Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Rumunsko Transylvánské Alpy

Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Transylvánské Alpy


1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce Transylvánských Alp?
- Transfăgărășan, Bran Castle, Bran Village, Peleș Castle, Sinaia Monastery, Poenari Castle, Bâlea Lake, Sighișoara Citadel, Râșnov Fortress.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v Transylvánských Alpách?
- Pěší turistika, horské túry, horská kola, vodní sporty, zimní sporty, výlety po památkách a zámcích.

3. Jak se dostat do Transylvánských Alp?
- Letadlem z Bukurešti nebo jiného většího města v Rumunsku, vlakem z měst v Rumunsku (např. Brașov), autobusem, autem nebo na kole.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Transylvánských Alp?
- Nejlepší čas na návštěvu je od června do srpna, kdy jsou nejlepší podmínky pro pěší turistiku a další outdoorové aktivity. V zimě se můžete těšit na zimní sporty.

5. Je v Transylvánských Alpách bezpečno?
- Ano, Transylvánské Alpy jsou obecně bezpečným regionem. Nicméně se doporučuje být opatrný na místech s vyšším rizikem krádeží a podvodů.

6. Jaké jsou doporučené ubytovací možnosti v Transylvánských Alpách?
- Existuje řada ubytovacích možností v Transylvánských Alpách, od luxusních hotelů až po penziony a horské chaty. Doporučujeme prozkoumat možnosti ubytování v blízkosti vaší preferované atrakce.

7. Jak je situace s jídlem a pitím v Transylvánských Alpách?
- V Transylvánských Alpách najdete mnoho restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat místní kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet tradiční pokrmy jako sarmale (zelné závitky), mititei (grilovaná masa) a mici (pikantní klobásy). Místní pivo je také velmi oblíbené.


Dovolená Rumunsko Transylvánské Alpy


Transylvánské Alpy jsou jednou z nejkrásnějších částí Rumunska a nabízejí návštěvníkům vynikající možnosti pro dovolenou plnou outdoorových aktivit, turistiky a poznávání místní kultury a historie. Transylvánské Alpy, také známé jako Karpaty, se prostírají po celém středním Rumunsku a skládají se z řady pohoří a horských masivů.

Když uvažujete o dovolené v Transylvánských horách, prvním místem, které byste měli zvážit, je Bucegi Mountains National Park. Park nabízí návštěvníkům nejen nádhernou krajinu, ale také několik míst k historickému a kulturnímu poznávání. Například zde najdete pevnost Bran Castle, známou jako "hrad Drákula" a v současnosti muzeum, připomínající osobnost legendárního knížete Vlad Tepese, zvaného také Drákula.

Další zajímavou lokalitou v Transylvánských horách je horský masiv Fagaras. Pokud máte chuť se vydat na vysokohorskou túru, Fagaras je pro vás tím nejlepším místem. Tady se nachází nejvyšší hora Rumunska, Moldoveanu, s výškou 2 544 metrů. Tento vzdušný svět nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky a pohledy na nádhernou krajinu.

Pro milovníky horské cyklistiky a jízdy na koni je ideálním místem pro dovolenou starobylé město Sighișoara, které leží v blízkosti masivu Cindrel.

V zimním období nabízí Transylvánské hory příležitost pro sjezdové lyžování, poskytující desítky kilometrů lyžařských tratí.

Nejen příroda, ale také místní kultura a historie jsou velmi zajímavými aspekty Transylvánských hor. Zde najdete nejen stovky let staré kostely a křižovatky, ale také mnoho zámků a pevností. Můžete navštívit zámek Corvinest, známý také jako Hunedoara Castle, který byl postaven v 15. století a patří mezi nejznámější a nejkrásnější zámky v zemi.

Pokud máte rádi výlety, rádi objevujete nová místa a užíváte si krásy přírody, pak je Rumunsko Transylvánské Alpy vaší ideální destinací pro dovolenou. To vše v kombinaci s mimořádnou kulturou a historií, která se zde nabízí.


Počasí Rumunsko Transylvánské Alpy


Transylvánské Alpy tvoří jedno z nejvýraznějších horských pohoří v Rumunsku. Tento mohutný horský masiv se táhne na ploše 101.000 hektarů a může být pro turisty i méně zkušené pěší turisty vzrušujícím místem. Avšak, než budete cestovat po této oblasti, musíte si být vědomi počasí v Transylvánských Alpách.

Transylvánské Alpy se nacházejí na severozápadě Rumunska a vděčí za svou nádhernou krajinu vysokým horským vrcholům a hlubokým údolím. Klima v této oblasti je převážně kontinentální, s drsnými zimami a vlhkými větry.

Zima v Transylvánských Alpách začíná v listopadu a končí v březnu. Sníh v této oblasti může dosahovat až několika metrů a teploty v horách mohou klesnout až k -10 °C. V zimních měsících se však mohou vyskytnout i teploty nad 0°C, a to zejména v nižších polohách pohoří.

Na jaře se počasí v Transylvánských Alpách pomalu zlepšuje, ale náhlé změny teploty a deštivé dny jsou stále ještě běžné. V průběhu léta jsou teploty v nižších polohách horského masivu mnohem příjemnější, ale vysokohorské oblasti zůstávají stále chladné.

Jesen v Transylvánských Alpách je obvykle krátká, ale příjemná. Teploty klesají pomalu, a to až do příchodu zimy.

Při cestování Transylvánskými Alpami by si lidé měli být vědomi, že počasí se může rychle změnit a mohou přijít deštivé dny. Proto je vždy dobré mít s sebou dostatek náhradního oblečení a vhodné vybavení.

K závěru lze říci, že Transylvánské Alpy nabízejí neuvěřitelné přírodní scenérie, ale počasí zde může být nepředvídatelné. Proto je nutné být vždy dobře připraven, ať už cestujete kdykoliv v roce.


Letenka Rumunsko Transylvánské Alpy


Transylvánské Alpy, místo, kde se snoubí nádherná divoká příroda a historické památky, jsou jednou z nejzajímavějších lokalit Rumunska. Pokud o tomto regionu sníte a toužíte po dobrodružné dovolené, pak letenka do Transylvánských Alp by pro vás mohla být tou správnou volbou.

Transylvánské Alpy leží ve středu Rumunska a podle mnohých k nim patří nejkrásnější pohoří v Evropě. Pro milovníky přírody a turistiku je to ideální místo. Pohoří nabízí nádherné hory, horské prameny a řeky, alpská jezera a splývající smluvenky - to vše obklopené zelenými lesy, které nabízí útočiště pro divokou zvěř a bezpočet druhů ptáků.

Mezi nejpopulárnější atrakce, které tuto oblast nabízí, patří například Nebeská Brána. Skalní věž, která vám nabídne jeden z nejfantastičtějších výhledů na celé pohoří. Pro ty, kdo si chtějí prohlédnout některé z historických památek, nabízí se možnost navštívit krásné hradby z doby středověku. A pokud máte chuť na nějakou touhu po dobrodružství, vyzkoušet si můžete možnost výletů, bungee jumpingu nebo raftingu.

Jedním z nejkrásnějších vrcholů v Transylvánských Alpách je Varful Omu. Je to nejvyšší vrchol celých jižních Karpat, vysoký 2505 metrů. Na vrchol se můžete dostat pěší turistikou a výhled z vrcholu na okolní krajinu vás jistě uchvátí.

O Transylvánských Alpách se říká, že jsou pro turisty ještě docela neobjevenou perlu, ale na druhou stranu jsou mnohými považovány za jedno z nejkrásnějších míst v Rumunsku. Pokud se rozhodnete tuto krásnou část země navštívit, bude to pro vás zažitek, který jistě nikdy nezapomenete. Tak proč nezkusit letenku do Transylvánských Alp a nezažít něco nezapomenutelného?


Ubytování Rumunsko Transylvánské Alpy


Transylvánské Alpy (Carpații Meridionali) jsou jedním z nejkrásnějších pohoří v Rumunsku, které lákají návštěvníky z celého světa. Tuto oblast můžete objevovat při turistických túrách, lyžování, horských výstupech nebo pouhém odpočinku v nádherné přírodě.

Transylvánské Alpy se rozprostírají v oblasti středního Rumunska a tvoří velkou část pohoří Karpaty. Tyto hory nabízí velké množství krásných vyhlídek, široké sítě turistických tras a spoustu možností pro outdoorové aktivity.

Při návštěvě Transylvánských Alp si můžete vybrat mnoho různých možností ubytování. Od kempů, přes horské chaty až po hotely různých kategorií.

Pokud dáváte přednost přímému kontaktu s přírodou, můžete se rozhodnout pro spaní pod stanem. V okolí Transylvánských Alp najdete mnoho kempů, které nabízejí skvělé zázemí pro vaši dovolenou. Kromě stanových ploch můžete zde najít i sprchy, toalety a mnoho dalšího zázemí.

Pokud chcete zažít autentickou atmosféru hor, můžete se ubytovat v horské chatě. Tyto chaty nalézáte v okolí horských středisek a nabízejí kromě ubytování i celodenní stravování. V horských chatach si můžete vychutnat pravou horskou atmosféru a díky horským výškám se můžete těšit z krásných výhledů na okolní přírodu.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, v okolí Transylvánských Alp najdete mnoho hotelů různých kategorií. Tyto hotely nabízejí špičkové služby, bazény, wellness centra a mnoho dalšího, co vám zajistí maximální pohodlí během vaší dovolené.

Transylvánské Alpy jsou rovněž ideálním místem pro letní i zimní sporty. Půjčovny sportovního vybavení a lyžařské střediska se nacházejí nedaleko většiny ubytování. Ubytování zde nabízí množství zábavy a aktivit, které si můžete užít sami, s rodinou nebo s přáteli.

Transylvánské Alpy jsou výjimečné pro svoji přírodu a krásnou scenérii. Kromě turistických tras zde najdete i řadu turistických atrakcí, jako jsou krásná zřícenina Castle Bran, Kostel sv. Michala v Dăbârcenu, klášter v Curtea de Argeș nebo památku na Vlad III. Dracula na zřícenině Târgoviște. Díky těmto atrakcím se můžete dozvědět více o historii Rumunska a odkud se vlastně zrodil legendární Dracula.

Transylvánské Alpy nabízejí mnoho možností, jak si užít dovolenou v přírodě. Ať už si vyberete stanování, horskou chatu nebo hotel, nebudete muset pochybovat o krásách, které tato oblast nabízí. Vydajte se do této krásné oblasti a objevujte nádhernou přírodu Transylvánských Alp.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách