Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Thajsko Ancient City (Muang Boran)

Počasí Thajsko Ancient City (Muang Boran)


Thajsko Ancient City, známé také jako Muang Boran, je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Thajsku. Nachází se v Samut Prakanu, na jih od Bangkoku, a mnoho turistů se sem vydává, aby se podívali na množství kulturních a historických památek, které tato oblast nabízí. Jaké však bývají podmínky počasí v tomto regionu a jak se na návštěvu Severského muzea Thajska nejlépe připravit?

Thajsko Ancient City leží v tropické oblasti, kde se vyskytují dvě roční období – období dešťů a období sucha. Období dešťů začíná asi v květnu a trvá až do října, kdy přicházejí časté a intenzivní deště. Je tedy důležité na návštěvu Muang Boran při této době připravit nepromokavé oblečení, deštník a nezapomenout na obuv spíše uzavřené, kterou můžeme snadno a rychle vysušit.

Období sucha začíná v listopadu a trvá až do dubna. To je ideální období pro návštěvu Thajsko Ancient City. Během této doby je mnohem nižší pravděpodobnost dešťových srážek a teploty jsou často mnohem příjemnější než během období dešťů. Nicméně, pokud se chcete vyhnout většímu množství turistů, vyhněte se období Vánoc a Nového roku, kdy bývá víc lidí, a to i během období sucha.

V létě jsou teploty v Muang Boran velmi vysoké a často se pohybují kolem 30 °C. Je tedy důležité si přinést dostatek tekutin a chránit se proti slunci. To platí i během chladnějších období, kdy mohou být v noci teploty nízké. Proto je ideální mít v té době oblečení vrstvené a vhodné i na noční procházky.

Celkově platí, že navštívit Thajsko Ancient City je ideální zejména v období mezi listopadem a lednem, kdy je počasí nejvhodnější a návštěvnost nejmenší. Nicméně, při návštěvě na kteroukoliv roční dobu je důležité se dobře připravit a nezapomenout na oblečení a vybavení vhodné pro danou sezónu.


Dovolená Thajsko Ancient City (Muang Boran)


Pokud plánujete dovolenou v Thajsku a hledáte jedinečnou zkušenost, zvažte návštěvu Ancient City (Muang Boran). Tato atrakce se nachází asi 33 km jižně od Bangkoku a je největším venkovním muzeem na světě.

Ancient City je skutečnou perla Thajska, kde se můžete potápět do bohaté historie a kultury země. Celý park je rozdělen do několika částí, které zahrnují modely nejznámějších památek a budov celé země. Můžete se projít kolem starověkých chrámů, paláců, mostů a osad a vychutnat si atmosféru a dechberoucí krásu, nikoli pouze z Bangkoku, ale z celého království.

Jeden den si naplánujte pro návštěvu Muang Boran, abyste opravdu mohli prozkoumat a prožít co nejvíce z tohoto úžasného místa. Nabízí se zde celou řadu možností, jak můžete zažít tento historický park. Například si můžete půjčit koloběžku, která vám umožní projíždět parkem mnohem rychleji. Vhodné je to hlavně pro ty, kteří chtějí prozkoumat celý park v krátkém čase.

Park navštěvuje mnoho turistů i místních obyvatel, takže návštěvu si naplánujte brzy ráno, abyste se vyhnuli davům. Pokud budete mít štěstí, můžete se setkat s thajskými rodinami, které si přišly užít piknik nebo relaxovat v krásném prostředí parku.

Pokud máte rádi historii a kulturu, pak navštěva Muang Boran v Thajsku bude pro vás emocionálním zážitkem. Rozhodně si ji nemůžete nechat ujít.


Ubytování Thajsko Ancient City (Muang Boran)


Thajsko Ancient City, známé také jako Muang Boran, je historická a kulturní památka v blízkosti Bangkok, hlavního města Thajska. Muang Boran představuje obrovský areál, který shrnuje více než 100 replik historických thajských staveb a chrámů.

Tento unikátní areál vznikl v roce 1963 díky snaze historika Lek Viriyaphanteho a jeho týmu. Když se rozhodli zachovat thajskou historii a kulturu, nakonec se rozhodli vybudovat obrovský komplex, který by tuto historii zahrnul. Pupek této skvělé práce je skutečně obdivuhodný, zahrnuje hodně z bouřlivé historie Thajska - od starověkých období, přes Sukhothai, Ayutthaya eo Rattanakosin a vysoce uznávanou thajskou kulturu.

Muang Boran ale není jen zeď s kopii chrámů a staveb. Každá z jejich replik je důkladně dokumentována, vysvětlena a vhodně označena. Pro návštěvníky je k dispozici i jízdní kolo, nebo jízda na slonech, aby mohli obdivovat samotné muzeum s jízdou.

V areálu Muang Boran se nachází chrámy, paláce, vesnice, stínové marionety, tradiční obchody, muzea a další. Návštěvníci zde mohou podniknout fascinující opojnou procházku a přiblížit se v průmyslovostech a životních situacích, které se zrodily v dávných dobách thajské historie.

Jedna z nejvýraznějších atrakcí je replika Velkého paláce z Ayutthaye. Tento komplex se skládá z devíti staveb, včetně střechy zakončené zlatým stočením. V paláci je možné procházet se všechny části, vidět komnaty panovníků a falešné zahrady, které jsou jedním z nejpopulárnějších míst pro fotografování návštěvníků.

Kromě Velkého paláce je pravděpodobně nejvíce navštěvovanou stavbou chrám. Ten zde má svoje zastoupení v minimálně patnácti replikách. Z nich nejznámější je nejspíše Wat Mahathat, který se nachází v centru areálu. Tento chrám má jedinečný arciťetnký styl a každý z návštěvníků se může projít po nádvoří a mezi sloupovím, díky čemuž se dostanou dovnitř ke svatyni. Blízko chrámu stojí replika Wat Phra That Chedi, který pochází z 16. století.

Muang Boran je rovněž vhodný pro rodinný výlet a zábavu pro děti. Děti si mohou hrát a prozkoumat mnoho živých zvířat, které jsou zde k vidění, například velbloudy a slony. Muang Boran dává všem návštěvníkům jedinečnou možnost zažít si historiickou a kulturní cestu, aniž by se museli vypravovat do odlehlých míst v Thajsku.

Pokud chcete vidět historické stopy Thajska, pak je návštěva Muang Boranu nutností. Je ideální místo pro odpočinek, kde můžete získat strategické poznatky o historii této země. Navíc vás Muang Boran zavede až do osmdesátých let, když byl prostředek stejně jako Mazet Brokenu v pořadu Wonder of the World.


Letenka Thajsko Ancient City (Muang Boran)


Thajsko je země plná krás a fascinující historie. Pokud se vydáte na cestu po zemi úsměvů, určitě si nemůžete nechat ujít Ancient City (Muang Boran) - nádhernou repliku historického Thajska. Letenka na návštěvu tohoto unikátního místa vám poskytne nevšední zážitek, plný historických, kulturních a architektonických lahůdek.

Co je to Ancient City?

Ancient City (Muang Boran) se nachází asi 30 km od Bangkoku a je jedinečným parkem replikujícím historické stavby a kulturní památky z celého Thajska. Je to největší park svého druhu, rozkládající se na ploše více než 320 hektarů a nabízející desítky atrakcí. Každá z replik má svůj unikátní význam v thajské historii a kultuře.

Co můžete v parku vidět?

Park Ancient City nabízí mnoho zážitků a zajímavostí, ať už jste milovníkem historie, architektury nebo thajské kultury obecně. Mezi nejpopulárnější atrakce v parku patří:

- Chrám Wat Mahathat - replika slavného buddhistického chrámu v Ayutthayi
- Královský palác z Ayutthayi - replika založená na dobových nákresách
- Chrám Prasat Hin Phanom Rung - replika významného hinduistického chrámu, ležícího na kopci
- Chrám Phimai - replika významného buddhistického chrámu z Nakhon Ratchasimi
- Dóm z paklených květin - vynikající ukázka tradiční thajské zahrady a květinového umění

Kromě těchto a mnoha dalších kulturních památek můžete také navštívit různé tradiční thajské vesničky včetně muzea thajského venkova.

Jak se k parku dostat?

Park Ancient City se nachází asi 30 kilometrů od centra Bangkoku, v oblasti Samut Prakan. Nejlepší způsob, jak se k němu dostat, je autobusem nebo taxíkem. Z Bangkoku můžete odjet z autobusového nádraží Ekkamai a dojet na zastávku Muang Boran, odkud je park jen kousek pěšky. Pokud zvolíte taxík, vězte, že bude stát asi 500 bahtů.

Hodnota letenky

Letenka na Ancient City (Muang Boran) stojí v průměru od 500 bahtů, ale v závislosti na cestovní sezóně a rezervaci lze nalézt v průměru i levnější letenky. Vstupné do parku stojí 700 bahtů za dospělého a 350 bahtů za dítě. Cena určitě stojí za zážitek.

Pokud se chystáte na cestu do Thajska, jedno místo, které byste určitě neměli minout, je Ancient City (Muang Boran). Tato jedinečná kulturní atrakce nabízí poutavý pohled do minulosti Thajska, jeho kultury a architektury. Ancient City je ideální pro ty, kteří jsou zvědaví na historii a kulturu Thajska, a nabízí zážitek, který si budete pamatovat celý život. Takže, neváhejte, navštivte Ancient City a odjeďte s bohatými zážitky a nezapomenutelnými vzpomínkami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Ancient City (Muang Boran)


1. Co je Muang Boran?

Muang Boran je thajská turistická atrakce, která se nachází nedaleko Bangkok v provincii Samut Prakan. Je to velké venkovské muzeum, které zahrnuje repliky historických a kulturních památek Thajska.

2. Jak se tam dostanu?

Muang Boran se nachází asi 33 km jihovýchodně od centra Bangkoku a lze se tam dostat pohodlně pomocí taxi, autobusu nebo soukromého automobilu. Nejlepší a nejrychlejší způsob, jak se dostat na místo, je využít služby Uberu nebo Grabu.

3. Jaké jsou ceny vstupného?

Vstupenka pro dospělé v Muang Boranu stojí 700 THB, vstupenka pro děti stojí 350 THB a děti do věku 4 let mají vstup zdarma. Pro studenty a seniory je k dispozici sleva.

4. Jak dlouho trvá výlet do Muang Boran?

Návštěva Muang Boranu zabere přibližně 2-4 hodiny. To závisí na tom, kolik památek se rozhodnete vidět a jak dlouho se zdržíte v každé expozici.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Muang Boranu?

Nejlepší čas na návštěvu Muang Boranu je ráno, především proto, že památky jsou nejlepší v prvních hodinách dne, kdy jsou ještě relativně svěží a nejmenší množství turistů. Také si pamatujte, že během tropického léta může být velmi horko a vlhko, takže si připravte ochranný krém proti slunci a vodu.

6. Můžu se tady najíst?

Ano, v Muang Boranu jsou některé prodejny a restaurace, kde si můžete koupit jídlo a pití. K dispozici jsou ale i další možnosti mimo areál muzea.

7. Jaké další místa mohu navštívit poblíž Muang Boranu?

Nedaleko Muang Boranu se nacházejí další turistické atrakce, jako je například letiště Suvarnabhumi, Wat Bang Phli Yai Klang a Erawan Muzeum. Bangkoku a můžete také vyzkoušet tradiční thajský masáž v některém z okolních wellness center.

8. Je lepší koupit si vstupenky předem nebo na místě?

Můžete si koupit vstupenky na místě nebo předem online. Pokud se rozhodnete koupit si vstupenky předem, můžete si být jisti, že v prezentaci nenastanou žádné potíže, ale musíte počítat s poplatky za on-line transakci. Pokud se rozhodnete koupit si vstupenky na místě, může se stát, že budete muset nějakou chvíli čekat v řadě na vstup do muzea.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách