Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Čierna Hora Kotor

Počasí Čierna Hora Kotor


Černá Hora je krásnou zemí, která se nachází na Balkáně. Jedním z nejvíce navštěvovaných míst v Černé Hoře je město Kotor. Klima v této oblasti je typicky mediteránní, což znamená mírné zimy a horká léta. Počasí v Kotoru bývá velmi příjemné, což dělá z tohoto místa výbornou turistickou destinaci.

Léto v Kotoru je obvykle velmi horké. Teploty mohou často dosahovat 30 – 35 stupňů, což může být pro některé lidi příliš. Nicméně, mírný vánek od moře často zpříjemňuje léto a dělá ho příjemnějším. V létě se také průměrně vyskytuje pouze několik málo dní deště a zbytek času bývá slunečno.

Podzim v Kotoru znamená mírné zchladnutí a pravděpodobnost srážek se postupně zvyšuje. Nicméně, podzim v Kotoru stále nabízí poměrně teplé a příjemné počasí, což vytváří dobré podmínky pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit tuto oblast.

Zima v Kotoru může být chladnější než na jiných místech v Černé Hoře. Teploty se mohou pohybovat kolem 10 stupňů, ale mohou být i nižší. Večery se mohou stát chladné, takže byste měli být připraveni na vrstvení oblečení. Nicméně, zima v Kotoru má určité kouzlo, zejména kvůli omezenému počtu turistů.

Jaro v Kotoru je krásné období, kdy se město probouzí k novému roku. Po zimě se město opět roztančí a okolní hory se opět pokryjí zelení. Teploty se opět začnou zvyšovat, což znamená, že turisté mohou začít opět plánovat své dovolené.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Kotoru bývá velmi příjemné, což z něj dělá skvělé místo pro dovolenou. Nicméně, záleží na vás, jaké počasí preferujete a jaký druh aktivity plánujete. Bez ohledu na to platí, že Kotor je krásným městem, které stojí za návštěvu kdykoliv v průběhu roku.


Ubytování Čierna Hora Kotor


Černá Hora je malá země na Balkáně, kterou mnoho turistů považuje za skrytý klenot Evropy. Tato kouzelná země plná kontrastů a zářivých krajů nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí pro nezapomenutelnou dovolenou. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Černé Hoře je Kotor, malebné a historické městečko, které láká návštěvníky svým romantickým a pohádkovým kouzlem.

Pokud se rozhodnete Kotor navštívit, nezapomeňte si zajistit kvalitní a pohodlné ubytování. Město Kotor nabídne návštěvníkům množství různých typů ubytování, ať už se jedná o hotely, apartmány, penziony nebo hostely. Vybrat si můžete z řady možností, podle vašich potřeb a požadavků.

Jedním z nejlepších hotelů v Kotoru je HUMA Kotor Bay. Tento pětihvězdičkový hotel leží přímo u moře a nabízí kromě luxusního ubytování také bazén, spa a wellness centrum, soukromou pláž, restauraci s výhledem na moře a mnoho dalšího. Pokud hledáte něco ještě exkluzivnějšího, můžete se ubytovat v jedné z několika vil, které se nacházejí přímo u pobřeží a nabízejí úžasný výhled na moře.

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat za nižší cenu a preferují spíše menší a příjemné ubytování, jsou zde penziony a soukromé apartmány. Ty nabízejí obvykle jednodušší, ale čisté a pohodlné pokoje a jsou ideálním řešením pro ty, kteří preferují více soukromí a nezávislost na hotelovém režimu.

Hostely jsou také populární možností ubytování v Kotoru, zvláště mezi mladými cestovateli, kteří chtějí strávit dovolenou za nižší cenu a zároveň poznat nové lidi. Hostely se nacházejí převážně v centru města nebo v jeho bezprostřední blízkosti a nabízejí obvykle sdílené pokoje, společenskou místnost a kuchyň.

Kotor a Černá Hora obecně jsou stále ještě neobjevenou perla turistického ruchu a nabízí neuvěřitelnou kombinaci nádherné historie, kultury, krásné přírody a skvělého jídla, a to vše za velmi přijatelné ceny. Pokud se rozhodnete navštívit tuto krásnou zemi, nezapomeňte si zajistit kvalitní a pohodlné ubytování, které vám zajistí skvělou dovolenou plnou zážitků a nezapomenutelných momentů.

Jak bývá u měst často zvykem, Kotor není prostorný a cítíte se zde mnohem více obklopení historií, než jinde. To se však nevztahuje výhradně na jeho vlastní historii, ale i okolí města. Kotor leží v samotném srdci Kotor Bay, což je jedna z nejkrásnějších zátok na světě, obklopená velkolepými horami, které se zvedají přímo ze dna zátoky.

V Kotoru naleznete mnoho historických památek, jako třeba staré město, které je v současnosti součástí UNESCO světového dědictví. Naleznete zde tisíce let staré hrady, kláštery i mnoho kostelů. V okolí města se pak nachází nádherné přírodní památky jako například národní park Durmitor, které jsou ideální pro turistiku, cykloturistiku či vodní sporty.

Kotor je bezpochyby jedním z nejúchvatnějších turistických cílů Černé Hory i celého Balkánu, a pokud si vezmete tipy ohledně ubytování v tomto krásném městě, můžete si být jisti, že si svou dovolenou užijete na maximum a budete se chtít sem vrátit znovu a znovu.


Letenka Čierna Hora Kotor


Čierna Hora, země krásných hor a pláží, má co nabídnout turistům z celého světa. Mezi nejkrásnější místa této země patří město Kotor, které je navštěvováno rok co rok tisíci turisty. Pokud byste se také chtěli podívat do tohoto kouzelného města, nejrychlejší a nejpohodlnější cestou je letecky.

Letenky do Černé Hory jsou dostupné z mnoha destinací po celé Evropě. Mnoho aerolinií nabízí přímé lety do Podgoricy, hlavního města Černé Hory, a z něj je již jen krátká cesta do města Kotor. Přímý let z Prahy do Podgoricy trvá zhruba 2 hodiny.

Z Podgoricy se pak můžete do města Kotor dopravit autobusem nebo půjčeným vozem, nebo si můžete objednat přímou transferovou službu od aerolinek. Nejlepší volbou jsou ale pronajatá auto nebo taxi, jelikož vám umožní snadno a pohodlně cestovat po celé Černé Hoře a navštívit tak další krásné místa.

Cestování letadlem do Černé Hory vám ušetří spoustu času a usnadní vám vaši dovolenou. Můžete si tak užívat krásné přírody a historických památek, které tato země nabízí, s minimálním množstvím stresu a starostí.

Pokud rádi cestujete a rádi objevujete nová místa, nenechte si ujít možnost návštěvy města Kotor a celé Černé Hory. S výhodnou letenkou a půjčeným vozem určitě neuděláte chybu, a budete mít jedinečnou příležitost poznat kouzlo této krásné balkánské země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Kotor


1. Jaká měna se používá v Černé Hoře?
Odpověď: Oficiální měnou Černé Hory je euro.

2. Kde se nachází Kotor?
Odpověď: Kotor je město v jižní části Černé Hory na pobřeží Jaderského moře.

3. Jak se dostat z letiště do Kotoru?
Odpověď: Nejbližší letiště k Kotoru je letiště Tivat. Z letiště lze do Kotoru jet taxíkem, nebo autobusem.

4. Kde se nachází nejznámější pláže v Černé Hoře?
Odpověď: Nejznámější pláže v Černé Hoře se nacházejí v Budvě, Petrovacu a Herceg Novi.

5. Můžu si pronajmout auto v Černé Hoře?
Odpověď: Ano, v Černé Hoře si lze pronajmout auto u několika autopůjčoven, které se nacházejí například v Tivatu nebo Podgorici.

6. Co stojí za to vidět v Kotoru?
Odpověď: V Kotoru stojí za to vidět staré město a jeho hradby, katedrálu Sv. Tripuna, Muzeum města Kotoru a řadu dalších historických památek.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Černé Hory?
Odpověď: Nejvhodnější doba na návštěvu Černé Hory je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a počasí stabilní.

8. Je nutné mít vízum pro návštěvu Černé Hory?
Odpověď: Pro občany zemí Evropské unie a několika dalších států není nutné mít vízum pro návštěvu Černé Hory. Pokud máte nejistotu, před cestou se zkontaktujte s černohorským velvyslanectvím v zemi, kde žijete.

9. Kde se nachází nejvyšší vrchol v Černé Hoře?
Odpověď: Nejvyšší vrchol v Černé Hoře se jmenuje Bobotov Kuk a nachází se v NP Durmitor.

10. Jaká je nejlepší cesta na návštěvu NP Durmitor?
Odpověď: Nejlepší cesta na návštěvu NP Durmitor je z města Zabljak, které se nachází v blízkosti národního parku. Zabljak je dostupný autobusem nebo autem.


Dovolená Čierna Hora Kotor


Čierna Hora je světoznámé přímořské letovisko, které se pyšní krásnými plážemi, podmanivou přírodou a malebnými městečky. Jedním z nich je i Kotor, který má co nabídnout jak milovníkům historie a kultury, tak i těm, kteří se chtějí jen odpočinout a užít si slunce a moře.

Kotor je historické město, které je zároveň i přístavem pro lodě. Jeho středověké centrum se nachází na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a není těžké pochopit proč. Malebné uličky, kostely a paláce z období benátské nadvlády vás vtáhnou do svého kouzla a nadchnou svým romantickým nádechem. Držte se místních zvyklostí a procházejte se svažujícími se uličkami, kterými se dostanete až k uvědomělému okolí s výhledem na záliv.

Samozřejmě, nedaleko se nacházejí také krásné pláže. Oblasti okolo Kotoru jsou proslulé svými nádhernými plážemi s možností vodních sportů jako je windsurfing, jachting nebo kitesurfing. Mezi nejkrásnější patří pláž Jaz, kde probíhají v letních měsících koncerty světových hvězd.

Kde se vzít ubytování? Pokud rádi trávíte dovolenou v luxusu, určitě vyzkoušejte být nocovat na malebných ostrovech v blízkosti Kotoru. To je perfektní způsob, jak se dostat do kontaktu s oblíbenou společností, se svými zájmy a mořem. Městečko nabízí také hotely a apartmány v různých cenových kategoriích. Pro romantiky zase existují půvabné penziony a lázeňské hotely. Kteroukoli variantu si zvolíte, vždy se budete cítit jako doma.

Kromě pláží a krás, které se nacházejí v okolí městečka, se zde nachází i spousta dalších atrakcí. Například si můžete zajít na výlet do národního parku Lovcen, kde se nachází masivni útesy s výhledem na záliv. Pro ty, kteří hledají ještě více adrenalinu, je tu také možnost výletu na rafting na řece Tara. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli z těchto aktivit, budete mít nevyměnitelný zážitek.

Pokud tedy hledáte pro svou dovolenou místo, kde se můžete ponořit do historie a zároveň si užít plážový a vodní svět, není nad Kotor na Čierné Hoře. Na vás teď jen záleží, zda si tam zajdete na prodloužený víkend, či zda si o víkendech užijete ubytování u pláže. Jakýd pro výběr si také vyberete, budete určitě spokojeni.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách