Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Turecko Urfa

Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Urfa


1. Jaké je klima v Urfa?
Klima v Urfa je suché a horké, s průměrnou teplotou kolem 32 °C v létě a 10 °C v zimě.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Urfa?
Mezi nejpopulárnějšími turistickými atrakcemi v Urfa se nacházejí Balıklı Göl, citadela Urfa a Mešita Halil-ur-Rahman. Kromě toho můžete navštívit také starověké památky jako Göbekli Tepe nebo čtvrti bazar a tržnice pro lokalní poznávání.

3. Jak se dostat do Urfa?
Letecky se z Istanbulu do Urfa letí několik aerolinek. Pohodlnější možností je využití autobusové dopravy s odjezdy z většiny tureckých měst. Ve městě samotném je doprava dostupná prostřednictvím taxíků a místních dopravních služeb.

4. Jaká je místní kuchyně v Urfa?
Turecko Urfa je známé svou kuchyní, která využívá koření a bylinky, protože se nachází v okolí Kočevského pohoří. Mezi nejznámější místní speciality patří kebab a lahmacun.

5. Jakou měnu používat v Urfa?
V Turecku se používá turecká lira. V některých turistických lokalitách můžete platit i kartou, ale měli byste si s sebou vzít také hotovost.

6. Kdy se nejlépe navštívit Turecko Urfa?
Návštěvu Urfa je nejlépe plánovat na jaře nebo na podzim. Teploty v létě mohou být velmi vysoké, zatímco zimy jsou chladné a deštivé. V období ramadánu se může většina turistických zařízení změnit v jiné funkce kvůli zvyklostem daného období.

7. Jaké jsou požadavky na víza pro návštěvu Turecka Urfa?
Většině zemí je pro vstup do Turecka vyžadováno vízum. Více informací o požadavcích na vízum a procesu získání víza naleznete na oficiálních stránkách tureckého ministerstva zahraničí.


Dovolená Turecko Urfa


Urfa, nebo také Şanlıurfa, je město ležící na jihovýchodě Turecka, které v posledních letech začíná být stále více oblíbené mezi turisty, kteří hledají něco mimo masovou turistickou sezónu. Toto historické město, které je také známé jako pouštní metropole, nabízí mnoho atrakcí pro ty, kteří se chtějí ponořit do turecké kultury a historie.

Jedním z hlavních důvodů, proč si lidé vybírají Urfa jako svůj cíl, je jeho bohatá historie. Archeologické naleziště Göbekli Tepe, které se nachází nedaleko města, je staré přes 11 000 let a je považováno za nejstarší známé stavební památky na světě. Kromě toho se zde nachází také mnoho dalších zajímavých památek, jako je například městská citadela, která pochází z doby bronzové a kdysi sloužila jako sídlo guvernéra města.

Další z populárních atrakcí je Urfa bazar, který nabízí mnoho možností pro nákupy místních specialit a suvenýrů. Zde můžete ochutnat místní pokrmy, jako jsou lahodné kebabové talíře a různé druhy tureckých koláčů. Bazar je rovněž ideálním místem pro nákup tradičních šperků a textilií.

Urfa je také známá díky svým mnoha památkám a svatým místům, které má město k dispozici. Nejpopulárnějším z nich je mešita Hz. Ibrahim, která se nachází vedle za nepřehlédnutelnou stavbu, Mohylová věž. Modlitební dm věže je považován za jeden z nejvýznamnějších historických výtvorů města. Mezi další historické a náboženské památky, které stojí za návštěvu, patří například citadela z doby bronzové, zavlažovací systém Balıklıgöl, chrám Hromu a další.

Kromě svých historických a kulturních památek, nabízí Urfa návštěvníkům také krásné přírodní scenérie. Město sice leží v pustinách jihovýchodního Turecka, ale v blízkosti se nachází například Národním parky Buruciye a Gölpınar. Ty nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu, ale také několik turistických okruhů, které vedou k oázám, menším říčním tokům a dalším přírodním krásám.

Vzhledem k tomu, že Urfa není tak oblíbenou turistickou destinací, jako třeba Istanbul, jsou ceny zde stále velmi přátelské. Navíc, místní obyvatelé jsou velmi pohostinní a přívětiví, což přispívá k celkovému dojmu z dovolené v tomto městě.

Pokud hledáte něco jiného a autentického v Turecku, a zejména pokud vám nevadí horké počasí, určitě byste si měli přidat Urfa do svého seznamu míst, které byste rádi navštívili.


Ubytování Turecko Urfa


Urfa je město v Turecku a nabízí mnoho ubytovacích možností pro turisty. Město je bohaté na historii a kulturu, a díky svému strategickému umístění se stalo oblíbeným turistickým cílem v Turecku.

V Urfa se nachází mnoho hotelů v různých cenových kategoriích. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po levné hostely. Většina hotelů nabízí výhled na historické památky a památky města.

Pro ty, kdo hledají luxus, má Urfa několik vynikajících pětihvězdičkových hotelů, jako například Elruha Hotel nebo Hilton Garden Inn, které nabízejí prvotřídní ubytování a vybavení jako wellness centra, spa a bazény.

Pro turisty, kteří hledají ubytování s nižší cenou, jsou k dispozici levné hotelové pokoje a hostely. Například Butik Hotel Urfa nebo Manici Hotel Urfa nabízejí kvalitní ubytování za rozumnou cenu a jsou dobře umístěné blízko mnoha turistických atrakcí.

Další populární možnost ubytování v Urfa jsou apartmány nebo byty k pronájmu. Tyto možnosti jsou ideální pro rodiny a skupiny lidí, kteří hledají více soukromí a prostoru. Byty jsou vybaveny kuchyňskými zařízeními, koupelnou a obývacím pokojem.

Většina ubytování v Urfa je dobře umístěna v centru města, nedaleko od všech turistických atrakcí. Město má mnoho historických památek, jako je například Göbekli Tepe nebo Urfa Castle, které jsou snadno dostupné z většiny hotelů.

V Urfa je také mnoho restaurací a kaváren nabízejících širokou škálu tureckých jídel. Některé hotely nabízejí vlastní restaurace, kde můžete ochutnat tradiční turecké pokrmy.

Výběr ubytování v Urfa je velmi široký a každý si zde najde to pravé. Díky bohaté historii a turistickým atrakcím je Urfa skvělým místem pro dovolenou plnou kultury a zážitků.


Letenka Turecko Urfa


Urfa je jedno z tureckých měst, které lákají turisty ze všech koutů světa. Nachází se v jihovýchodním Turecku a překypuje kulturním a historickým dědictvím. Mezi turisty je oblíbená pro své bohaté kulturní a historické dědictví, stejně jako pro svůj tradiční styl, a tak je často navštěvovaným destinací turistů z celého světa.

Pokud se chystáte navštívit Urfa a hledáte nejlepší způsob, jak se z jiného místa dostat do tohoto úchvatného města, neváhejte a zvažte letenku do Urfa.

Urfa má své vlastní letiště, které se nachází asi 34 km od samotného města. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Urfa, od Turkish Airlines, Pegasus Airways, SunExpress a dalších. Ať už se chystáte na dovolenou, nebo na služební cestu, letenka do Urfa je ideální volbou pro snadnou a pohodlnou cestu do města. Letová doba se zvyčajně pohybuje okolo dvou až tří hodin, v závislosti na délce letu.

Urfa je známá pro své starověké památky, jako například chrám Abrahama, hřbitov Eyyub el-Ensari a další, díky čemuž je toto místo zaslouženě nazýváno "Mezi námi a našimi".


Turisté si také mohou užít mnoho dalších atrakcí, jako například návštěvu místních tržišť a výlet do nedalekého města Harran, která je známá pro své kamenné domy a úchvatnou kulturu.

Urfa je ideálním místem na poznávání turecké kultury a na objevování místních zvyků a tradic. Je to jedno z nejkrásnějších měst Turecka, které stojí za návštěvu jakýmkoliv způsobem.

Pokud hledáte nejlepší způsob, jak se dostat do Urfa, zvažte letenku a získejte co nejvíce z vašeho výletu. Díky letence do Urfa se můžete těšit na snadnou a pohodlnou cestu a na nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších měst Turecka.


Počasí Turecko Urfa


Urfa, nebo také Şanlıurfa, je jedním z nejteplejších měst v Turecku. Nachází se na jihovýchodě země, poblíž hranic s Sýrií. Klima v Urfa je charakteristické horkými léty a mírnými zimami. Množství srážek v průměru nedosahuje ani 400 mm ročně, což znamená, že město leží v oblasti s aridním klimatem.

V létě mohou teploty v Urfa stoupnout až k rekordním hodnotám přes 40 °C. Navíc se zde vyskytují velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Během dne může být velmi horko, ale v noci se může ochladit i na 20 °C. Proto je důležité mít zásobu vody a chránit se před přímým sluncem.

Zimy v Urfa jsou mírné, ale stále teplé. Průměrná teplota v nejchladnějších měsících, lednu a února, se pohybuje okolo 7 °C. Místní lidé v zimě oblékají svetry a bundy, ale oproti evropským zimám to není nic extrémního.

Nejlepší období k návštěvě Urfa je tak během jara a podzimu, kdy jsou teploty příjemnější. V těchto měsících také můžete vidět rozkvetlé květiny a zeleň kolem řeky Eufrat.

Celkově je klima v Urfa typické pro oblast Blízkého východu, ale pro turisty může být horké léto náročné. Doporučujeme proto chystat se na vysoké teploty a udržovat si dostatečnou hydrataci.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách