Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Tanzanie Katavi National Park

Dovolená Tanzanie Katavi National Park


Tanzanie Katavi National Park je jeden z největších národních parků v Tanzanii a patří mezi nejzajímavější turistické cíle pro ty, kteří touží po dobrodružství při pozorování divokých zvířat a unikátní fauny.

Park se rozkládá na ploše přibližně 4 471 km² mezi jezery Rukwa a Tanganyika na západě země. Je to místo, kde se setkáte s velkými stády slonů, býků, levhartů, gepardů, lvů, hyen, krokodýlů a dalších zvířat, které jsou řazeny mezi nejohroženější v Afrika.

Kromě ohromující zvířecí populace je Katavi také oázou pro mnoho druhů ptáků, jako jsou africké orly, rybáři, pelikáni, volavky, ibisi, ale i endemické druhy jako vířivka katavská.

Jelikož je národní park méně navštěvovaný než jiné parky v Tanzanii, je zde možné zažít opravdu neobyčejnou a přirozenou zvířecí aktivitu, což je pro mnoho turistů velkou výhodou. Navíc, díky tomu, že park se nachází na západě, tak se sem sjíždí mnohem méně turistů než do parků v jihovýchodní části země, kam vozí turisty ze Zanzibaru.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit Katavi, jsou k dispozici různé způsoby, jak prozkoumat park. Tradičním způsobem je prohlídka parku z jeepu, ale také je populární pěší turistika a odvážnější návštěvníci mohou přenocovat ve stanu nebo se projít na koni.

Návštěva Tanzanie Katavi National Park je jedinečným zážitkem pro ty, kteří si chtějí užít přírodní krásy stejně jako sledovat ohromující zvířata v přirozeném prostředí. Tento národní park nabízí návštěvníkům zážitky, které se nedají nikde jinde zažít a je pro mnoho turistů dalším důvodem, proč se vrací do Tanzanie znovu a znovu.


Letenka Tanzanie Katavi National Park


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou ve výjimečném a méně navštěvovaném místě, neměli byste si nechat ujít Katavi National Park v Tanzanii. Tento park se nachází v západní části země a je obklopen nevědomými oblastmi, které jsou zcela izolovány od ostatních turistických cílů. V některých částech parku je dokonce obtížné přístupné kvůli nedostatku silnic. To však znamená, že zde na vás čeká neuvěřitelně divoká a nedotčená zvířata, které lze vidět jen málokde na světě.

Pro návštěvu Katavi National Park se doporučuje letenka do Tanzanie, konkrétně letiště v městě Mbeya nebo Dodoma. Zde se můžete setkat s místními průvodci a najmout si domorodého řidiče, aby vás dovezl přímo do parku.

V Katavi National Park najdete horské kopce, rozsáhlé louky a řeky obklopené lesy. Tyto různorodé krajinné prvky poskytují ideální prostředí pro rozmanité druhy zvířat a neuvěřitelné migrace. Například v zimě, kdy je suché období, se mohou shlukovat až tisíce slonů, zeber, hrochů a dalších savců u vodních děl. Na jaře se sem mohou vrátit desítky tisíc netopýrů egyptských a na podzim se zde shlukuje až 250 tisíc buvolů běloocasých. Park je obdivovaný i pro svou populaci velkých kočkovitých šelem, zejména levhartů a gepardů.

Navštívit můžete také řeku Katuma, která poskytuje mnoho možností pro safari lodě. Ty umožňují pozorovat mnoho druhů ptáků, slonů, hrochů a krokodýlů. Samozřejmě ale na vás čekají i další atrakce, včetně pozorování zvířat v okolí řeky Kapapa a přírodní koupání v místě, kde se řeka Kapapa a řeka Katuma spojují.

Katavi National Park je jedním z nejintenzivnějších a neuvěřitelně krásných parků v Africe. Podle některých cestovatelů možná dokonce i na světě. Pokud toužíte po osvědčené kombinaci dobrodružství a přírody a rádi byste viděli něco mimo obvyklé, Katavi National Park vám to nabídne. Připojte se k nezvyklejšímu biologickému záznamu v Africe a zažijte jeden z nejvíce nezapomenutelných zážitků svého života.


Počasí Tanzanie Katavi National Park


Tanzanie je extrémně různorodá země s mnoha nádhernými oblastmi a parky, které si zaslouží návštěvu. Jedním z nejkrásnějších parků je Katavi National Park, který se nachází u hranic s Kongem a Zambií. Tento park je považován za skrytý poklad Afriky a je jedním z nejvzácnějších parků na kontinentě.

Katavi National Park je místem pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou neokoukanou Afriku. Nachází se zde široká řeka Katuma a mnoho malých říček a průtoků, které zaručují vydatnou přítomnost zvířat po celý rok. Katavi je také domovem ohromujícího množství zvířat, jako jsou sloni, bufalo, hroši, lvi, leopardi, gepardi, hyeny, zebry, antilopy, impaly a mnoho dalšího. Je to jedno z mála míst, kde můžete vidět tak obrovské stádo hrochů pobývajících společně na jednom místě.

Počasí v Katavi National Parku má charakteristický cyklus s dvěma hlavními obdobími dešťů. Krátké deštivé období, tzv. Mango, nastává od listopadu do poloviny února, a je to ideální čas pro pozorování zvířat. Dlouhé deštivé období, tzv. Vila, začíná od poloviny března do května. Prázdniny v parku jsou mezi červencem a říjnem, kdy suché podmínky a schopnost zvířat se shromažďovat na zdrojích vody činí jejich pozorování mnohem jednodušší.

V obou obdobích možná nalézt stopy různých zvířat, přesto v období Mango, kdy se louče stávají mokřinami, se pozorování zvířat stává výjimečnějším. Při pohledu na obrovská hejna hrochů na řece nebo obrovské stáda bufal, je návštěva národního parku více než působivá.

Tanzanie je krásná země, plná magie a přírodních krás, a Katavi National Park je jedním z jejích nejlépe střežených tajemství. Navštivte toto mistrovské dílo přírody a připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Tanzanie Katavi National Park


Tanzanie Katavi National Park: Ubytování v divočině

Katavi National Park se nachází v západní Tanzanii a je jedním z nejizolovanějších a nejméně navštěvovaných parků v zemi. Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po unikátním safari zážitku, Katavi je ideálním místem pro vaši návštěvu.

Kromě obrovského množství zvířat, jako jsou sloni, buvoli, levharti a gepardi, tento park nabízí velkolepou divočinu, kde si můžete užít opravdový relax. A pokud si chcete užít vše, co tento park nabízí, neváhejte si rezervovat ubytování přímo v něm.

V parku najdete několik ubytovacích možností, které se liší mnoha faktory, jako jsou ceny, umístění a služby. Mezi nejlepší ubytování patří:

Chada Katavi Camp
Tento luxusní tábor se nachází na břehu řeky Katuma a nabízí pohodlné a dobře vybavené pokoje s výhledem na řeku. Kromě toho poskytuje bezplatné Wi-Fi, bazén a řadu dalších služeb, jako jsou safari výlety, snídaně a obědy.

Katavi Wildlife Camp
Tento tábor nabízí plně vybavené stany pro ty, kteří chtějí opravdový zážitek z divočiny. Tábor je dobře vybaven a každý stan má svůj vlastní sprchový kout a toaletu. Nabízí také řadu aktivit, jako jsou výlety na safari a pozorování zvířat.

Mbali Mbali Katavi Lodge
Toto ubytování se nachází v srdci parku, přímo na břehu řeky Katuma a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Ubytování je plně vybavené a nabízí celou řadu služeb včetně bezplatné Wi-Fi, bazénu a pokojovou službu.

Při výběru ubytování v Katavi National Parku je důležité vědět, že většinou se jedná o luxusní zařízení, které nabízí neuvěřitelné pohodlí a komfort na dovolené. Budete mít velkou šanci potkat celou řadu zvířat a zažít úchvatné výhledy. Proto, výběr ubytování bude rozhodně těžký.

Celkově lze říci, že ubytování v Tanzanie Katavi National Park je nezapomenutelný zážitek. Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas v tomto parku, rozhodně doporučuji rezervovat ubytování přímo v něm a užít si vše, co tento park nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Katavi National Park


1. Jak se dostat do Katavi National Park?
Odpověď: Nejjednodušší způsob jak se dostat do Katavi National Parku je letadlem z Dar es Salaamu nebo Arushy. Existují také autobusové linky, ale jsou velmi dlouhé a náročné.

2. Kdy je nejlepší období pro návštěvu Katavi National Park?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Katavi National Parku je v období sucha od května do října, kdy se v parku snižuje množství vody a živočichové se shlukují kolem zbytků vodních zdrojů.

3. Které zvířata mohu vidět v Katavi National Parku?
Odpověď: V Katavi National Parku můžete vidět slony, buvoly, lvy, gepardy, hyeny, hrochy, krokodýly a různé druhy antilop (impala, kudu, puku, eland a další).

4. Které aktivity jsou k dispozici v Katavi National Parku?
Odpověď: Nejpopulárnější aktivitou v Katavi National Parku je safari, ale k dispozici jsou také pěší výlety, rybaření a pozorování ptáků.

5. Jak jsou zajištěny ubytování a strava v Katavi National Parku?
Odpověď: V Katavi National Parku jsou k dispozici různé lodže a kempy, které zajišťují ubytování a stravu. Je důležité si předem rezervovat místo.

6. Je v parku povoleno vařit a stanovat samostatně?
Odpověď: V parku je stanování samostatně povoleno pouze s předchozím povolením a pouze na určených místech. Vaření venku je také povoleno, ale je nutné dodržovat zásady odpovědného turismu a nenechat žádné stopy.

7. Jaké jsou potřebné očkování pro návštěvu Tanzanie a Katavi National Parku?
Odpověď: Pro návštěvu Tanzanie je doporučeno očkování proti žluté zimnici, obrně a dalším nemocem. Pro konkrétní informace a doporučení se doporučuje konzultace s lékařem.

8. Je v parku možné najmout průvodce?
Odpověď: Ano, v parku je možné najmout průvodce, kteří vás provedou parkem a pomohou vám najít různá zvířata a další zajímavosti.

9. Jaký je vstupní poplatek do Katavi National Parku?
Odpověď: Vstupní poplatek do parku je platný na den a pro zahraniční turisty je obvykle kolem 40 USD.

10. Je v parku povolený lov?
Odpověď: Ne, v parku není povolován lov a je zde přísný zákaz střelby.


Největší online nabídka letenek

Záruka za nejvýhodnější cenu

Velké množství spokojených klientů

Nejlevnější letenky do celého světa

Kupte si nejlevnější letenky do okouzlujících míst ať už krásou nebo podivnosti.

Pátrat po letenkách