Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Turecko Alanya Kleopatřina pláž

Dovolená Turecko Alanya Kleopatřina pláž


Turecko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro dovolenou mezi Čechy a Slováky. Mezi nejvyhledávanější letoviska patří Alanya, která je známá svými krásnými plážemi a bohatou historií. Mezi nejkrásnější pláže v Alanyi patří Kleopatřina pláž, která si získala pozornost milionů turistů z celého světa.

Kleopatřina pláž je jednou z nejpopulárnějších a nejkrásnějších pláží v Turecku. Legenda praví, že na této pláži se bájné královně Kleopatře líbila voda natolik, že si zde nechala postavit vyhloubený bazén vyplněný morskou vodou. Dnes se na Kleopatřině pláži můžete kochat úchvatnými výhledy na azurově modrou zátoku. Voda je zde vysoké čistoty, pozvolna se prohlubuje a ideální je pro koupání i pro rodiny s dětmi.

Pláž je dlouhá přibližně 2 km a široká 30 m. Na Kleopatřině pláži můžete najít všechny potřebné zařízení pro pohodlný pobyt na pláži. Využívat můžete lehátka, slunečníky a také se můžete navezct na plážových křesílkách. Pokud máte rádi aktivní odpočinek, můžete si na pláži půjčit vodní skútry, jet na banánu nebo na paraglidingu.

Kromě koupání a slunění si můžete užít i skvělé gastronomické zážitky. V okolí pláže najdete mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvě připravené ryby, plody moře nebo tradiční tureckou kuchyni. Pokud se rozhodnete strávit celý den na pláži, doporučujeme si do batohu sbalit občerstvení a pití.

Nebudete-li se chtít jen lehátkem válet na pláži, doporučujeme navštívit i některé z turistických atrakcí v okolí. V Alanyi se nachází řada historických památek, mezi které patří např. pevnost Alanya, muzeum Ethnografické a Archeologické muzeum. Kromě toho zde můžete navštívit některé z atrakcí jako např. vodopád Manavgat Falls či vodní park Water Planet.

V Alanyi a na Kleopatřině pláži se můžete cítit bezpečně, turecká vláda vyvinula maximum úsilí pro zajištění bezpečnosti turistů. Pro turisty jsou k dispozici v rámci tzv. Blue Voyage zvláštní šerpy cestovní kanceláří, využívané ke zvýšení bezpečnosti turistů.

Pokud tedy hledáte destinaci s krásnou pláží, kterou si užijete plnými doušky, je Alanya s Kleopatřinou pláží tím pravým místem pro vás. Užijte si tu volné dny v této nádherné zemi plné koupání, slunění a relaxaci.


Letenka Turecko Alanya Kleopatřina pláž


Turecko je krásná země, která nabízí nádherná místa pro dovolenou a volné chvíle. Jedním z nejatraktivnějších míst v Turecku je město Alanya a jeho ikonická Kleopatřina pláž. Pokud hledáte ideální dovolenou plnou slunce, moře, historie a kultury, měli byste se jednoduše rozhodnout pro letenku do Turecka Alanya Kleopatřina pláž.

Alanya je krásné město nacházející se na jihovýchodě Turecka. Leží mezi horami a mořem a nabízí několik zajímavých míst, které stojí za návštěvu. V Alanyi se můžete těšit na nádherné pláže, historické památky a také na krásné horské túry.

Kleopatřina pláž je jedním z nejkrásnějších míst v Alanye. Podle legendy si zde údajně Čarodějka z Alexandrie Kleopatra užívala slunce a koupání s římským císařem. Tento legendární příběh přitahuje turisty z celého světa. A když už se zde budete slunit a koupat, určitě byste měli nechat svoje nohy zatopit do měkkého písku. Písek na této pláži totiž není obyčejný, ale je zde množství minerálů, které mají prospěšný vliv na vaši pokožku.

Pokud se rozhodnete pro letenku na Kleopatřinu pláž, určitě se nudit nebudete. Můžete navštívit historické památky, jako je například hrad Alanya, který byl postaven v 13. století. Budete se moci vydat na výlet do místních hor a vyhlídkových věží, nebo na návštěvu místního trhu, kde můžete ochutnat množství exotických plodů.

Závěrem, pokud máte rádi slunce, moře a zároveň historii a kulturu, je letenka Turecko Alanya Kleopatřina pláž ideální volbou pro vaši příští dovolenou. Kleopatřina pláž je jedním z nejkrásnějších míst v Turecku, které jistě nebudete chtít opustit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Alanya Kleopatřina pláž


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kleopatřiny pláže v Alanye?

Nejlepší doba na návštěvu Kleopatřiny pláže v Alanye je mezi červnem a zářím, kdy jsou teploty nejvyšší a mořská voda nejteplejší. Během hlavní sezóny v červenci a srpnu může být na pláži velmi rušno.

2. Je Kleopatřina pláž v Alanye vhodná pro děti?

Ano, Kleopatřina pláž v Alanye je velmi vhodná pro děti. Pláž je písečná a pozvolně se svažující do moře, což z ní dělá ideální místo pro koupání pro rodiny s malými dětmi.

3. Kolik stojí pronájem slunečníků a lehátek na Kleopatřině pláži v Alanye?

Ceny pronájmu slunečníků a lehátek na Kleopatřině pláži se mohou lišit, v závislosti na denní době a letní sezóně. Obvykle se pohybují kolem 30-50 tureckých lir za den.

4. Jaký je vstup na Kleopatřinu pláž v Alanye?

Vstup na Kleopatřinu pláž v Alanye je zdarma a otevřený veřejnosti. Nicméně, některé plážové bary a restaurace si účtují poplatek za použití jejich služeb.

5. Jsou na Kleopatřině pláži k dispozici sprchy a toalety?

Ano, na Kleopatřině pláži v Alanye jsou k dispozici sprchy a toalety pro návštěvníky. Tyto zařízení jsou obvykle umístěny v blízkosti pláže a jsou zdarma k použití.


Ubytování Turecko Alanya Kleopatřina pláž


Turecko je nedílnou součástí evropského turistického ruchu a Alanya je oblíbeným místem pro dovolenou. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, měli byste zvážit pobyt v blízkosti Kleopatřiny pláže, která je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží v oblasti.

Ubytování v blízkosti Kleopatřiny pláže nabízí návštěvníkům možnost být prakticky na pláži. Existuje mnoho hotelů a komplexů, které se nacházejí v těsné blízkosti pláže Kleopatry, takže si můžete být jisti, že si užijete plné pohodlí a komfort na vaší dovolené.

Kromě toho, že se ubytujete na malé vzdálenosti od pláže, budete moci vychutnat mnoho dalších aktivit a památek v blízkosti vašeho ubytování. V oblasti se nachází mnoho restaurací, obchodů, barů a diskoték, takže nikdy nebudete mít problém najít zábavu a relaxaci.

Pokud jde o samotné ubytování, máte na výběr mezi mnoha různými možnostmi. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, apartmány nebo menšími rodinnými hotely, podle vašich preferencí. Mnoho těchto zařízení nabízí vynikající tepelné a klimatizované pokoje, pokojovou službu, restaurace a jiné vynikající služby, které si můžete užít během svého pobytu.

Navíc, pokud jste na své dovolené s rodinou, můžete si vybrat rodinné apartmány nebo domy, které poskytují soukromí a pohodlí pro celou rodinu. Některé z těchto míst nabízejí také soukromý bazén, takže můžete relaxovat a užívat si odpočinku ve svém vlastním soukromí.

Kleopatřina pláž v Turecku je skvělým místem pro strávení dovolené v krásné oblasti. Ubytování v blízkosti této pláže nabízí mnoho vynikajících možností a zážitků, které si můžete užít během celého svého pobytu. Pokud hledáte ubytování v Turecku, máte mnoho možností a určitě najdete to, co nejvíce vyhovuje vašim potřebám a očekáváním.


Počasí Turecko Alanya Kleopatřina pláž


Turecko je známé svým příjemným středomořským klimatem, které z něj činí ideální destinaci pro dovolenou kdykoliv během roku. Město Alanya je jedním z nejoblíbenějších turistických míst v Turecku s plážemi, skalami a turistickými atrakcemi. Mezi nejznámější pláže v Alanyi patří Kleopatřina pláž.

Kleopatřina pláž je u turistů oblíbená díky svému písečnému pobřeží, které je celé pokryto jemným bílým pískem. Pláž se rozprostírá na ploše 2 km a patří k nejkrásnějším plážím na celém pobřeží Turecka. Kleopatřina pláž byla prý místem, kde se často koupala egyptská královna Kleopatra při svých návštěvách Turecka. Je to důvod, proč se pláž jmenuje po této slavné královně.

Pokud se chystáte na Kleopatřinu pláž, doporučujeme vám navštívit ji v letních měsících, kdy je počasí teplé a slunečné. Průměrná teplota v létě dosahuje 32 °C a nocní teploty se pohybují kolem 22-26 °C. Moře má příjemnou teplotu okolo 25-28 °C, což je ideální pro koupání a výlety na lodi okolo pobřeží.

V zimních měsících se počasí v oblasti Alanyi ochlazuje a průměrná teplota se pohybuje kolem 15-18 °C. Nicméně, klima zdevzdaňuje a zimní měsíce jsou stále velmi příjemné pro procházky po pláži. Často se setkáte s turisty, kteří neváhají osvobodit se od chladné zimy, aby si užili sluneční paprsky a pobyt na Kilopatřině pláži.

Svátek, během kterého se v Turecku slaví Den nezávislosti, se koná 29. října. Během tohoto období, počasí v oblasti Alanyi se již ochlazuje, a navštěvníci mohou zažít mírnější a příjemnější počasí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-23 °C, což je ideální pro procházky, návštěvu turistických atrakcí a jiných aktivit.

Celkově, Kleopatřina pláž a Alanya jsou oblíbenými turistickými destinacemi pro dovolenou v Turecku díky svému příjemnému středomořskému klimatu. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete tuto oblast navštívit, můžete si být jisti, že zde zažijete nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce a zábavy.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách