Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Řecko Lefkada

Dovolená Řecko Lefkada


Lefkada je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů v Jónském moři. Sa někdy nazývá také ostrov modré laguny. Ostrov má nádherné bílé pláže, tyrkysové moře a jedinečné krajiny, které si zamilujete. Pokud chcete zažít dovolenou, která vám dodá novou energii, pak je Lefkada ideální destinace.

Pláže na Lefkadě jsou neuvěřitelně krásné a jedinečné. Navštivte třeba smaragdovou pláž Porto Katsiki. Je to pláž s bílým pískem a průzračně tyrkysovou vodou. Pokud rádi relaxujete, potom se můžete vydat na pláž Nidri Beach, kde je klidnější atmosféra.

Pokud hledáte nějakou aktivitu, kterou byste na dovolené podnikli, potom se vydejte do přírody, kde si můžete užít například výlet na koni nebo pěší túru na nejvyšší horu ostrova – Stavrota. Z vrcholu hory se vám otevře panoramatický výhled na celou Lefkadu a Jónské moře.

Lefkada je známá také díky svým tradicím, kdy si můžete prohlédnout mnoho historických památek jako jsou kláštery, muzea nebo zříceniny.

Na Lefkadě se nachází také mnoho restaurací, kde si můžete ochutnat ryby a další místní speciality. Typické pro tuto oblast jsou také olivy, víno a zelenina. Nikdy nezapomenu na chutné jídlo a pití, které jsem si na Lefkadě mohla vychutnat.

Pokud jste fanoušky vodních sportů, pak je tato destinace pro vás ideální. Budete mít možnost si například vyzkoušet windsurfing, kitesurfing nebo jízdu na padle.

Lefkada je jedním z nejkrásnějších míst v Jónském moři a svým návštěvníkům nabízí neuvěřitelné zážitky. Pokud máte rádi přírodu, nádherné pláže, tradice a gastronomii, pak je Lefkada tou správnou volbou pro váš nezapomenutelný pobyt. Můžete si zde odpočinout od civilizace, pobývat v klidu, nebo naopak objevovat nové zážitky a výzvy.


Letenka Řecko Lefkada


Pokud se rozhodnete vycestovat na řecký ostrov Lefkada, můžete se těšit na opravdu nezapomenutelnou dovolenou. Lefkada je ostrov v Jónském moři, na jehož březích se mísí historické památky, malebné pláže, křišťálově čistá voda a fantastické výhledy.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se na ostrov dostat, je využít nabídky letenek z českých letišť. Lefkada má sice vlastní letiště, ale pro české cestovatele jsou často výhodnější možnosti letů do poblíž situovaných letišť, jako jsou Preveza nebo Korfu. Odtud se pak dá k ostrovu dopravit například trajektem nebo autobusem.

Nejvíce letů do Prevezy uskutečňuje letovisko Lefkas, letenky si můžete zakoupit u několika aerolinií jako jsou například Ryanair, Wizzair, nebo Volotea. Ceny se pohybují od několika tisíc korun za zpáteční letenku. Většinou ale platí, že čím dříve si letenky objednáte, tím levnější budou.

Po přistání v Preveze se můžete nechat přepravit autobusem do přístavu, odkud vás pak trajekt dopraví na Lefkadu. Trajekty jezdí z přístavu v Nikianě, cesta trvá zhruba 20 minut. Pokud si ale chcete užít krásné výhledy na pobřeží a nedat si tuto neopakovatelnou plavbu, v nabídce jsou také přímé trajekty z Itálie či Kréty.

Po příjezdu na Lefkadu máte na výběr spoustu možností, co podniknout. Ostrov je znám svými krásnými plážemi, mezi nejznámější patří Porto Katsiki, Egremni či Kathisma. Tyto pláže se vyznačují nejenom bílým pískem a kamenitými útesy, ale také nádhernou modrou barvou moře.

Pro ty, kteří z těchto pláží nejsou nadšení a mají raději historii, jsou tu starověké památky, jako jsou Apollónův chrám, Akarnánský most či hrad Agios Georgios.

Lefkada je také ideálním místem pro turistiku a pěší turistiku. Procházky po krajině nabízejí širokou škálu krásných výhledů a vůní mediteránského klimatu.

Jídlo na Lefkadě rozhodně nezklame. V nabídce jsou typická řecká jídla, ale také mnoho zdravých jídel pro vegetariány a sportovce.

Závěrem lze konstatovat, že se jedná o unikátní ostrov, který nabízí nádhernou přírodu, historii i kulturní zážitky. A díky nabídce letenek z českých letišť se sem může vydat kdekoli z České republiky. Pokud tedy uvažujete, kam vyrazit na svůj další dovolenou, leptá to nedaleké Řecko již zajímavou a pro cestování dostupnou destinací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Lefkada


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se ostrova Lefkada v Řecku:

1. Jak se dostat na ostrov Lefkada?

Lefkada není spojena s pevninským Řeckem mostem. Nejjednodušší způsob, jak se dostat na ostrov, je letecky do letiště Preveza a poté přes trajekt do Lefkady. Alternativní možností je jet autem do města Igoumenitsa a poté přejet trajektem.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Lefkady?

Nejlepší čas pro návštěvu Lefkady je během letních měsíců od června do září, kdy jsou teploty vysoké a moře je teplé. V sezóně ale bývá plno turistů.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Lefkadě?

Lefkada je známá pro své krásné pláže s čistým a tyrkysově modrým mořem. Mezi nejoblíbenější patří Porto Katsiki, Egremni, Kathisma, Agios Nikitas a Agiofili.

4. Co si mohu prohlédnout na Lefkadě?

Na Lefkadě je mnoho dokonalých památek a míst k návštěvě, jako například hrad Agia Mavra, klášter Faneromeni, vesnice Karya s tradicionálními řeckými domky, a mnoho dalších zajímavostí.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace na Lefkadě?

Na Lefkadě najdete mnoho dobrých restaurací s tradiční řeckou kuchyní i s možností ochutnat světovou kuchyni. Mezi oblíbené patří Rachi, Taverna Stavros, Kotsanis a The Barrel.


Počasí Řecko Lefkada


Řecko je země s velmi příjemným středomořským klimatem, kterému se nelze ubránit. A pokud se ptáte na počasí v Lefkadě, můžeme vám říci, že tato řecká ostrov je rájem pro milovníky tepla a slunce.

Lefkada je ostrov nacházející se na západní straně Řecka a patří do regionu Jižního Egejského moře. Díky své poloze a příjemnému podnebí patří Lefkada k nejoblíbenějším turistickým destinacím v Řecku. Pokud se rozhodnete navštívit Lefkadu, můžete očekávat teplé slunečné dny a velmi příjemné teploty vody.

Počasí na Lefkadě bývá nejlepší v období od dubna až do konce října. V těchto měsících je na ostrově příjemné teploty a velmi málo dešťových srážek. Nejteplejší mesíce jsou červenec a srpen, kdy se teplota vzduchu může vyšplhat až na 35°C. Teplota vody pak dosahuje skoro stejných teplot a tedy je ideální pro koupání a potápění.

Když se podíváme na průměrné teploty pro jednotlivé měsíce, v lednu se teploty pohybují okolo 10°C a v červenci a srpnu kolem 32°C. S těmito teplotami můžete relaxovat na pláži, čerpat energii z přírody a zároveň objevovat krásy řeckého ostrova.

Pokud byste si rádi užili také kulturních zážitků, potom se v době před letní sezonou navštívit města jako Lefkada Town nebo Agios Nikitas. Tyto města jsou plná kultur, historie a tradiční řecké zábavy. Můžete zde ochutnat vynikající řeckou kuchyni a zároveň si vychutnat fascinující architekturu.

Zkrátka, Lefkada je ideálním místem pro ty, kdo touží po slunci, teplu a krásách. Ať už cestujete s rodinou, přáteli nebo sami, tento řecký ostrov splní vaše očekávání. Takže neváhejte další chvíli a plánujte si svůj další pobyt v Lefkadě.


Ubytování Řecko Lefkada


Lefkada je krásný ostrov v Jónském moři, který se pyšní svými křišťálově čistými plážemi, úchvatnými skalnatými pobřežími a pohostinnými obyvateli. Pokud se rozhodnete navštívit tento ostrůvek, určitě budete potřebovat ubytování. V tomto článku vám představíme několik možností, které Lefkada nabízí.

1. Hotel
Pokud hledáte komfort a kompletní servis, určitě byste měli zvážit ubytování v hotelu. Lefkada nabízí mnoho skvělých hotelů s různými cenami a zařízením. Hotely v blízkosti pláží jsou nejvyhledávanější. Můžete si vybrat mezi luxusními pěti hvězdičkovými hotely nebo menšími rodinnými hotely.

2. Apartmány a studia
Pokud hledáte větší možnosti pro vaše ubytování, vyzkoušejte pronájem apartmánů nebo studií. Tyto typy ubytování nejenže nabízejí více prostoru, ale také vám dají více soukromí, zvláště pokud cestujete s rodinou nebo ve skupině. Apartmány a studia lze najít v řadě oblastí ostrova.

3. Vily
Pro ty, kteří si chtějí užít trochu více luxusu, jsou na Lefkadě k dispozici i krásné vily. Tyto vily nabízejí prostornější ubytování a privátní bazény. Je možné najít vily v mnoha cenových kategoriích, takže si můžete vybrat podle vašich potřeb.

4. Kempy
Pro ty, kteří chtějí být blíže přírodě, jsou kempy skvělou volbou. Lefkada má několik kempů, které nabízejí ubytování pro stanování a karavany. Kempy jsou obvykle levnější než hotely a apartmány a jsou také výbornou možností pro ty, kteří chtějí být blíže k přírodním krásám ostrova.

Jak vidíte, Lefkada nabízí mnoho různých možností ubytování pro každého. Výběr závisí na vašich preferencích a rozpočtu. Bez ohledu na váš výběr, bude vaše dovolená na Lefkadě nezapomenutelnou záležitostí.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách