Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona

Počasí Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Kolumbie je země, která je proslulá svými krásnými plážemi a úžasnými krajinnými scenériemi. Jedním z nejnavštěvovanějších národních parků v této zemi je Parque Nacional Natural Tayrona. Tento park se nachází v oblasti Santa Marta na severu Kolumbie a nabízí mnoho aktivit, jako jsou procházky, plavby lodí a šnorchlování. Tayrona patří mezi jednu z nejkrásnějších přírodních atrakcí Kolumbie a její návštěva rozhodně stojí za to.

Jednou z největších atrakcí parku je jeho pestrá a rozmanitá krajina. Krajina ve velkých pěšinách parku se skládá z pláží, vysokých hor a mnoha druhů lesů. Vzhledem k tomu, že park leží v zátoce Karibského moře, má většina pláží světle modrou vodu a bílý písek, což jsou ideální podmínky pro koupání a šnorchlování.

Další významnou vlastností parku je jeho klima. Kolumbie je známá svými tropickými podnebími a Tayrona není výjimkou. Park má teplé podnebí se stálou teplotou okolo 30°C po celý rok. V některých oblastech parku může být v průměru až 5000 mm srážek ročně. Období dešťů trvá od května do listopadu a je doporučeno, aby turisté navštěvovali park v období sucha. Když je park suchý, může spadnout pouze několik kapek deště, a proto je pro turisty bezpečnější a pohodlnější.

Park je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, jako jsou veverky, kapucínové opice, jaguáři a krokodýli. Návštěvníci se mohou těšit na výhledy na krásné fauny a floru v národním parku. Tayrona také hostí mnoho ptáků, jako jsou například kolibříci a papoušci. Turisté si zde mohou vychutnat nejen krásy samotného parku, ale i přírodní rozmanitosti, která jej obklopuje.

Tayrona nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, jako jsou procházky v lese, prohlídka vodopádů a plavby. Oblast je skvělá pro šnorchlování a potápění, neboť voda Karibiku je zde velmi čistá a průzračná. Kromě toho jsou v oblasti k dispozici také služby průvodců. Vzhledem k tomu, že jsou procházky těžké, turistrům se doporučuje využít průvodců, kteří poskytnou podporu a ochranu v případě potřeby.

Pokud hledáte jedinečné místo plné přírodních krás a dobrodružství, pak by Parque Nacional Natural Tayrona měl být na vašem seznamu míst k návštěvě. S nádhernými plážemi, pestrým krajinným scenery a fascinující faunou a florou je Teyrona jeden z nejúchvatnějších národních parků v Kolumbii. Nepochybně se daný park stane nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří se rozhodnou navštívit tuto oblast Kolumbie.


Dovolená Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Kolumbie je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v Jižní Americe a nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí k objevování krás této země. Jedním z nejkrásnějších míst, které Kolumbie nabízí, je Parque Nacional Natural Tayrona.
Tento národní park se nachází na karibském pobřeží a je obklopen deštným pralesem a horskými vrcholy Sierra Nevada de Santa Marta. Park je domovem mnoha zvířat, jako jsou opice, želvy a mnoho druhů ptáků, a také přírodními divy, jako jsou bělostné písečné pláže, které se táhnou podél pobřeží.

Kromě krásné přírody nabízí Parque Nacional Natural Tayrona také mnoho turistických aktivit. Nejpopulárnější činností je procházka po pláži a okolní krajině, která je skutečně nádherná. Pro ty, kteří touží po adrenalinu, mohou vyzkoušet šnorchlování, potápění nebo surfování. Zde se také nachází mnoho malebných vesnic, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako jsou ryby a exotické ovoce.

Při návštěvě Tayrony se nevyplatí podcenit climu. Vzhledem k tomu, že se park nachází v tropické zóně, teplota zde může být příliš vysoká, zejména v období největšího slunce. Proto je dobré se vybavit lehkým oblečením a připravit si dostatečné množství pitné vody a opalovacího krému.

Co se týče ubytování, v parku najdete několik možností, včetně kempů a malých hotelů. Pokud ale toužíte po luxusu, můžete se ubytovat v některém z luxusních hotelů, které se nachází v blízkosti parku.

Parque Nacional Natural Tayrona je ideálním místem pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Krásné pláže, horské výhledy a pestrost zvířat a rostlin nabízejí hudbu pro oči a uši, kterou ocení každý návštěvník. Kolumbie je krásná země, kde si můžete užít mnoho dobrodružství, a Parque Nacional Natural Tayrona je místo, na které se jen tak nezapomíná.


Letenka Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Pokud plánujete cestu do Kolumbie, nemůžete si nechat ujít jedno z nejkrásnějších národních parků - Parque Nacional Natural Tayrona. Leží na severu země, v Kolumbijských Kordillerách a je charakteristický svými plážemi, korálovými útesy, tropickými lesy a mírným klimatem.

Národní park je domovem pro mnoho exotických druhů fauny a flóry, jako je například tučňák hnědý, kajmani nebo jaguáři. Můžete zde pozorovat také mnoho druhů ptáků, hadů a želv. V regionu se také nachází mnoho archeologických nalezišť využívaných Kogi, Tayrona a Arhuaco kmeny, které zde žijí a dodnes si udržují své tradice a kulturu.

Park nabízí mnoho turistických aktivit, jako je potápění, šnorchlování, kanoistika, pěší turistika a jízda na koni. Pláže jsou skvělé pro slunění, relaxaci a pozorování zvěře. Výlet do parku můžete začít v městě Santa Marta, kde se nachází vstup do parku. Od Santa Marty je to asi 30 minut jízdy taxíkem nebo autobusem.

Pro vstup do parku budete potřebovat povolení a platby obvykle bývají od 5 do 10 dolarů v závislosti na sezoně. V případě, že byste chtěli navštívit některé z opuštěných pláží v parku, jako je Cabo San Juan nebo La Piscina, budete muset podstoupit přibližně dvouhodinový trek z hlavního vstupu.

Parque Nacional Natural Tayrona je určitě jedním z vrcholů Kolumbie a zaslouží si vaši pozornost. Takže ať už plánujete cestu s rodinou nebo s přáteli, neváhejte a zarezervujte si letenku do Kolumbie, abyste mohli prožít jedinečné zážitky a krásy tohoto nádherného národního parku.


Ubytování Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Parque Nacional Natural Tayrona je národní park v Kolumbii, který se nachází na karibském pobřeží mezi městy Santa Marta a Riohacha. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi a přitahuje turisty z celého světa díky své nádherné přírodě a plážím.

V tomto parku se nacházejí desítky pláží, především La Piscina, Cabo San Juan a Playa Cristal jsou nejpopulárnější. Tyto pláže se nacházejí v chráněné oblasti, kde jsou turisté povinni dodržovat pravidla ohledně ochrany přírody.

Pokud plánujete návštěvu Parque Nacional Natural Tayrona, doporučujeme si zarezervovat ubytování předem. V parku jsou k dispozici kempy, ale pokud si přejete něco pohodlnějšího, můžete si zvolit mezi několika možnostmi.

První možností jsou pobřežní chaty nebo "cabañas". Tyto chaty jsou v zásadě bungalovy na pláži, které poskytují vedlejší plážový výhled a umožňují vám vstát před západem slunce a pozorovat, jak se moře mění v průběhu dne. V pokojích jsou pohodlné postele a koupelny s tekoucí vodou a jsou ideální pro ty, kteří preferují luxusnější zážitek.

Další možností je kempování v táboře s koupelnou a toaletou. Tyto kempy jsou k dispozici na všech plážích v parku, ale pokud je plánujete navštívit během vysoké sezóny, doporučujeme si je zarezervovat předem. Kempy jsou obvykle dobře vybaveny a nabízí odkládací prostor na jídlo a další vybavení.

V poslední době se v parku objevily také ekologické lodě. Tyto lodě jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít pravé dobrodružství. Tyto lodě nabízejí útulný prostor k ubytování, zahrnují veškeré jídlo a pití a nabízejí vám možnost prozkoumat národní park z moře a pozorovat místní zvířata jako jsou delfíni, želvy a ryby.

Je důležité mít na paměti, že Parque Nacional Natural Tayrona je chráněná oblast, kde jsou turisté povinni dodržovat pravidla ochrany přírody. Kromě toho, že je nutné platit vstupné, mohou být omezeny určité aktivity, jako je koupání v určitých oblastech nebo sbírání suvenýrů. Pamatujte také, že je důležité vést zodpovědný turistický zážitek a chránit přírodu a zvířata v této unikátní oblasti.

Celkově lze říci, že ubytování v Parque Nacional Natural Tayrona nabízí širokou škálu možností pro turisty, kteří chtějí prožít nezapomenutelný zážitek v nádherném prostředí Karibiku. Ať už si vyberete chatu, kemp, ekologickou loď nebo něco jiného, bude zajištěno, že budete mít nezapomenutelný pobyt v této nádherné části Kolumbie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


1. Jak se dostat do Tayrona Národního parku?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Tayrona Národního parku, je letecky nebo autobusem. Z letiště nebo autobusového nádraží si můžete pronajmout auto nebo si zajistit přepravu na místo.

2. Kde se ubytovat v Tayrona Národním parku?
V parku jsou k dispozici kempy i bungalovy s výhledem na moře a pláže. V blízkosti parku se nacházejí i hotely a apartmány.

3. Co se dá v Tayrona Národním parku dělat?
V parku se dá podnikat řada aktivit jako například turistika, potápění, plavání, pozorování divokých zvířat či navštěvování historických památek.

4. Jak dlouho by měl být pobyt v Tayrona Národním parku?
Ideální délka pobytu v Tayrona Národním parku závisí na vašich plánech a zájmech. Obvykle však stačí 2 až 3 dny.

5. Je potřeba mít v Tayrona Národním parku očkování?
Zdravotní rizika v Tayrona Národním parku nejsou vysoká. Nicméně vhodné očkování proti žluté zimnici a hepatitidě A a B může být užitečné.

6. Jaké jsou nejlepší pláže v Tayrona Národním parku?
Nejlepší pláže v Tayrona Národním parku jsou Playa Cristal, Playa Concha, a Playa Grande.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Tayrona Národního parku?
Nejlepší období pro návštěvu Tayrona Národního parku je od prosince do března, kdy jsou nižší teploty a menší vlhkost vzduchu. Nicméně toto období bývá i nejvíce frekventované.

8. Je nutné mít s sebou speciální oblečení na návštěvu Tayrona Národního parku?
Je vhodné mít s sebou pohodlné a prodyšné oblečení pro turistické aktivity. Také se doporučuje mít s sebou široké klobouky, sluneční brýle a lehkou obuv.

9. Je v Tayrona Národním parku povoleno tábořit?
V parku jsou k dispozici kempy a bungalovy. Táboření mimo vyhrazené plochy není povoleno.

10. Je v Tayrona Národním parku bezpečno?
Park je velmi bezpečný a bezproblémový. Nicméně je třeba dodržovat základní bezpečnostní opatření a nehlédnout zrakem na majetek.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách