Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Srí Lanka Balapitiya

Počasí Srí Lanka Balapitiya


Srí Lanka Balapitiya je jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických míst na Srí Lance. Nachází se na západním pobřeží, zhruba 80 kilometrů od hlavního města Kolomba. Tento malebný přímořský kraj láká návštěvníky z celého světa svými bílými písečnými plážemi, palmami a krásnými lagunami.

Pokud plánujete návštěvu tohoto místa, měli byste vědět, jaké počasí zde panuje. Srí Lanka Balapitiya má tropické podnebí, což znamená, že teploty jsou v průběhu celého roku poměrně vysoké a srážky jsou časté. Nejteplejší období zde nastává v období od května do srpna, kdy se teploty mohou pohybovat až kolem 35 stupňů Celsia. V tuto dobu může být velmi horko a vlhko, takže si připravte lehké a vzdušné oblečení.

Na druhé straně, nejdeštivější sezóna trvá od října do prosince. V tuto dobu se v oblasti Srí Lanka Balapitiya vyskytují časté lijáky, které mohou být v některých případech velmi silné. Pokud plánujete návštěvu v této období, měli byste si připravit deštník nebo pláštěnku. Srážky jsou však obvykle krátkodobé a rychle ustupují.

Nejlepší období pro návštěvu Srí Lanka Balapitiya je od ledna do dubna a od června do září. V tuto dobu je zde poměrně suché a slunečné počasí, což je ideální pro strávení času na pláži, pozorování zvířat nebo výlety do okolí.

Celkově lze říci, že počasí v Srí Lanka Balapitiya je poměrně stabilní a vhodné pro turistické aktivity po většinu roku. Stačí si jen dobře zvolit období návštěvy a připravit se na vhodné oblečení a doplňky. Ať už se chystáte na relaxační dovolenou nebo na dobrodružný výlet, toto místo vás nezklame svým krásným počasím a exotickým kouzlem.


Letenka Srí Lanka Balapitiya


Srí Lanka je jeden z nejkrásnějších ostrovů v Indickém oceánu, nabízející bohatou historii a kulturální dědictví. Balapitiya je malebná vesnice v jižním pobřeží Srí Lanky, a nabízí úchvatné pláže, malebné rybářské vesnice a chráněné rezervace přírodních parků.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se tam dostat, je letecky. Existuje mnoho letovisek a leteckých společností, které poskytují lety ze všech evropských zemí do koloniálního hlavního města Srí Lanky, Kólkaty. Poté lze pokračovat do města Bentota, vzdáleného pouze 45 minut jízdy od letiště.

Pro cestovatele, kteří hledají nádherné pláže, golfové hřiště, vodní sporty a pozorování ptáků, je Balapitiya ideální destinací na Srí Lance. Tato oblast má nejen úchvatné, bílé písečné pláže, ale také temné mangrovy a chráněné přírodní rezervace.

Za návštěvu stojí Maduganga laguna a estuár, který se nachází v blízkosti Balapitiya. Laguna je ideálním místem pro pozorování ptáků a prohlídku mangrovových lesů, plavbu na lodí a pozorování krokodýlů, hadů a mnoha dalších druhů zvířat.

Kromě toho můžete také navštívit sloní sirotčinec v Pinawellě a jezdit na slonech, což je nezapomenutelný zážitek. V této oblasti je možné najít také mnoho památek, jako jsou chrámy, římskokatolické kostely a křesťanské kaple.

Pokud hledáte zdroje tradičního umění a řemeslných prací na Srí Lance, je tato oblast ideální pro nakupování a prohlídku různých trhů a obchodů. Můžete si zakoupit ručně vyřezávaný nábytek, keramiku, koberce a mnoho dalšího, co se týká umění a řemesel.

Srí Lanka a Balapitiya nabízejí svým návštěvníkům neuvěřitelný místo pro odpočinek a relaxaci. Ideální kombinací krásy a klidu krásné pláže a přírodní okolí, vytváří nezapomenutelný zážitek. Letecká doprava je rychlá, bezpečná a snadná, takže se vydáte na cestu s neváháním a cítíte se jako doma.


Dovolená Srí Lanka Balapitiya


Balapitiya je turistická destinace na Srí Lance, kterou byste měli určitě navštívit. Tento malebný přístav leží na jižním pobřeží Srí Lanky, nedaleko Bentoty. Může se pochlubit nejen krásnými plážemi, ale také exotickou flórou a faunou, rušnými rybářskými trhy a lázeňskými zařízeními.

Pokud hledáte dovolenou s relaxací až po dobrodružství, Balapitiya je pro vás tou pravou volbou. V blízkosti města se nachází několik zajímavých aktivit, jako jsou vodopády, rybářské vesnice a chráněné přírodní rezervace.

Pláže v Balapitiya

Pláž v Balapitiya je poměrně klidná a turistickým davům se zde daří vyhnout. Můžete si zde užívat klidného pobytu na slunci, s nádherným výhledem na oceán. Pláž je obklopena kokosovými palmami a nabízí krásné pozadí pro fotografování. V okolí pláže najdete mnoho restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete vychutnat místní jídlo.

Vodní sporty

Balapitiya je také domovem vodních sportů, jako jsou surfování, windsurfing a potápění. Vodní sporty jsou oblíbenou aktivitou v této oblasti, díky příznivým podmínkám a krásnému prostředí. Pro ty, kteří se rádi potápějí, je k dispozici mnoho potápěčských center, které nabízejí kurzy pro začátečníky i pro pokročilé potápěče.

Funguje zde také několik surf škol, které vás naučí surfování na míru vašim potřebám. Protože je zde dobrá vlna a silný vánek, surfování je téměř po celý rok neomezené.

Rybářské trhy

Pokud máte zájem o místní kulturu a jídlo, pak navštivte rybářské trhy v Balapitiya. Tyto trhy jsou nabitými aktivitami až po okraj a kromě ryb se zde prodávají také místní suvenýry. Rybáři prodávají svůj úlovek, zatímco obchodníci nabízejí mnoho místních pochoutek, jako jsou exotické ovoce a koření.

Safari

Vzdálenost Balapitiye od nedalekých chráněných přírodních rezervací dělá z této oblasti ideální základnu pro safari typu safari. Rezervace jsou domovem mnoha zvířat, kterými se můžete setkat, jako například sloni, opice, různé druhy ptáků a další.

Osídlení rybářů

Nedaleko Balapitiya se nacházejí vesnice rybářů, které jsou v budování plavidel nesmírně schopné a těší se uznání v celé oblasti. Můžete se projít po těchto malebných a autentických vesnicích, kde můžete zažít místní atmosféru. Pro ty, kteří si chtějí užít západ slunce na pláži, jsou zde tradiční lodi, které si můžete pronajmout a plout po oceánu.

Farma koček

Další místní atrakcí je farma koček. Můžete si prohlédnout mnoho koček, které zde zavítaly a zažít exotickou zábavu, nebo si koupit kočku. Existuje možnost zúčastnit se krmení a péče o kočky, což umožňuje přímou interakci a nezapomenutelný zážitek.

Balapitiya je krásné místo na Srí Lance, kde si můžete užít klidné pláže, vodní sporty, místní kulturu, zvířata a máte zde dostatek místa na relaxaci a odpočinek. Ať už jste na dovolené s rodinou nebo s přáteli, budete moci najít mnoho aktivit, které si užijete. Tak neváhejte a vydejte se na tuto úžasnou destinaci.


Ubytování Srí Lanka Balapitiya


Ubytování Srí Lanka Balapitiya se nachází v překrásném městě Balapitiya, které se nachází na západním pobřeží Srí Lanky. Tato destinace je neuvěřitelně populární díky svému úchvatnému okolí a překrásným plážím, které lákají návštěvníky z celého světa. Pokud chcete strávit příjemnou dovolenou a zároveň si užít luxusní ubytování, Balapitiya je pro vás skvělou volbou.

V Balapitiyi můžete najít mnoho různorodých ubytování, ale nejlepší z nich je určitě ubytování, které vám nabízí kompletní zázemí pro vaši dovolenou. Zde se nachází více druhů ubytování, od malých penzionů až po luxusní hotely. Tyto hotely a ubytování jsou navrženy tak, aby splňovaly všechny vaše přání a potřeby.

Některé z hotelů v Balapitiyi jsou umístěny přímo u pláže, takže můžete využít neuvěřitelnou pohodu a relaxaci. Ty nejlepší hotely jsou obklopeny krásnou zelení, takže si můžete vychutnat úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Pokud hledáte luxusní ubytování v Balapitiyi, nemůžete minout hotelango. Tento hotel nabízí nejen vysokou úroveň luxusu, ale také nádherné výhledy na Indický oceán. Kromě toho vám hotelango nabízí mnoho zajímavých aktivit, jako jsou vodní sporty a relaxační procedury.

Dalším skvělým hotelem je budoucí Balaphonic Resort, kde budete ubytováni v krásných vilách, které se nacházejí uprostřed zeleného prostředí. Tyto vily jsou navrženy tak, aby poskytovaly nejlepší možné pohodlí a luxus.

Pokud hledáte ubytování v Balapitiyi pro rodiny s dětmi, můžete se ubytovat v Chawans Guest House. Tento penzion nabízí velmi příjemné a prostorné pokoje, a to včetně vybavení pro kojence. Děti se zde budou moci zapojit do mnoha aktivit, jako jsou vodní sporty a další zábavné hry na pláži.

Celkově lze říci, že je Balapitiya skvělým místem k odpočinku a relaxaci při pobytu na Srí Lance. Je zde mnoho různých druhů ubytování, a tak si každý z turistů může vybrat to nejlepší pro sebe a svou rodinu. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo malý penzion, každý z nich vám zajistí krásnou dovolenou, kterou si budete pamatovat po dlouhou dobu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Balapitiya


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Balapitiya?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Balapitiya, je letadlem do Colomba a poté cestovat bud po silnici nebo lodí.

2. Kde se v Balapitiya nabízejí nejlepší ubytovací možnosti?
- Nejlepší ubytování v Balapitiya se nachází přímo u pláže, ve vzdálenosti max. 500 metrů od řeky Madu Ganga.

3. Jaké jsou náklady na pobyt v Balapitiya?
- Ceny závisí na mnoho faktorech, včetně toho, jak dlouho se zde plánujete zůstat a jaký typ ubytování si zvolíte. Přibližně se dají odhadnout náklady v řádu od 2000-3000 Kč na osobu a den.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Balapitiya?
- Nejlepší doba na návštěvu je od prosince do března, protože v tomto období se odedávna vyskytují největší teploty a mírné tropické bouře.

5. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Balapitiya?
- Nejoblíbenější aktivity v Balapitiya zahrnují rybaření v řece Madu Ganga, jízdu na lodích, Safari ve Yala národním parku, jízdu na slonech nebo návštěvu chrámu Galle Dutch Fort.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Balapitiya?
- Mezi nejlepší restaurace v Balapitiya patří nelí Andare Pela, Fresh Water Crab Joint, nebo Madura Family Restaurant.

7. Jaká je cena jízdy na autobus ze Colomba do Balapitiya?
- Ceny jízdenek na autobus ze Colomba do Balapitiya závisí na kladu autobusů (obyčejný, klimatizovaný, rychlý apod.). Cenu zhruba přibližně lze odhadnout v řádu 100-200 Kč na osobu.

8. Jaké jsou nejkrásnější pláže v okolí Balapitiya?
- Nejkrásnější pláže v okolí Balapitiya zahrnují Induruwa Beach, Dalawella Beach, nebo Mirissa Beach.

9. Co je Madu Ganga River Safari?
- Madu Ganga River Safari je jednou z nejoblíbenějších aktivit v Balapitiya. Jedná se o jízdu na lodích po řece Madu Ganga, která je plná zeleně, zvířat a exotických rostlin.

10. Jak se nejlépe připravit na cestu do Balapitiya?
- Doporučuje se, abyste si před cestou do Balapitiya zkontrolovali počasí, doporučení k očkování, platnost pasu a víza, a abyste se pokusili získat informace o tamní kultuře, coutumes a zvyklostech.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách