Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)

Dovolená Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


La Ciudad Perdida, also known as The Lost City, is a must-visit destination for travelers looking for adventure and cultural immersion in Colombia. Located in the Santa Marta mountains, it is an ancient city that remained hidden for centuries and was only discovered in the 1970s.

The journey to reach La Ciudad Perdida can be challenging, but it is also incredibly rewarding. A multi-day trek through dense rainforest, crossing rivers and streams, and climbing steep hills brings visitors to this fascinating archaeological site. You will need to be physically fit to complete the trek, but it is not only about the physical challenge but about the chance to immerse yourself in the beautiful natural surroundings of the mountains.

Once you arrive at La Ciudad Perdida, you will be awed by the architectural remains of the former city. However, it’s not only about the ruins; it’s about the entire experience of trekking through the jungle and being introduced to the local indigenous culture and customs.

The Wiwa and other indigenous groups are the traditional guardians of La Ciudad Perdida, and they consider it to be sacred ground. Visitors are expected to respect their traditions, dress modestly, and ask permission before taking photographs.

Guided tours are highly recommended and often led by indigenous guides who can share their deep knowledge of the region's ecology, history, and culture. They will explain the sites, the religious practices, and the customs that were part of life in La Ciudad Perdida over 600 years ago when it was booming with thousands of inhabitants.

During your trek, you will see breathtaking views of the Sierra Nevada mountains, cascading waterfalls, and exotic flora and fauna like tropical birds, monkeys, and jaguars. The cool running streams in the jungle will offer you a refreshing break after the sweaty uphill climb during the day.

The trek can usually last between four to six days, depending on your pace. Visitors can only enter La Ciudad Perdida with the permission of the locals. Be prepared for a steep ascent at the end when you'll climb 1,200 stairs without handrails.

In conclusion, La Ciudad Perdida is a magical place that will take you back in time to a civilization lost in history. An opportunity to immerse yourself in the ancestral customs of one of the few surviving indigenous cultures of the Americas. It's a worthwhile and unforgettable experience that any traveler to Colombia should consider.


Ubytování Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


La Ciudad Perdida, also known as The Lost City, is an ancient archaeological site located in the Sierra Nevada mountains of Colombia. It was built by the Tayrona indigenous people over 1,000 years ago and was only rediscovered in the 20th century.

Today, the site is a popular tourist attraction and there are several options for accommodation for visitors. The most common way to reach La Ciudad Perdida is through a multi-day trek that involves camping in the jungle. Most tour companies that offer the trek provide tents and sleeping bags for their customers, but it is recommended to bring your own sleeping bag liner for added comfort.

The camping experience at La Ciudad Perdida is quite rustic, with basic toilet and shower facilities provided at each campsite. There are no luxury amenities, but the breathtaking views and cultural significance of the site more than make up for the lack of creature comforts.

For those who are not keen on camping, there are also a few ecotourism lodges located in the nearby area. These lodges offer more comfort than camping, with private rooms, flushing toilets, and hot showers. Guests at these lodges can also enjoy other amenities, such as a swimming pool, restaurant, and bar.

Regardless of which option you choose, a visit to La Ciudad Perdida is an unforgettable experience that offers a glimpse into Colombia's rich history and cultural heritage. Just be sure to pack for the climate, as the Sierra Nevada mountains can get quite humid and rainy at times.


Letenka Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


La Ciudad Perdida, nebo také The Lost City, je historický komplex starověkých stavby, který se nachází v srdci kolumbijské Sierra Nevada de Santa Marta. Tento komplex je starý tisíce let, a kromě Královského města Machu Picchu v Peru se jedná o nejdůležitější archeologickou lokalitu v jihoamerické Kolumbii.

La Ciudad Perdida byla objevena v roce 1976 skupinou místních rolníků a od té doby byla několikrát navštívena archeology a turisty z celého světa. Přejít se k této ztracené civilizaci však vyžaduje náročnou 5denní pěší túru v divoké krajině, která zahrnuje překonávání řek, strmých kopců a klesání do údolí.

Přesto je tato cesta pro turisty stále velmi populární a stále více a více cestovatelů se rozhoduje navštívit tento historický komplex. Pokud se tedy chystáte na cestu do Kolumbie, návštěva La Ciudad Perdida by měla být na vašem seznamu. Abyste se tam dostali, je třeba zakoupit letenku do Santa Marta, což je poslední město, kde je možné se připravit na cestu k lokaci.

Při návštěvě La Ciudad Perdida si budete moci prohlédnout neuvěřitelné kamenné terasy a zříceniny božstev, které byly postaveny již před tisíci let. Všude se vám nabídne neuvěřitelný výhled na přilehlá údolí a horizont.

Tuto cestu bychom doporučili pro každého, kdo je dobrodružnější typ, a rád vidí historické a archeologické památky. Připravte se na náročný přechod, ale také na úžasný zážitek, který si budete pamatovat celý život.


Počasí Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


Kolumbie, překrásná země s bohatou historií, neustále láká turisty z celého světa. V centrální části Kolumbie se nachází La Ciudad Perdida, neboli Ztracené město, které je největší atrakcí této oblasti. Jedná se o starodávné město, které bylo postavené Indiány před více než 600 lety, ale bylo opuštěno a zapomenuto po dobytí španělských kolonistů.

Nejen svým kulturním a historickým významem, ale i svým umístěním uprostřed deštného pralesa, La Ciudad Perdida přitahuje návštěvníky, kteří touží po dobrodružství a překonání sama sebe. Proto nejen fyzicky náročná treková cesta, ale také počasí v této oblasti může být pro návštěvníky náročné.

Kolumbie leží na severní polokouli, takže tam jsou roční období stejná jako v České republice. Nicméně, v La Ciudad Perdida panuje tropické podnebí. To znamená vyšší teploty a vlhkost v průběhu celého roku, avšak s obdobím vlhka a sucha.

Měsíce září a října jsou považovány za největší období dešťů. Během této doby může pršet celý den a návštěvníci se musí připravit natolik, aby si úpěnlivě přáli krásné slunečné dny. Nicméně, období dešťů je také nejkrásnější částí roku, protože prales kvete a zeleň je velmi intenzivní. Pokud cestovatelé navštíví La Ciudad Perdida v tomto období, budou potřebovat pláštěnky, spoustu oblečení, které dobře absorbuje vlhkost, a dostatek odvahy překonat množství bahenních cest.

Na druhou stranu, období sucho od prosince do února se většinou považuje za ideální pro návštěvu La Ciudad Perdida. Teploty jsou příjemné a srážkové úhrny jsou mnohem nižší. Nicméně, návštěvníci by měli být opatrní při plánování své cesty, protože období sucho také přináší větší množství turistů, což znamená více lidí na úzkých cestách a méně soukromí.

Zkrátka, počasí v La Ciudad Perdida je velmi důležité při plánování cesty, ale není vším. Bez ohledu na počasí, návštěva La Ciudad Perdida je jedinečným a nezapomenutelným zážitkem, který přináší návštěvníkům možnost prozkoumat a objevovat jednu z největších historických památek latinskoamerické kultury.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie La Ciudad Perdida (The Lost City)


1. Co je Kolumbie La Ciudad Perdida?
Kolumbie La Ciudad Perdida, také známá jako The Lost City, je starověké město, které bylo nalezeno v Kolumbii v roce 1975. Toto město bylo postaveno před více než 1 000 lety kmene Tayrona a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Jižní Americe.

2. Jak se dostat do Kolumbie La Ciudad Perdida?
K cestě do Kolumbie La Ciudad Perdida je třeba se přihlásit u jedné z několika organizací, které jsou oprávněné provádět turisty na tuto cestu. Nejbližším městem k městu je Santa Marta, odkud se vypravíte na třídenní trek přes národní park Sierra Nevada de Santa Marta.

3. Jak dlouho trvá trek do Kolumbie La Ciudad Perdida?
Trek do Kolumbie La Ciudad Perdida trvá obvykle 4-6 dnů. Celková délka trasy je asi 44 kilometrů a turisté musí překonat několik strmých stoupání a klesání.

4. Je trek náročný?
Trek do Kolumbie La Ciudad Perdida je značně náročný a vyžaduje dobré fyzické přípravy. Turisté musí být schopni chodit po dobu 5 až 8 hodin denně, překonat strmá stoupání a seskoky a přizpůsobit se vysoké vlhkosti a teplotám.

5. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Kolumbie La Ciudad Perdida?
Nejlepší doba k návštěvě Kolumbie La Ciudad Perdida je během suchého období od prosince do března. Během deštivé sezóny od dubna do listopadu je trek velmi obtížný.

6. Je nutné mít očkování před návštěvou Kolumbie La Ciudad Perdida?
Před návštěvou Kolumbie La Ciudad Perdida není vyžadováno žádné specifické očkování, ale je vždy doporučeno mít očkování proti žluté zimnici a dalším nemocem, které jsou běžné v jihoamerických zemích.

7. Jaké jsou ubytovací možnosti na treku do Kolumbie La Ciudad Perdida?
Během trasy jsou turistům k dispozici jednoduché chaty, které poskytují základní ubytování, jako jsou jamky, matrace a moskytiéry. Nocleh se dělí s ostatními turisty.

8. Kolik stojí trek do Kolumbie La Ciudad Perdida?
Náklady na trek do Kolumbie La Ciudad Perdida se mohou lišit v závislosti na organizaci, kterou si vyberete. Cena se obvykle pohybuje mezi 250 a 500 USD na osobu, což zahrnuje ubytování, stravu a průvodce.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách