?
3. Co bychom měli vidět v Aveiru?
4. Kde se dá dobře najíst v Aveiru?
5. Kde se dají nakoupit suvenýry v Aveiru?
6. Jaká je cena za ubytování v Aveiru?
7. Jaká je nejlepší pláž v blízkosti Aveira?
8. Jaké jsou sportovní aktivity, které se dají v Aveiru dělat?
9. Je v Aveiru možné pronajmout si kolo?
10. Jaké jsou možnosti dopravy po městě?
Odpovědi:

1. Z letiště do Aveira se dostanete vlakem, autobusem nebo taxíkem.
2. Nejlepší doba na návštěvu Aveira je od dubna do září.
3. V Aveiru byste měli vidět především katedrálu, Costa Nova, Ria de Aveiro a muzeum Santa Joana.
4. Dobře se dá najíst v restauraci Salpoente nebo v O Batel.
5. Suvenýry lze nakoupit na trhu Praça do Peixe nebo na ulici Rua Direita.
6. Cena za ubytování v Aveiru se pohybuje od 25 do 100 eur za noc.
7. Nejlepší pláž v blízkosti Aveira je Praia da Barra.
8. V Aveiru se dají dělat vodní sporty, jako je kitesurfing, paddleboarding a windsurfing.
9. Ano, v Aveiru je možné si pronajmout kolo.
10. Možnosti dopravy po městě jsou vlak, autobus, taxi a pěší chůze.


Letenka Portugalsko Aveiro


Pokud hledáte nové a zajímavé místo k navštívení, je Portugalsko Aveiro skvělou volbou. Toto malebné město leží v západní části Portugalska a je známé svými kanály, které ho často porovnávají s italským Benátkami.

Při plánování cesty do Portugalska Aveiro je jedním z nejdůležitějších kroků získání letenky. Existuje mnoho leteckých společností, které létají do Portugalska z celého světa, takže můžete najít lety za přijatelné ceny. Pokud hledáte let, je dobré vědět, že portugalské letiště Francisco Sá Carneiro v Porto je asi hodinu jízdy od města Aveiro.

Jakmile dorazíte do Aveira, nechte se unést jeho krásou. Město je známé svými kanály, které jsou plné koloritních lodí, které se nazývají "moliceiros". Tyto lodě jsou ideální pro romantickou procházku kanály nebo pro výlety s celou rodinou.

Aveiro má také dlouhou pláž, která vybízí k pohodlnému odpočinku a koupání. Pláž Costa Nova s tradičními barevnými domy, které byly původně postaveny rybáři, dávají místu neuvěřitelně kouzelnou atmosféru. Během letních měsíců jsou pláže velmi oblíbené u turistů, takže si buď rezervujte místo na pláži dopředu, nebo přijďte brzy ráno.

Kromě kanálů a pláží Aveiro nabízí i spoustu památek a historických míst k návštěvě. Centrem města je náměstí Rossio, na kterém se nachází mnoho kostelů a historických budov z 17. a 18. století. Nejvýznamnějšími památkami jsou Jezuitský kostel z 16. století a chrám svatého Dominika, který byl postaven v roce 1755.

Dalšími nezapomenutelnými zážitky jsou návštěva muzea sardin a degustačních stánků, kde si můžete vychutnat místní speciality. Aveiro je také skvělým výchozím bodem pro výlety do okolních měst, jako jsou Coimbra a Porto.

Pokud plánujete cestu do Portugalska Aveiro, určitě si zajistěte letenku a připravte se na dobrodružství. Město nabízí spoustu krásné přírody, bohatou historii, místní speciality a jiné aktivity pro vaší zábavu. Takže neváhejte a vydávejte se do Portugalska Aveiro, které nabízí nezapomenutelnou atmosféru a zážitky pro každého.


Dovolená Portugalsko Aveiro


Portugalsko, země plná slunce, moře a přátelských lidí, nabízí překrásné pláže, vynikající gastronomii a mnoho míst, kde si můžete odpočinout a relaxovat. Jedním z těchto míst je Aveiro, známé také jako „Portugalské Benátky“.

Aveiro se nachází v regionu Centro Portugalska, přibližně 70 kilometrů jižně od města Porto. Je to malebné město se spoustou kanálů a liduprázdných ulic procházejících historickými budovami s množstvím tradičních barevných rybářských člunů.

Když jedete do města, první věc, na kterou si všimnete, jsou kulaté kopule kaplí a kostelů, které se těší skvělému výhledu na řeku Ria de Aveiro, která teče velmi blízko města. Je možné si koupení lístků na projížďku lodí a projíždět městem v tradičních rybářských člunech, známých jako moliceiros.

Dalšími typickými památkami jsou fábriky bílé keramiky z 19. století, z kterých některé stále vyrábějí ručně v tradičních Prazenos de Barro na Yloranech a olivových farmách. Unikátní keramika z Aveira je ilustrována v mnoha kostelích, kaplích a zahradách města.

Na náměstí Rossio se můžete projít se svým láskyplným psím společníkem v kočárku na kole, prohlédnout si krásné budovy s tradičními kostely a nakoupit v mnoha obchodech.

A co jíst? Portugalci jsou známí svým zvykem jednat všechny společně u stolu s velkými porcemi. Aveiro není výjimkou a nabízí jídla z ryb, mořských plodů, ale také řízky a steaky. Oblíbeným místem proobjednávání je A Cacarola s množstvím zákusků ovlivněných tradičními recepty.

Pokud hledáte krásné, roztomilé a nezapomenutelné místo na dovolenou, Aveiro je ideální volbou. Tento malebný přístavní městečko s unikátními památkami nabízí nezapomenutelný zážitek a spoustu aktivit pro rodiny i páry. Nebylo by špatné zabalit si tedy kufry a vyrazit k moři a rybářským člunům, které vás zavedou do křivolakých kanálů města Aveiro.


Ubytování Portugalsko Aveiro


Aveiro je město v západní části Portugalska, které je populární pro své kanály, tradiční architekturu a překrásné pobřeží. Cestovatelé, kteří navštíví toto město, mají na výběr z velké škály ubytování, od luxusních hotelů až po skromné guesthouse.

Pro turisty, kteří hledají luxusní ubytování, bude první volbou Hotel Moliceiro. Tento úchvatný čtyřhvězdičkový hotel, s výhledem na kanály Aveira, nabízí elegantní pokoje, klimatizaci, bezplatné Wi-Fi, pokoje s výhledem na kanály a výjimečnou snídani. Dále se můžete těšit na ponožky toaletní potřeby a důkladně vybavenou koupelnu.

Pokud hledáte příjemné, prostorné a užitné ubytování, Casa do Mercado je ideálním místem pro vás. Casa do Mercado je pěkný bed and breakfast, pouhých 600 metrů od katedrály Aveiro a nabízí plně vybavené pokoje v klidné atmosféře. Hosté mohou využívat plně vybavenou kuchyni a prostorný obývací pokoj. Kromě toho, Casa do Mercado nabízí rozsáhlou zahradu, bazén, terasu a grilování.

Těm, kdo chtějí zažít skutečnou portugalskou pohostinnost, se doporučuje zvolit ubytování v penzionech a guesthouse. Sunny Bay Guesthouse nabízí pokoje s výhledem na lagunu a jen pár kroků od pobřeží, které se mohou chlubit svou kvalitou. Všechny pokoje jsou velmi prostorné a klimatizované, mají vlastní koupelnu a bezplatné Wi-Fi. Hosté mohou také využít společné kuchyně a obývacího pokoje, kde mohou pozorovat panoramatický výhled na okolní lagunu.

Podobně kvalitní je Penzión Bianca. To se nachází ve starém městě a má přátelskou a uvolněnou atmosféru. K dispozici jsou zařízené pokoje s vlastní koupelnou, TV a Wi-Fi zdarma, které zaručují krásný výhled na město Aveiro. Hosté mohou také využívat společný obývací pokoj, kuchyň a terasu.

Jakmile přijedete do Aveira, nebudete mít problém s výběrem ubytování, díky obrovské škále nabídky od luxusních hotelů až po skromnější guesthouse. Napříč Aveirem a jeho okolím, najdete mnoho skvělých ubytování, které vám poskytnou nezapomenutelný zážitek ze svého pobytu v Portugalsku.


Počasí Portugalsko Aveiro


Portugalsko je známé svým příjemným teplým a slunným počasím. Aveiro, město ležící v severozápadní části Portugalska, má také svou vlastní půvabnou klimatickou charakteristiku.

Aveiro je nejčastěji označován jako „Benátky Portugalska“ díky svému kanálovému systému a několika malebným mostům. Město se nachází v oblasti Costa de Prata, neboli Stříbrného pobřeží, které se rozkládá podél Atlantského oceánu. Tato oblast je známá svými dlouhými písečnými plážemi a krásnou scenérií.

Počasí v Aveiro je vlhké a mírné. Zimní měsíce jsou velmi mírné, teploty zřídka klesají pod +10°C, zatímco nejvyšší teploty v létě se mohou vyšplhat až na 30°C. Místní obyvatelé však tvrdí, že nejlepším obdobím k návštěvě Aveira jsou měsíce květen a červen, kdy jsou teploty příjemné a zároveň není příliš mnoho turistů.

V Aveiro se dá očekávat spousta slunných dní, zejména v letních měsících. Nicméně, díky své poloze na atlantském pobřeží, mohou přicházet i deštivé dny. Nejde však o nějakou extrémně deštivou oblast, a tak se deště obvykle drží pod průměrem.

I když Aveiro neleží uprostřed národního parku, nachází se v sousedství několika skvělých možností pro ty, kteří chtějí využít pobřeží a přírody. Především existuje několik krásných pláží, jako jsou Praia da Barra a Praia de São Jacinto, které jsou přístupné autem. Tato oblast je ideální pro ty, kteří chtějí užívat si procházky po pobřeží nebo surfování, což je v této oblasti velmi populární.

V Aveiro se nenachází žádné velké město ani mezinárodní letiště, avšak město je dobře spojené s okolními oblastmi a lisabonský letiště je asi 2 hodiny jízdy autem. Není tedy nic jednoduššího než si užít slunečný pobyt v Aveiru a užít si příjemnou atmosféru této krásné oblasti.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách