Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Rakousko Nationalpark Hohe Tauern

Dovolená Rakousko Nationalpark Hohe Tauern


Nationalpark Hohe Tauern, nachází se v Rakousku a je to největší národní park v Alpách. Pokrývá rozlohu více než 1800 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů divokých zvířat, včetně kamzíka, orla, medvěda a rysa.

Tento dechberoucí park nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí k objevování přírodních krás a k adrenalinovým aktivitám v každém ročním období. V letních měsících se můžete vydat na horské túry nebo na výlety na horských kolech a užít si krásy vysokých horských hřebenů a horských řek.

V zimě, Nationalpark Hohe Tauern nabízí skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding v některých nejlepších lyžařských areálech v Rakousku - Kitzbühelu a Zell am See. Lyžařské oblasti v Národním parku Hohe Tauern jsou dobře vybavené a nabízejí různé úrovně sjezdovek pro všechny.

Pokud hledáte spíše klidnější pobyt, Národní park Hohe Tauern taktéž nabízí mnoho možností k zapojení do venkovského života. Lze si návštěvu naplánovat tak, aby se soustředila například na vinnou stezku nebo na návštěvu místního trhu. Krásná panorama a klidné horské prostředí rovněž lákají na relaxační wellness pobyty.

Za návštěvu stojí také unikátní přírodní památka - Krimmlské vodopády, které jsou nejvyšší vodopády v celé Evropě. Navštívit je můžete po celý rok, ale pro ty nejlepší zážitky se doporučuje se vypravit sem během jarního tání, kdy hladina vody dosahuje svého maxima.

Kromě krásné přírody nabízí Nationalpark Hohe Tauern také kulturní zážitky. Ve městě Lienz je například možné navštívit tradiční rytířské turnaje. Kromě toho jsou v parku stovky malých vesniček, kde můžete ochutnat místní kuchařku a procházet se historickými uličkami.

Národní park Hohe Tauern je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dovolenou plnou přírodních krás, ale i pro ty, kteří chtějí zažít adrenalinové aktivity. Problém zde není najít si způsob jak si užít svého volného času a jistě si zde každý najde to, co mu nejvíce vyhovuje.


Počasí Rakousko Nationalpark Hohe Tauern


Národní park Hohe Tauern se rozkládá na území Rakouska a je to jeden z největších národních parků v Evropě. Tento park je domovem pro některé z nejvyšších hor v Rakousku, včetně nejvyšší hory, Grossglockneru (3 798 metrů). Park se rozkládá na ploše 1 800 km² a nabízí návštěvníkům příležitost objevovat krásu rakouské přírody.

Počasí v národním parku Hohe Tauern je ovlivněno vysokými horami, které způsobují rychlé změny počasí. V létě může být velmi teplé (až 30°C), ale také mohou být časté bouřky. V zimě je zde množství sněhu, který pokrývá tuto oblast až do jara. Teploty v zimě se pohybují okolo -10°C.

Vzhledem k množství srážek v této oblasti se zde nachází mnoho ledovců. Tyto ledovce jsou důležitým zdrojem vody pro oblast a významně ovlivňují místní ekosystémy. Ledovce mohou být znepokojivé pro turisty, kteří se mohou potkat s rizikem lavin a pádů kamene, takže je důležité dodržovat bezpečnostní pravidla.

V létě mohou návštěvníci parku využít turistické stezky a cyklostezky, které nabízejí úchvatné výhledy na okolní hory a údolí. V zimě je zde možnost na sjezdové lyžování, snowboardování, ale také na příjemné procházky v zasněženém údolí.

V parku se nachází mnoho druhů rostlin a zvířat, jako jsou zmije, rysy, lišky a kamzíci. Také zde můžete navštívit muzeum národního parku, které nabízí informace o historii a přírodě této oblasti.

Celkově je národní park Hohe Tauern krásným a fascinujícím místem pro turisty, kteří se chtějí dostat do kontaktu s rakouskou přírodou. Počasí může být náročné, ale je to malá cena za nádherné výhledy a zážitky, které tato oblast nabízí.


Ubytování Rakousko Nationalpark Hohe Tauern


Nationalpark Hohe Tauern je největší národní park v Rakousku. Nachází se na území východního Tyrolska, Salcburska a Korutan a rozkládá se na ploše více než 1 800 kilometrů čtverečních. Díky tomu nabízí mnoho aktivit a atrakcí pro turisty, kteří sem přijedou. Tomuto obrovskému národnímu parku dominuje vysoké pohoří s nejvyšší horou Rakouska, Grossglocknerem o výšce 3 798 metrů nad mořem.

Pro turisty, kteří sem přijedou, jsou k dispozici různé druhy ubytování. Několik možností je k dispozici v oblasti Matrei, která se nachází na úpatí Grossglockneru, kde se nachází i kostel sv. Rocha z 16. století. K dispozici jsou zde hotely, hostely a apartmány. Další možností jsou horské chaty, které nabízejí úžasné výhledy na okolní pohoří. Kdo by chtěl zažít jedinečnou atmosféru a zároveň ušetřit na ubytování, může se ubytovat v některém z lučních nebo horských táborů.

K dispozici jsou také rodinné hotely, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Tyto hotely nabízejí speciální aktivity pro děti a rodiny, jako jsou například horské túry, cykloturistika, jízda na koni nebo zimní sporty. Většina těchto hotelů nabízí také vybavení pro děti, jako jsou hřiště, bazény, mini-golfové hřiště nebo bilard.

Důležitým přínosem v této oblasti je také lázeňské léčení. K dispozici jsou zde léčebné termální prameny, které pomáhají při mnoha zdravotních problémech. K dispozici jsou také wellness centra a rehabilitační zařízení, kde si můžete užít přírodní léčebné procedury.

Když se rozhodnete navštívit Nationalpark Hohe Tauern, měli byste si předem zarezervovat ubytování. Ve vysoké sezóně bývají hotely a chaty rychle obsazené, a tak byste mohli mít problém s nalezením ubytování v místě, které si přejete. Proto doporučujeme, abyste si ubytování zarezervovali s náskokem.

Celkově řečeno je ubytování v Rakousku Nationalpark Hohe Tauern mnohostranné a poskytuje různé možnosti pro každého turistu. Bez ohledu na to, zda hledáte relaxaci v lázních, adrenalinové sporty nebo rodinnou dovolenou, najdete zde to, co vám vyhovuje. Pro turisty, kteří hledají nádhernou kombinaci přírody a zážitků, je Nationalpark Hohe Tauern nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Nationalpark Hohe Tauern


1. Jak dlouho trvá dojít na nejvyšší vrchol Rakouska, Grossglockner?
- Je to asi 8 hodinová túra, závisí to však na vaší fyzické kondici a zkušenostech.

2. Existují v parku cyklostezky?
- Ano, v parku je několik cyklostezek, které nabízí nádherné výhledy na okolní přírodu.

3. Mám psa, může se se mnou projít parkem?
- Ano, psy jsou v parku povoleny, ale musí být na vodítku.

4. Jaké aktivity jsou v zimě v parku k dispozici?
- V zimě se dá v parku lyžovat, snowboardovat, skialpinisticky cestovat, běžkovat a zimně turisticky chodit.

5. Je nutné mít při návštěvě parku průvodce?
- Ne, není to nutné, ale v parku jsou k dispozici průvodci, kteří mohou pomoci s výběrem tras a nabídnout další informace.

6. Jsou v parku k dispozici ubytovací kapacity?
- Ano, v parku je několik míst, kde je možné se ubytovat (horské chaty, hotely atd.).

7. Jaké jsou ceny vstupného do parku?
- Vstupné do parku je zdarma, ale některé aktivity (např. projížďka lanovkou) jsou placené.

8. Jak se nejlépe dostat do parku?
- Nejlépe se do parku dostanete autem, ale je možné použít také veřejnou dopravu (vlak, autobus).


Letenka Rakousko Nationalpark Hohe Tauern


Rakousko je země, která se může pochlubit krásnými scenériemi a úchvatnou přírodou. Jedním z nejkrásnějších míst je národní park Hohe Tauern, který se nachází v údolí řeky Salzach. Zde se nachází nejvyšší hora Rakouska - Grossglockner, která se tyčí do výšky 3 798 metrů nad mořem.

Navštívte Nationalpark Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern je největším národním parkem v Rakousku a nachází se na ploše téměř 1 800 km2. Celý park je rozdělen na tři části, z nichž každá nabízí návštěvníkům úchvatné panoramatické výhledy a nezapomenutelné zážitky.

První část, nazývaná Zell am See - Kaprun, je domovem ledovce Kitzsteinhorn a lyžařského střediska, které se těší velké oblíbenosti u milovníků zimních sportů. Turisté se sem mohou vydat i v letních měsících a prozkoumat zdejší krásnou přírodu.

Druhá část národního parku je nazývána Osttirol a nachází se na východě údolí řeky Salzach. V této části se nachází řada historických a kulturních památek, např. císařské hradby v Lienzu a mnoho dalších.

Třetí část národního parku se jmenuje Hohe Tauern a nachází se na západě údolí řeky Salzach. Tato část parku nabízí jedinečné možnosti pro procházky po neuvěřitelných scenériích.

Návštěvníci parku mohou podniknout nezapomenutelné túry a procházky přírodou všemi částmi národního parku. Některé z turistických tras vedou až k vrcholům hor nebo ke krásným vodopádům.

Jak se dostat do Nationalpark Hohe Tauern

Cesta do národního parku Hohe Tauern zahrnuje letenku do Rakouska a následnou cestu do národního parku. Nejbližším letištěm je Salcburk, který leží pouhých 100 kilometrů od parku. Z letiště se můžete dostat do národního parku vlakem nebo autobusem.

Návštěva Nationalpark Hohe Tauern v Rakousku zaměřená na přírodu, turistiku a sportovní aktivity je nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka. Pokud máte rádi přírodu, určitě byste neměli vynechat návštěvu tohoto národního parku.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách