Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Spojené arabské emiráty Jebel Jais

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Jebel Jais


1. Co je Jebel Jais?

Jebel Jais je nejvyšší horou Spojených arabských emirátů s výškou 1 934 metrů.

2. Kde se nachází Jebel Jais?

Jebel Jais se nachází v emirátu Ras Al Khaimah, v severní části Spojených arabských emirátů.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na vrchol Jebel Jais?

Nejlepší způsob, jak se dostat na vrchol Jebel Jais, je autem nebo taxíkem. Existují také organizované zájezdy z Dubaje.

4. Jaká je teplota na vrcholku Jebel Jais?

Teplota na vrcholku Jebel Jais se může lišit v závislosti na ročním období, ale v průměru je zde o několik stupňů chladněji než v okolí. V zimě může být dokonce i pod nulou.

5. Je nutné zaplatit vstupné na Jebel Jais?

Ne, na Jebel Jais není nutné zaplatit vstupné. Nicméně v některých oblastech, jako je například lanovka, se platí vstupné.

6. Je možné na Jebel Jais kempovat?

Ano, na Jebel Jais je možné kempovat. Existuje kempingová oblast s veřejnými toaletami a možností udělat si oheň.

7. Jak dlouho trvá cesta na Jebel Jais z Dubaje?

Cesta na Jebel Jais z Dubaje trvá přibližně 2 hodiny autem.

8. Co je nejlepší čas na návštěvu Jebel Jais?

Nejlepší čas na návštěvu Jebel Jais je od listopadu do února, kdy jsou teploty příjemné a méně horoucí než v letních měsících.

9. Jak vysoká je lanovka na Jebel Jais?

Lanovka na Jebel Jais je dlouhá 5,5 km a vede do výšky 1 680 metrů.

10. Je na Jebel Jais nutné mít speciální povolení k lezení?

Ano, na Jebel Jais je nutné mít speciální povolení k lezení. Více informací lze získat u místních turistických kanceláří.


Letenka Spojené arabské emiráty Jebel Jais


Letenka do Spojených arabských emirátů na horu Jebel Jais - nejvyšší vrchol na poloostrově Musandam - je ideální pro každého, kdo se chce nejen podívat na krásy této oblasti, ale také si užít nezapomenutelnou adrenalinovou zábavu.

Jebel Jais se nachází v emirátu Ras Al Khaimah a dosahuje výšky 1 934 metrů nad mořem, což umožňuje návštěvníkům užívat si vynikající výhled na oblast a okolní fjordy. Kromě toho zde najdete několik aktivit, které si můžete užít.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit je jízda na zip-linu. Tato aktivita nabízí vynikající výhled na okolní krajinu při sestupu po horském svahu. Pro ty, kteří hledají ještě větší adrenalinový zážitek, existuje také Via Ferrata, což je klasická ferrata, která však spojuje horolezecké prvky a možnost skalního lezení.

Pro ty, kteří dávají přednost sezení v pohodlí, mohou využít lanovku, která zajistí vynikající výhled bez nutnosti vysilujícího stoupání. Kromě toho je zde také horské bobové dráhy pro všechny, kteří chtějí užít si rychlou a zábavnou jízdu.

Pokud hledáte něco méně adrenalinového, můžete se vydat na turistickou trasu, která vás provede okolo hory Jebel Jais. Tato trasa vám umožní užít si krásy této oblasti a vychutnat si pohled na nejvyšší horu Emirátů.

Letenka na Jebel Jais v Spojených arabských emirátech je určitě ideální pro každého, kdo chce zažít něco zcela jiného a nezapomenutelného. Bez ohledu na to, zda preferujete adrenalinové aktivity nebo klidnou procházku, na této hoře najdete ideální způsob, jak si užít krásy této oblasti.


Dovolená Spojené arabské emiráty Jebel Jais


Země působivých panoramat, když si řeknete Spojené arabské emiráty, spíše vám pravděpodobně na mysl přijdou vysoké mrakodrapy, luxusní hotely a nákupní centra, ale tato země nabízí mnohem víc. Vítejte na horách Jebel Jais, nejvyšší poloze ve Spojených arabských emirátech. Tyto hory se nacházejí přibližně 30 min jízdy od Ras Al Khaimah, druhého nejsevernějšího emirátu.

Jebel Jais zdobí spektakulární horské scenérie, rozprostírající se na víc než 6000 hektarech. To znamená, že je tu dostatek prostoru pro všechny turisty a fakt, že se sem dostanete snadno, rovněž dělá návštěvu Jebel Jais pro turisty dostupnou.

Kdykoliv se na Jebel Jais rozhodnete vydat, můžete se pokochat krásnými výhledy na nejvyšší vrcholky hor. Procházky horami nejsou pro turisty jedinou možností. Můžete si užít i jízdu po horské silnici, která je jednou z nejvyšších silnic na světě, když se tedy vydáte po této cestě, můžete čekat vynikající pohled na okolní scenérii.

Pokud odvážní turista vás láká adrenalinový zážitek, potom můžete vyzkoušet ty nejvyšší horské zipline na světě. The Jais Sky Tour Zipline vám umožní jet dole skrz téměř 3 km dlouhé čáry od vrcholu hory.

Je to ideální místo pro celodenní výlet nebo pro kempování. Pro všechny milovníky přírody a dobrodružství by měla být Jebel Jais vaší nejvyšší prioritou na seznamu cestovatelských destinací ve Spojených arabských emirátech.

Jebel Jais přitahuje turisty z celého světa, kteří hledají relaxaci a návštěvu skalnatých hor, ať už hledají turisté krásné scenérie, kempování, nebo prostě jen trávit čas se svými rodinami.

Závěrem, Spojené arabské emiráty nabízejí mnoho atrakcí pro turisty, ale horami Jebel Jais je v krajiny, které se v zemi nacházejí, nejvíce výjimečné. Nedaleko města Ras Al Khaimah, zveme všechny turisty a cestovatele, aby objevili krásy a adrenalinové zážitky, které tento emirát nabízí.


Ubytování Spojené arabské emiráty Jebel Jais


Spojené arabské emiráty jsou jedním z turistických míst, které jsou známé svými luxusními resorty, plážemi a vysokými budovami. Avšak existuje také skrytá perla v této zemi, a to je ubytování na horách Jebel Jais. Zde je několik tipů, jakým ubytováním můžete prozkoumat tuto krásnou část Spojených arabských emirátů.

Například, one of the newest hotels located in the heart of Jebel Jais is the Jais Adventure Peak. Tento hotel je zaměřen na outdoorové aktivity a nabízí luxusní ubytování přímo pod vrcholem nejvyšší hory v zemi. Můžete si vybrat z mnoha pokojů, které jsou vybaveny moderními prvky, jako jsou klimatizace, televize a Wi-Fi. Kromě toho vám hotel nabízí možnost vyzkoušet si namáhavou horolezeckou aktivitu, prozkoumat okolí na horských kolech nebo si zahrát golf.

Pokud si ale chcete užít klid a ticho přírody, můžete si vybrat mezi mnoha chatami a stany, které jsou k dispozici. Tyto ubytovací možnosti jsou přímo v srdci hor a nabízí neopakovatelný výhled na okolní krajinu. Můžete si tu užít piknikování, grilování a například BBQ večeři při svitu hvězd.

Další možností je ubytování v luxusních chatkách, široce dostupných na celém území hory Jebel Jais. Tyto chatky jsou plně vybaveny a připraveny na to, aby splnily veškeré vaše potřeby a touhy. Můžete si tu dopřát soukromí a klid, těšit se z krásného výhledu i relaxace v privátních vířivkách nebo saunách.

Kromě ubytování si však můžete na Jebel Jais užívat řadu dalších aktivit, například snowboarding, let balónem, vyhlídkový turistiku, nebo například romantickou cestu na koni. Vše můžete vyřídit přímo v hotelu, nebo najmout místní vody. Emiráty totiž nabízí také neopakovatelnou atmosféru a kulturu, kterou jen těžko najdeme jinde.

V každém případě tedy ubytování na Jebel Jais je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít přírodní krásy země, zatímco nepřijdou o luxusní pohodlí a soukromí. Vyberte si z několika možností, které v této oblasti naleznete, a užijte si nezapomenutelný pobyt na horách Jebel Jais, které jsou jednou z nejkrásnějších částí Spojených arabských emirátů.


Počasí Spojené arabské emiráty Jebel Jais


Spojené arabské emiráty, zejména město Dubaj, jsou známé svým teplým a suchým podnebím. Nicméně, pokud byste se vypravili na severovýchodní hranici země, narazili byste na jedno z nejchladnějších míst ve Spojených arabských emirátech - Jebel Jais.

Jebel Jais je nejvyšší vrchol ve Spojených arabských emirátech, dosahující nadmořské výšky 1 911 metrů. Nachází se v pohoří Hajaru, které se táhne v délce 500 kilometrů přes východní část Ománu a severovýchodní část Spojených arabských emirátů.

Horské podnebí na Jebel Jais je odlišné od ostatních částí země kvůli vyšší nadmořské výšce a inverze teplot. V letních měsících, když teploty v nížinách dosahují až 50°C, teploty na vrcholu Jebel Jais nejčastěji zůstávají pod 30°C a v zimě může být až několik stupňů pod nulou.

V zimě můžete dokonce vidět vrchol pokrytý sněhem! Vzhledem k tomu, že se o zdejší podnebí ví málo, se Jebel Jais stává oblíbeným místem turistů a místních obyvatel, kteří se chtějí ochladit a uniknout teplu v nižších výškách.

Vrchol Jebel Jais je také zajímavým místem kvůli úžasným výhledům, které nabízí. Z vrcholu můžete získat nevšední rozhled na okolní pohoří a pouště. Protože se na Jebel Jais dostanete autem, je též ideálním místem pro rodinné výlety.

Jestliže se rozhodnete navštívit Jebel Jais, nezapomeňte, že může být výrazně chladnější než v okolních nižších oblastech. Proto se věnujte vhodnému vybavení a oblečení. Není třeba se obávat, jelikož zde je dostatečná infrastruktura poskytující zdroje jídla a pití.

Celkově lze říci, že Jebel Jais nabízí zcela odlišný zážitek oproti většině Spojených arabských emirátů, kde se v létě teploty blíží k varu. Dokonce i v zimě poskytuje ideální únik od rušného městského života a zároveň umožňuje prozkoumání neuvěřitelně krásné arabské krajiny.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách