Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Portugalsko Óbidos

Letenka Portugalsko Óbidos


Pokud se rozhodnete navštívit Portugalsko, neměli byste vynechat návštěvu malebného městečka Óbidos. To se nachází v regionu Centro a leží asi 80 km severozápadně od Lisabonu. Jak se tam dostanete nejlépe? Samozřejmě, že letadlem!

Existuje mnoho aerolinií, které nabízejí letenky do Portugalska, avšak pokud hledáte ty nejlevnější možnosti, můžete využít služeb některých low-costových dopravců, jako jsou například Ryanair nebo easyJet. Ty nabízejí bezpočet možností pro lety z mnoha různých evropských destinací do Lisabonu, který je nejbližším velkým letištěm k Óbidu. Cesta trvá něco málo přes hodinu, což znamená, že se velmi rychle můžete dostat do svého cílového města.

Taková letenka na počátku vaší cesty představuje potřebu pro objevení této úchvatné oblasti Portugalska. Óbidos se nachází na kopci a je obklopeno zdmi středověkého hradu, které si můžete projít. Je to naprosto úchvatné místo, kde můžete procházet úzkými uličkami, kochat se úchvatnou architekturou, navštívit muzea nebo například antický akvadukt. V létě se tu koná také mnoho kulturních akcí jako jsou například poutě, koncerty, tradiční festivaly nebo módne ukázky. Je to místo, které rozhodně nemůžete přehlédnout a vaše letenka bude silně stát za to!

Celkově lze říci, že letenka do Portugalska, a to konkrétně do letiště v Lisabonu, je dobrým rozhodnutím pro navštívení tohoto úchvatného a historického města Óbidos. Toto malebné město je unikátní a nabízí mnoho kouzelných zákoutí plných historie a kultury. Tak si zajistěte letenku na tento neuvěřitelný portugalský zážitek!


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Óbidos


1. Jak se dostat do Óbidos z Lisabonu?

Lze se dostat do Óbidos z Lisabonu vlakem nebo autobusem. Vlak trvá asi hodinu a autobus asi 1,5 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší restaurace v Óbidos?

Mezi nejlepší restaurace v Óbidos patří Restaurante o Caldeirão, Restaurante Adega do Ramalho a Restaurante Dom José.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Óbidos?

Mezi nejlepší hotely v Óbidos patří Hotel Real D'Óbidos, Casa de São Thiago do Castelo a Hotel Stay in Óbidos.

4. Kdy navštívit Óbidos?

Nejlepší doba k návštěvě Óbidos je jaro a podzim, kdy se vyhnete letnímu horku a vysoké sezóně.

5. Je v Óbidos přítomna turistická informační kancelář?

Ano, v Óbidos je turistická informační kancelář, která se nachází v centru města.

6. Co je nejlepší dárek k nákupu v Óbidos?

V Óbidos je možné koupit tradiční portugalské produkty, jako jsou vína, olivový olej a sýry. Místní suvenýry zahrnují keramiku, kůže a výrobky z korku.

7. Jsou v Óbidos parkoviště?

Ano, v Óbidos jsou parkoviště, která jsou k dispozici pro návštěvníky.

8. Jaké jsou nejlepší atrakce a pamětihodnosti v Óbidos?

Mezi nejlepší atrakce a pamětihodnosti v Óbidos patří hrad Óbidos, kostel Santa Maria a městské hradby. Také stojí za návštěvu místní trhy a festivaly.

9. Lze v Óbidos platit kreditní kartou?

Ano, v Óbidos lze platit kreditní kartou, ale je doporučeno mít s sebou hotovost.

10. Jaká je průměrná cena za jídlo v restauraci v Óbidos?

Průměrná cena za jídlo v restauraci v Óbidos se pohybuje kolem 20-30 eur za osobu. Ceny se mohou lišit v závislosti na vybrané restauraci a nabídce.


Dovolená Portugalsko Óbidos


Portugalsko je zemí krásného pobřeží, příjemného klimatu a nádherných památek. Mezi turisty, kteří se rozhodují pro tento kout světa jako svůj dovolenkový cíl, patří stále více a více městečko Óbidos. Pokud Vás zajímají místa plná historie, tradic a zároveň i nekonečné pláže s mořským vodou krásných barvách, tento článek bude jistě pro Vás do puntíku.

Óbidos je město, které Sem lze dostat autobusem z Lisabonu a nachází se 80 km severně od něj. Město je proslulé svými hradbami, které velice dobře odolaly času i všem možným nepřátelům. Uprostřed města se můžete přenést do dob minulých divadelním představením nebo různými slavnostmi, které v brzkých letních měsících patří mezi ty nejoblíbenější. Každý rok se v Óbidosu pořádá mezinárodní literární festival. Toto město bylo totiž městem královny, která byla velice vášnivou čtenářkou. Díky tomu se zde konají mnohé knižní veletrhy, literární přednášky a různé workshopy.

Jednou z největších turistických atrakcí města je Nossa Senhora do Pópulo kostel, který stojí na náměstí Praça da República. Ten je velice proslulý svými freskami, které nejen že zahrnují základní motivy biblických příběhů, ale také ukazují realistické obrazy místních měšťanů z období doby jeho vystavění. Dnes zde najdeme i výstavu skleněných vitráží, které jsou mistrovským dílem zdejších řemeslníků.

Další velkou turistickou atrakcí jsou zříceniny hradu v městské části obklopené krásným parkem s různými rostlinami a květinami. Vnitřek hradu připomíná stejně jako osada labyrint, což je pro turisty velkou atrakcí. Uprostřed hradu se nachází malá kaplička, kam se chodí pomodlit nejen místní věřící, ale také cestovatelé.

Kromě milovníků kultury a historie mohou v Óbidosu navštívit i milovníci moře a pláže. V řadě turistických center si může každý užít koupání, potápění, nebo i jachting. Je zde více než 20 pláží, které jsou oblíbeným rekreačním centrem pro turisty. Nejpopulárnější pláže si v Óbidosu může každý vybrat podle svých chutí. Jsou zde pláže s jemným pískem, které jsou světově proslulé, a také menší, klidnější pláže, které Vám nabídnou soukromí a romantiku.

Celkově řečeno lze říci, že Portugalsko a Óbidos jsou jedny z nejkrásnějších cílů pro rekreaci a letní dovolenou. Milovníci historie a literatury zde najdou to pravé a ti, kteří chtějí užít si dovolenou na pláži, nebudou zklamáni. Klima je rovněž optimální na výlety, ale také na koupání v moři. Portugalsko je země, která stojí za návštěvu a Óbidos je město, kam by se měl každý turista vydat.


Počasí Portugalsko Óbidos


Portugalsko je země plná slunce a tepla a město Óbidos není výjimkou. Leží v regionu Centro a nachází se asi 80 km severně od Lisabonu. Město je známé svými úzkými a křivolakými uličkami, tradičními bílými domy a nádherným hradem. Teploty se v Óbidosu pohybují od mírných až po vyšší letní teploty, což z něj dělá perfektní místo na návštěvu po celý rok.

Únor a březen jsou v Óbidosu chladnější měsíce. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 14 °C během dne a klesají na 7 °C v noci. Během těchto měsíců bývá oblačno a několik deštivých dnů může snížit teplotu.

Duben a květen jsou měsíce, kdy se počasí v Óbidosu zlepšuje a teploty stoupají. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 18-20 °C a v noci klesají na kolem 10-12 °C. Během těchto měsíců bývá oblíbeným tipem pro turisty prozkoumat město a jeho okolí.

Leto je v Óbidosu teplé a slunečné. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 24-28 °C a v noci klesají na příjemných 16-18 °C. Červenec a srpen jsou nejteplejší měsíce v roce a ovlivňují více turistů. Během letních měsíců jsou pláže nejlepším místem pro relaxaci a odpočinek.

Září a říjen jsou měsíce, kdy se počasí v Óbidosu začíná opět zhoršovat. Průměrné denní teploty klesají na 22-24 °C a v noci na kolem 12-14 °C. Během těchto měsíců může být deštivé počasí.

Listopad a prosinec jsou chladnější měsíce, ve kterých průměrné denní teploty klesají na 15-17 °C a v noci na 7-9 °C. Během těchto měsíců bývají v Óbidosu vánoční trhy, což z města dělá skvělou destinaci pro rodiny.

Celkově lze říct, že počasí v Óbidosu je poměrně mírné po celý rok. Během chladnějších měsíců, jako jsou únor a březen, by měli návštěvníci být připraveni na možnost deštivého počasí. Letní měsíce jsou ideální pro odpočinek na pláži a prozkoumání města a jeho okolí. Pokud se rozhodnete navštívit Óbidos, vždy sledujte předpověď počasí.


Ubytování Portugalsko Óbidos


Portugalsko, známé pro své úchvatné pláže a historická města, nabízí mnoho možností ubytování pro návštěvníky, kteří hledají dokonalou dovolenou. Mezi nejpopulárnější destinace patří město Óbidos, které se nachází pouhých 80 kilometrů severně od Lisabonu.

Óbidos je starobylé město založené Římany v 1. století, jehož středověké hradby jsou stále v dobrém stavu, takže je to skvělé místo pro milovníky historie. Město má také úchvatnou architekturu a malby azulejos, což jsou portugalské dlaždice se stylizovanými motivy. Óbidos je známý také jako "město knih", protože má každoročně probíhající knižní festival.

Pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat přímo v historickém centru, jsou k dispozici malé hotely a penziony s původní architekturou. Tyto hotely poskytují skvělou příležitost pro procházky úzkými křivolakými uličkami Óbidosu. Ovšem protože je město turistickou atrakcí, bývají ceny těchto hotelů vyšší než jiných hotelů v Portugalsku.

Pro návštěvníky, kteří hledají ubytování v klidnější oblasti, je tam mnoho možností. Krásné pobyty v zázemí pohoří Montejunto, poblíž Óbidos, nabízejí krásné pokoje se vstupem přímo do zahrady. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří chtějí být blízko úchvatné krajiny a zároveň mít v pohodě zařízení jako je bazén. A pokud si chcete dopřát luxusní pobyt, je tu možnost pronajmout si jedno z několika historických zámků v okolí.

Další možností ubytování je například rezidence v obci Vau, pouhých 10 kilometrů od Óbidosu. Tyto rezidence nabízejí soukromé apartmány, které jsou výborné pro delší pobyty a možnost cestování v okolí. Nabízí se zde ideální situace pro návštěvu pláží Peniche a Baleal, místních rybích restaurací a skvělých surferských podmínek.

Celkově řečeno, pro návštěvníky Portugalska, kteří hledají méně turisticky přeplněné místo s bohatou historií a úchvatným výhledem na moře, je město Óbidos ideální volbou. S mnoha možnostmi ubytování, od malých hotelů s historickou architekturou po rezidence a zámky, si každý může najít to nejlepší ubytování pro svou dovolenou.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách