Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Arménie Noravank

Ubytování Arménie Noravank


Arménie je země bohatá na historii a kulturu se zajímavou a různorodou krajinnou zástavbou. Turisté se sem často sjíždějí z celého světa, aby se podívali na zbytky zemí a navštívili starobylé kláštery, kostely a jiná historická místa. Pokud plánujete cestu do Arménie, můžete zvolit ubytování v Noravanku - turistické centru, které bylo postaveno uprostřed kamenité krajiny.

Noravank leží na jižním okraji Arménie, blízko ke hranici s Náhorním Karabachem. Turisté se zde mohou ubytovat několika způsoby. Nejpopulárnější z nich je kempování, protože Noravank má příjemnou klimatickou situaci v létě a možnost pobytu v přírodě je vítanou změnou po dlouhé cestě. Pokud však preferujete pohodlí a luxus, můžete si pronajmout pokoj v hotelu. Ceny se liší podle typu pokoje a balkón s výhledem na krajinnou zástavbu bude stát více peněz než tichý pokoj s výhledem do zahrady.

Hotelový pokoj v Noravanku může nabídnout tyto amenities - vlastní sociální zařízení s toaletou, sprchou a vysoušečem vlasů. Pokoj bude opatřen pohodlnou manželskou postelí, malou pracovní plochou a posezením, telefonem a televizí. V hotelu je také malá restaurace, která slouží snídaně, obědy a večeře. K dispozici jsou druhové jídel získané z místní zemědělské produkce, nebo můžete ochutnat netradiční arménská jídla.

Kemp Noravank je ideálním místem pro lidi, kteří hledají přímý kontakt s přírodou. Kemp Noravank má travnaté plochy pro stanování s vlastními stany nebo si můžete pronajmout vojenské stany, které odpovídají potřebám turistického nadšence. Kemp je kompletně vybaven, což znamená, že zde najdete toalety, sprchy a umyvadla, včetně umyvadel pro mytí nádobí. K dispozici je také malý obchod, který prodává základní potraviny a nápoje.

Postavení kempu je výhodné pro lidi, kteří se chtějí podívat na hory a celkově se pobavit. Kemp se nachází v centrech krajin a turistům nabízí skvělý výhled na okolní hory, sopečné horniny a skalnatý terén. Kemp umožňuje plně využít turistické zážitky spojené s procházkami, horskými túrami, kulturu Arménie poznat stokrát intenzivněji.
Zázemí v Noravanku je určeno pro každého, ať si vybere luxusní pokoj korunovaný sirem a hovězím, kempování s přenocováním pod hvězdami, nebo kratší výlety v okolí. Více informací o cenách a možnostech ubytování najdete na oficiálních stránkách Noravanku. Ať už zvolíte jakýkoli typ ubytování, pobyt v Noravanku bude určitě zážitkem na celý život.


Počasí Arménie Noravank


Arménie je klenotem Zakavkazska. Nachází se v Jižní Asii mezi Tureckem, Ázerbájdžánem, Gruzií a Íránem. Arménie je malá země, ale kdo ji navštíví, uvědomí si, že nabízí tolik krásných a fascinujících míst, že se jednoduše nedá všechno vidět za jeden den. Noravank je jedním z těch míst, které byste si měli při návštěvě Arménie určitě nechat ujít.

Noravank se nachází na úpatí pohoří Gnishik, asi 120 km jižně od arménského hlavního města Jerevanu. Klášter byl postaven v 12. století a je jedním z nejkrásnějších architektonických skvostů Arménie. Noravank je znám pro svou vynikající architekturu, historii a také pro neuvěřitelně krásné okolí.

Arménie má extrémní podnebí, které se velmi liší v různých částech země. Noravank leží v oblasti s kontinentálním podnebím, kterému dominuje suché léto a studená zima. V létě se teploměr může vyšplhat až na 35 ° C, zatímco v zimě mohou být teploty velmi nízké, když sníh pokrývá celou krajinu. Proto je nejlepší navštívit Noravank v období od května do října, kdy jsou teploty příjemné a srážky nejsou tak časté.

Nejlepší čas pro návštěvu Noravanku je na podzim, kdy se listí barevně změní a vytvoří nádhernou kulisu pro tento klášter. Zatímco v letních měsících může být velmi horko a dusno, na podzim je zde ideální procházka. Navíc se můžete těšit na mnoho festivalů, které se konají v oblasti okolo Noravanku v té době.

Klášter se nachází v soutěsce, která byla vytvořena řekou Amaghu. Je obklopen řadou vrcholů, které dosahují výšek až 2 500 metrů. Nedaleko od kláštera najdete také malou vesnici, kde si můžete koupit množství výrobků místních řemeslníků a ochutnat skvělá místní jídla.

Navštívit Noravank vám umožní objevit skutečnou krásu Arménie. Můžete si užít klid a ticho kláštera, neuvěřitelnou architekturu a okouzlující scenérii, která ho obklopuje. Pokud tedy plánujete návštěvu Arménie, nezapomeňte zahrnout Noravank do vašeho seznamu atrakcí, které musíte navštívit.


Dovolená Arménie Noravank


Arménie, země kolem hory Ararat, nabízí mnoho turistických atrakcí. Mezi nimi patří i návštěva kláštera Noravank. Ten se nachází v kanjonu řeky Amaghu, asi 122 kilometrů jihovýchodně od arménského hlavního města Jerevanu.

Noravank byl založen v 12. století, když se Arménie nacházela pod vládou syrského chalífy – Muslima Salih, a byl vybudován architektem Majstrelem Momikem. Klášter, který přežil zemětřesení a války, je považován za jedno z nejvýznamnějších uměleckých děl arménského středověkého období.

Noravank zahrnuje dvě krásné kostely. Sv. Kříž je malý, ale velmi působivý, zatímco Sv. Kříže Astvatsatsin je větší, ale mnohem více abstraktní. Vstup do většího kostela vás ohromí vysokým stropem složeným z oblouků, pravoúhlé řezy a krásné architektury.

Kromě kostelů, turisté u Noravanku dostanou příležitost procházet se v okolní krajině. Tam vidí skalní prvky – kratery, kamenné okvětní lístky, komíny, řeně i jiné úkazy vytvořené erozními silami.

Pokud budete mít chuť na dobré jídlo, určitě si vychutnejte některé z arménských specialit, které se nabízejí v restauraci nedaleko Noravanku.

Pokud plánujete návštěvu kláštera, je doporučeno jet za doprovodu průvodce. Pokud si pronajmete auto, budete se muset dostat z kamenité cesty do turistického srubu, a pak procházet křivolakou cestou, aby se dostali k samotnému klášteru.

Dovolená v Noravanku může být velmi pěkným a velkolepým zážitkem. Je to ideální místo pro ty, kteří mají rádi starodávné památky a přírodu. Pokud se vydáte na cestu, neprohloupíte a zcela jistě získáte nezapomenutelné zážitky.


Letenka Arménie Noravank


Noravank je jedním z nejvýznamnějších památek v Arménii. Tento klášter, který se nachází na úpatí hory, je nejen centrem křesťanského náboženství, ale také atrakcí pro turisty z celého světa. Pokud se chystáte navštívit Noravank, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky.

Letenka na Armenii s Noravankem je velmi snadno dostupná, především díky rozvinuté síti aerolinií v této oblasti. V Arménii existuje několik letišť, která přijímají mezinárodní lety, ale nejlepší možností pro cestování do Noravanku je letiště Jerevan.

V Jerevanu se nachází největší letiště v Arménii, které se nazývá Zvartnots International Airport. Tento letiště přijímá pravidelné lety nejen z evropských, ale také z asijských zemí. Pokud cestujete z Evropy, vaše letenka na Armenii vás stojí zhruba 4 hodiny letu.

Po příletu na letiště Zvartnots se budete muset přesunout do města Jerevan, odkud se nachází klášter Noravank vzdálený asi 120 km. Nejbližší letiště k Noravanku se nachází v regionu Sisian, ale přímé lety na toto letiště zatím nejsou k dispozici.

Doporučujeme vám pronajmout si auto nebo využít služby místní taxislužby k přepravě z letiště do města Jerevan a poté do kláštera Noravank. Cesta z Jerevanu do Noravanku trvá zhruba 2-3 hodiny, v závislosti na dopravní situaci.

Pokud se chcete vyhnout problémům při hledání letenek na Armenii, doporučujeme vám využít služeb letových společností, které nabízejí levné letenky na Armenii. Můžete si také zakoupit letenky na Armenii online na různých webových stránkách, které srovnávají ceny letů od různých aerolinií.

V každém případě si nezapomeňte před cestou do Arménie zkontrolovat platnost vašeho cestovního pasu a najít odpovídající cestovní pojištění. S těmito drobnými úpravami se můžete plně soustředit na jedinečnou krásu kláštera Noravank a celého Arménska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Noravank


1. Jaké jsou vstupné poplatky do kláštera Noravank?
- Dospělí platí 1500 dramů (cca 110 Kč), děti a studenti 750 dramů (cca 55 Kč).
2. Kdy má klášter Noravank otevřeno?
- Klášter je otevřen každý den od 9:00 do 17:30 hodin.
3. Lze si v klášteře Noravank zakoupit suvenýry?
- Ano, na místě je malý obchod s tradičními arménskými suvenýry, jako jsou například keramika, šperky a kožešiny.
4. Je v klášteře Noravank možné fotografovat?
- Ano, fotografování a natáčení videí je povoleno. Pouze ve vnitřních prostorech kostela je zakázáno fotografování během bohoslužby.
5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu kláštera Noravank?
- Nejlepší doba pro návštěvu je od jara do podzimu, kdy jsou přírodní scenérie v okolí kláštera nejkrásnější. V létě je však možné narazit na vysoké teploty a v zimě na silné sněhové srážky, které mohou mít vliv na přístupnost kláštera.
6. Lze v klášteře Noravank najít restauraci nebo stánky s občerstvením?
- Ano, přímo na místě se nachází několik stánků s občerstvením a restaurace s tradiční arménskou kuchyní.
7. Je v okolí kláštera Noravank možné najít ubytování?
- Ano, v okolí se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování v různých cenových kategoriích.
8. Jaká je vzdálenost kláštera Noravank od hlavního města Jerevanu?
- Klášter je vzdálen přibližně 120 km od Jerevanu, cesta trvá asi 2 - 2,5 hodiny jízdy.
9. Je třeba dodržovat nějaká speciální pravidla při návštěvě kláštera Noravank?
- Je respektovat místní zvyklosti a tradice, jako je například oblékání do slušivého oblečení a odložení klobouků v kostele. Dále je třeba dbát na dodržování klidu a nepřinášet do kostela potraviny nebo alkohol.
10. Jak se dostat z Jerevanu do kláštera Noravank?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na místě, je pronajmout si auto se soukromým řidičem, což v Jerevanu není příliš drahé. Alternativou jsou také organizované zájezdy, pronájem motocyklu nebo skútru, nebo veřejná doprava jako autobusy nebo taxislužby.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách