Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Zambie Národní park Mpika

Počasí Zambie Národní park Mpika


Národní park Mpika se nachází v severní části Zambie a zaujímá plochu přibližně 6 000 čtverečních kilometrů. Tento chráněný prostor je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, hyen, gepardů a buvolů, a je také bohatý na různé druhy ptáků.

Vzhledem k poloze parku v oblasti savan a lesů je počasí v této oblasti velmi různorodé. Park se nachází v oblasti subtropického podnebí, což znamená, že existují dvě roční období: suché a deštivé.

Suché období, které trvá od května do října, je charakterizováno velmi malým množstvím srážek a vysokými teplotami. Průměrná teplota v tomto období je kolem 30 stupňů Celsia a může se dokonce dostat až na 40 stupňů. Toto období se často nazývá „zimou“, protože teploty jsou stabilnější a mírnější než v dalších částech roku.

Deštivé období, které sahá od listopadu do dubna, na druhé straně přináší obrovské množství srážek. V průměru tato oblast dostává asi 1 000 milimetrů srážek ročně. Průměrná teplota v tomto období činí 25 stupňů Celsia, ale během deštivých dnů může být mnohem nižší.

Období dešťů je ideální pro pozorování zvířat. Řeky se zvětšují a zvířata se více potulují. Nicméně mohou nastat náročnější podmínky pro cestování v parku, protože mnoho cest se může stát nesjízdných v důsledku silného deště.

Zaměření na ochranu přírody a zvířat v parku ovlivňuje i místní klimatické podmínky. Plánování návštěvy v parku by mělo být pečlivě zvažováno v závislosti na cílech návštěvy a sezóně.

Celkově lze říci, že počasí v Národním parku Mpika je velmi různorodé a závisí na ročním období. Návštěvníci by měli plánovat svou návštěvu v závislosti na tom, zda chtějí pozorovat zvířat v suchém období nebo využít deštivého období. Všechny návštěvníky však nutně ovlivní ochrana přírody, která je tak důležitá pro udržení unikátních ekosystémů v parku.


Letenka Zambie Národní park Mpika


Pokud patříte mezi milovníky konzervace přírody a cestování, pak byste určitě neměli minout návštěvu Zambie a národní park Mpika.

Letenka do této oblasti vás zavede do srdce africké divočiny, kde můžete zažít něco opravdu nezapomenutelného. Národní park Mpika se rozkládá na ploše více než 4 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat. Můžete zde například spatřit slony, levharty, gepardy, nosorožce, hrochy, krokodýly, gazely a mnoho dalších.

Nejlepší dobou pro návštěvu parku je od června do října, kdy je suché počasí a zvířata se shlukují u vodních zdrojů. Pokud máte štěstí, můžete se dokonce účastnit safari a sledovat zvířata ve volné přírodě.

Kromě pozorování zvířat si v národním parku Mpika můžete užít další zajímavé aktivity. Zkusit si můžete například jízdu na slonovi, rafting na řece Luangwa nebo pěší túry v nádherné krajině.

Letenky do Zambie a národního parku Mpika se dají sehnat za velmi přijatelné ceny a jsou k dispozici od několika leteckých společností. Je třeba ale brát v potaz, že ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a dostupnosti letů.

Pro lepší představu o této oblasti si můžete prohlédnout fotografie a videa z této krásné lokality. Zároveň je dobré se před cestou informovat o možnostech ubytování a stravování.

Návštěva národního parku Mpika v Zambii je jedinečný zážitek, který jistě ocení každý cestovatel. Vydejte se na dobrodružný výlet do této oblasti a odhalte krásy afrického kontinentu.


Dovolená Zambie Národní park Mpika


Zambie je stát v jižní Africe, který je pro svou neuvěřitelně rozmanitou přírodu a divokou zvěř velmi oblíbeným turistickým cílem. Mezi nejkrásnější místa patří bezesporu Národní park Mpika, který se nachází v severovýchodní oblasti země, blízko hranice s Tanzanií.

Národní park Mpika je rozlehlým územím, které zahrnuje převážně lesy a trávníky, a který je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat. Mezi nimi jsou například sloni, nosorožci, lvi, gepardi, hyeny, antilopy, buvoli a mnoho dalších.

Nejlepší dobou pro návštěvu parku je mezi červencem a říjnem, kdy jsou nejlepší podmínky pro pozorování zvířat. Můžete se vydávat na safari a pozorovat zvířata přímo v jejich přirozeném prostředí, což je zážitek, který si budete pamatovat celý život.

Pokud nechcete trávit celý den v safari voze, můžete se vydat na výlet pěšky nebo na kole po okolí parku. Navštivte například řeku Luangwa, která protéká celým parkem a kde můžete pozorovat krokodýly, hrochy a mnoho druhů ptáků.

V parku se nachází i několik kempů a ubytování, které vám umožní prožít náročnou a dobrodružnou dovolenou v srdci divočiny. Ubytování v osadě Nsefu je například ideální pro ty, kteří hledají autentický zážitek. Osada se nachází na okraji parku a nabízí ubytování v tradičních chatách, které mají výhled přímo na řeku Luangwa.

Návštěva Národního parku Mpika je bezesporu jedním z nejkrásnějších zážitků, které můžete v této části Afriky zažít. Připravte se na neuvěřitelná dobrodružství a poznejte krásu přírody, která vás naprosto uchvátí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zambie Národní park Mpika


1. Jak se dostanu do Národního parku Mpika?
- Park se nachází v severní části Zambie. Nejlepší je použít vlastní dopravu nebo se spojit s místním cestovním agentem na organizování cesty a transferu do parku.

2. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Národním parku Mpika?
- V parku můžete vidět žirafy, slony, buvoly, impaly, kočkovité šelmy (lví, leopardi), hyeny, prasata, krokodýly a velkou řadu druhů ptáků.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici v Národním parku Mpika?
- K dispozici jsou safari na divoká zvířata, projížďky na koních, procházky s průvodcem, birdwatching a rybolov.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Národního parku Mpika?
- Nejlepší období pro návštěvu parku je od června do září, kdy je suché období a dobře viditelné divoké zvířata.

5. Musím vyžadovat určitá očkování před návštěvou Národního parku Mpika?
- Je doporučeno, aby turisté byli očkováni proti žluté zimnici a měli aktualizované očkování proti tetanu a hepatitidě A a B.

6. Kde mohu najít ubytování v Národním parku Mpika?
- V parku jsou k dispozici kempy, stany a chaty na přespání. Mnoho turistických agentur nabízí také ubytování v blízkosti parku.

7. Jaké jsou pravidla pro chování při setkání s divokými zvířaty v Národním parku Mpika?
- Turisté by měli dodržovat pravidla ochrany a udržování bezpečnosti. Musí se držet svých vozidel a při setkání s divokými zvířaty se držet klidu a zůstat v bezpečné vzdálenosti. Je zakázáno krmit a dotýkat se zvířat.


Ubytování Zambie Národní park Mpika


Zambie je země plná národních parků a úchvatných přírodních krás. Jedním z nejvýznamnějších parků v zemi je Národní park Mpika, který se rozkládá na ploše více než 4 600 km². Tento park má bohatou a rozmanitou floru a faunu, což ho činí ideálním místem pro milovníky přírody a zvířat.

Pokud hledáte ubytování v Národním parku Mpika, máte několik možností. Na území parku najdete několik lodžií, které nabízejí ubytování ve stylu safari. Tyto lodžie jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby náročných cestovatelů, kteří v parku hledají klid a relaxaci. Většina lodžií nabízí moderní vybavení jako klimatizaci, privátní koupelnu a výhled na okolní krajinu.

Další variantou ubytování v Národním parku Mpika jsou kempy a chatky. Tyto druhy ubytování jsou vhodné pro cestovatele, kteří hledají levnější a autentičtější způsob, jak prožít dovolenou. Kempy jsou obvykle vybaveny základním vybavením jako toaletami a sprchami. Chatky jsou pak podobné jako kempy, ale mají větší pohodlí, nicméně stále si musíte dávat pozor na zvířata ve vašem okolí.

V Národním parku Mpika se nachází několik míst, která určitě stojí za návštěvu. Kromě rozmanitých divokých zvířat, jako jsou sloni, lvi, leopardi a gepardi, můžete navštívit také neuvěřitelně krásné vodopády a jezera. Toto místo je velice klidné a uklidňující.

Při návštěvě Národního parku Mpika si také můžete vychutnat místní kuchyni, která je velice chutná a zdravá. Místní kuchaři ji připravují tradičním způsobem a používají přitom jen místní ingredience.

Pokud plánujete návštěvu Zambie a Národního parku Mpika, určitě si dopředu zajistěte ubytování. Vzhledem k velkému zájmu o toto místo není vždy snadné sehnat ubytování na poslední chvíli. Proto doporučujeme si ubytování zarezervovat dopředu, abyste si mohli plně vychutnat svou dovolenou v této nádherné zemi.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách