Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Spojené království Oxford

Počasí Spojené království Oxford


Spojené království je známé svými proměnlivými počasími. Oxford, historické a kulturní město v Anglii, není výjimkou. Počasí v Oxfordském kraji zahrnuje chladná zimní období a mírná letní období.

Zima v Oxfordu je obvykle chladná a vlhká. Teploty se obvykle pohybují od 0 ° C do 8 ° C, ale v noci mohou klesnout až na -5 ° C. Sněžení není neobvyklé, ale obvykle ne trvá dlouho. Leden je nejchladnějším měsícem v roce.

Na jaře se počasí v Oxfordu pomalu zahřívá. V březnu a dubnu jsou teploty stále chladné a obvykle se pohybují kolem 9-12 ° C, ale v květnu se již teploty zvyšují na 14-17 ° C. Zdejší krajina rozkvétá a obdivovatelům přírody se nabízí nádherný pohled na trávy a květy. Sníst snídani venku či projít se parkem už není v říjnu problém.

Leto v Oxfordu je teplejší a slunečnější. V červenci a srpnu se teploty pohybují kolem 19-23 ° C a vyskytují se období s vysokou vlhkostí. Deštivé dny však nemohou být úplně vyřazeny z letního období, občas se objeví i královské kroupy.

Podzim v Oxfordu přináší mírné a vlhké počasí. Teploty se obvykle pohybují od 10-14 ° C v září a říjnu, s padajícími teplotami až na 4-8 ° C v listopadu. Fénové větry způsobují často nad vodními plochami nebo při pobřeží problémy.

Celkově je počasí v Oxfordu mírné, ale nezřídka se objevují i extrémní výkyvy. Od browningovského zasněženého Krásného října po tropického léta na místním řece. Tak neváhejte, město je krásné a stojí za to obdivovat jeho dědictví za každého počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Oxford


Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Spojeného království Oxford:

1. Jak se dostat do Oxfordu?

Oxford se nachází zhruba 90 kilometrů severozápadně od Londýna. Nejrychlejší způsob, jak se dostat do Oxfordu, je vlakem nebo autobusem z Londýna. Vlaky odjíždějí ze stanice Paddington a trvají cca 1 hodinu, zatímco autobusy odjíždějí z různých částí města a trvají cca 2 hodiny.

2. Jaký je nejlepší čas návštěvy Oxfordu?

Nejlepší čas na návštěvu Oxfordu je v období od dubna do října, kdy je počasí nejteplejší a suché. Protože se Oxford skládá převážně z univerzitních kampusů, mnoho turistů se rozhoduje navštívit město v době konání akademických slavností a ceremoniálů v průběhu roku.

3. Co je k vidění v Oxfordu?

Oxford je bohaté na historické památky, jako jsou například katedrála Christ Church, Bodleian Library, Ashmolean Museum nebo University of Oxford. Turisté si také mohou projít krásné ulice se starými budovami, navštívit parky a zahrady nebo si dát kávu v místních kavárnách.

4. Jaké jsou nejoblíbenější akce v Oxfordu?

Nejoblíbenější akcí v Oxfordu je bezesporu May Day - 1. května, kdy se slavnostně zahajuje jarní sezóna. Dále jsou to Oxford Literary Festival, Cowley Road Carnival a jedinečná Vodní slavnost - Oxford Water Festival.

5. Kde se dá ubytovat v Oxfordu?

V Oxfordu je mnoho hotelů, penzionů a hostels, které nabízejí kvalitní a cenově dostupné ubytování. Mezi nejoblíbenější hotely patří například The Randolph by Graduate Hotels, Old Bank Hotel nebo The Head of the River. Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou ideální hostely jako YHA Oxford nebo Central Backpackers Oxford.


Letenka Spojené království Oxford


Spojené království je nádherná země plná kulturních dědictví a historie. Oxford, je jedním z nejvíce známých měst v zemi, díky svému vysokoškolskému prostředí, kterému dominuje slavná Oxfordská univerzita. Miliony lidí letní každoročně do Oxfordu, aby se setkali s tímto mistrovským dílem architektury a užili si atmosféru.

Pokud se rozhodnete navštívit Oxford, nebudete zklamáni. Je to unikátní místo a jistě se vám to bude líbit. Co se týče letenek, je mnoho možností, jak se do Oxfordu dostat, ale nejpohodlnější a nejrychlejší způsob je letadlo.

Existuje spousta leteckých společností, které nabízejí lety do Oxfordu. Pokud se rozhodnete pro klasické letecké společnosti, najdete lety u British Airways a Ryanair. Díky velké konkurenci lze letové lístky na tyto linky koupit za nízké ceny.

Pokud se snažíte ušetřit více peněz, můžete se rozhodnout pro létání s nízkonákladovými společnostmi jako EasyJet, Jet2 a Wizzair. Tyto společnosti nabízejí obvykle levnější lety, ale mohou mít určité omezení v oblasti jejich služeb.

Před rezervací letenky do Oxfordu se musíte ujistit, že máte platný cestovní pas a vízum (pokud to vyžaduje vaše země). Dále se ujistěte, že splníte všechny požadavky, které jsou k letu nutné - například maximální velikost zavazadel.

Po příletu na letiště v Oxfordu se můžete dostat do centra města využitím taxi služby, Autobusy nebo vlaky, které nabízejí pravidelné spojení z letiště. Oxford je velkým městem s velkým množstvím památek, kulturních akcí a zajímavých turistických míst. Vyberte si nějaké turistické atrakce, jaké chcete navštívit, a zaměřte se na to, abyste si svůj pobyt v Oxfordu užili naplno.

Oxfordská univerzita je samozřejmě největší turistickou atrakcí města. Kromě toho si můžete prohlédnout Rychtářský dům, který je považován za nejstarší budovu v Oxfordu, Ashmolean Museum (nejstarší muzeum v Británii), Christchurch Cathedral nebo Botanickou zahradu. Turistické trhy, obchody a restaurace nabízejí skvělé prostředí pro chvíle odpočinku, poznávání nových kultur a zábavy.

V souhrnu, Oxford je nádherné město Spojeného království, které stojí za to vidět. A díky letům s nízkonákladovými leteckými společnostmi nabízejícími levné letenky, je lepší šanci na návštěvu této nádherné destinace než kdy předtím. Nezapomeňte si svou letenku zarezervovat co nejdříve, těšíme se na vás v Oxfordu!


Dovolená Spojené království Oxford


Spojené království nabízí mnoho možností pro letní dovolenou, ale jedno místo, které byste neměli opomenout, je Oxford. Toto historické město leží na řece Temži a je známé po celém světě díky svému prestižnímu vysokoškolskému systému a architektonickým skvostům. Zde je několik věcí, které byste mohli v Oxfordu zažít během své dovolené.

Procházejte se po univerzitních a historických památkách

Oxfordská univerzita je nejstarší anglickou univerzitou a je známá svými úžasnými stavbami s gotickou architekturou. Zastavte se na náměstí Radcliffe Square, kde se nacházejí Radcliffe Camera a Sheldonian Theatre. Navštivte také Blenheimský palác, sídlo vévody z Marlborough, a rodiště bývalého britského premiéra Winstona Churchilla.

Projděte se po přírodě

Máte-li rádi přírodu, zahalte se do chladivých pout a projděte se po unikátních zahradách, jako jsou Botanické zahrady a Christ Church Meadows. Některé zahrady jsou přístupné zdarma, ale pro návštěvu některých krásných zahrad v Oxfordu se musí platit.

Navštivte muzea a galerie

Oxford má širokou škálu muzeí, které obsahují výstavy moderního umění, historii věd, ale také přírodovědných a archeologických sbírek. Vstupné je zdarma ve většině muzeí, například v Ashmolean Museum, které je nejstarším museum na světě.

Užijte si tradiční jídlo a pití

Pro milovníky jídla je Oxfordský trh skvělým místem pro ochutnání místních specialit, jako je slanina zmražená v marmeládě nebo klobásy na kišutách. Oxford také nabízí širokou škálu míst k posezení a popíjení, včetně historických hospod.

Je to místo pro každého, kdo hledá relaxační dovolenou s bohatým kulturním a historickým pozadím. Pokud pečlivě naplánujete svou cestu do Oxfordu, zanechá vás to s úžasnými zážitky.


Ubytování Spojené království Oxford


Oxford je známý nejen díky svému univerzitnímu prostředí, ale také díky svému kulturnímu bohatství a historickým památkám. Pokud se chystáte navštívit tuto anglickou metropoli, nejspíše potřebujete i informace o ubytování.

V Oxfordu najdete celou řadu možností pro ubytování, včetně hotelů, penzionů a hostelu. Pro turisty na rozpočtu je hostování nejlevnější možností.

Hostel se nejčastěji nachází blízko centra města a většinou nabízí jednoduché pokoje s palandami, ale také pohodlnou společenskou místnost s kuchyňkou či prostory k odpočinku. Mezi oblíbené hostely v Oxfordu patří YHA Oxford, Hootananny Hostel nebo Central Backpackers.

Pro návštěvníky, kteří hledají větší komfort a soukromí, jsou jednou z možností hotely a penziony. V Oxfordu najdete celou řadu luxusních hotelů, ale také menších rodinných hotelů a apartmánů. Mezi oblíbené hotely patří Macdonald Randolph Hotel, Old Bank Hotel nebo Malmaison Hotel.

Pro ty, kteří chtějí zažít místní atmosféru, jsou ideální ubytování často nabízené na soukromí v místních rodinách. Tyto pokoje se často nachází v lidech v okolí města a nabízejí svým hostům pocit, že patří do této části města. Mezi nejlepší místní pokoje patří Cotswold Lodge Guest House, Balkan Lodge Oxford nebo The Sportsview Guest House.

Zkrátka, Oxford má spoustu zajímavých možností pro turisty v každém rozpočtu a nabízí celou řadu různých druhů ubytování. Nezáleží na tom, jestli hledáte luxusní víkend nebo jednoduchou cestu za učením, v tomto městě najdete své místo na spaní.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách